Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutya kihozatalánál...

Menhelyes kutya kihozatalánál hogy viselkedjek, mikor először találkozunk?

Figyelt kérdés
2 kutyám mellé heteken belül szeretnék egy ideiglenes kutyát is befogadni. Vagy az Illatos útról vagy a váci menhelyről fogom elhozni. Szóval gondolom nagy jelentősége van az első találkozónak, akkor kap a kutya első benyomást arról, hogy milyen is az az ember, akihez kerül. De gondolom tök stresszes lesz, tele energiával, és húzni fogja a pórázt. Már ahogy kilépünk a menhely kapuján, gyakoroljuk a pórázfegyelmet, vagy eleinte hagyjam rá, ha húz egy kicsit? Nem akarok lúzernek sem tűnni a szemében, de nem akarom még feszültebbé tenni. Ötletek?

2013. jan. 30. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ma viszik el az első ideiglenesem, aki agresszív kutyákkal, úgyhogy érdekes volt a szitu. Első 3napba keményen bántam vele hogy eszébe se jusson megkérdőjelezni azt amit mondok.. Mondjuk még így is úgy kezdte hogy összemorgott Diesel-el.. de tegnap már játszottak :)


Pórázfegyelem, kapuszabály, japán vacsora amiket kiemelnék ezt kapta szegénykém első nap :D Hozzátenném hogy a pórázfegyelem már magába annyira jól sikerült hogy miután elkezdtem vele egy ajtónál szórakozni eszébe se jutott átjönni rajta ^^ Persze ez minden kutyánál teljesen egyedi.. csak szerencsém volt elsőre

2013. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban szeretettel fordulj felé. Mi is Vácról hoztunk kutyát nemrég. Egyáltalán nem húzott, az autóba is szépen beszállt és elhelyezkedett a hátsó ülésen :-)

Meglepően nyugodt, fegyelmezett kutya, pedig kölyök még (kb. 8 hónapos).

2013. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A másik ambull kutyusod ideiglenes volt? Jajj de jó, hogy valaki olyan írt, aki már ideiglenesezett. Én is keményen akarom fogni az első napokban, persze ha valami rettegő, félős kis kutyát hozok haza, akkor azért finomítani fogunk a szabályokon. De sokkal egyszerűbb, ha az ember az elején letisztázza a dolgokat.

Egyébként milyen az elválás? Én ettől nagyon félek. Csak olyan kutyust akarok hozni, aki szerelem első látásra, mert attól az ember jobban eltűri a nehézségeket, de már előre félek hogy fogom viselni, ha elmegy tőlünk...

2013. jan. 30. 13:40
 4/21 anonim ***** válasza:
Ne hozd el azonnal, barátkozzál vele, csemegével kínáld, pórázon sétálj vele. Legalább két-három alkalom kell, mire kiderül, megvan-e köztetek az összhang. Gondolj arra, te hogyan érezné magad, ha egy idegen ember pórázon vonszolna maga után, talán éppen ebéd előtt? Nem mennél? Húzatnád magad? Vicsorognál?
2013. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem a két ambull mellé hoztam egy havanese-t :D Az elválást még nem tudom. Ma viszik el 5kor :) de már 3.nap úgy etettem direkt őket hogy közel legyen a táljuk :)


[link]


Aztán mivel agressziós problémái voltak úgy gondoltam hogy bedobom a sor legvégére hogy ne is próbálkozzon a nagyokkal az meg itt látszik valamenyire :D


[link]

2013. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az enyém is menhelyi volt (Káposztásmegyer, REX) tavaly hoztam el, egy éves volt. Előbb barátkoztunk, de már sokkal előbb éreztem, ő lesz az enyém. Önkéntessel sétált, otthagyta, odarohant hozzám, lehajoltam. Átölelt és puszi az orromra, mintha ezer éve ismerne. Legközelebb már úgy üdvözölt, mint a gazdáját. Elhoztam, őrzi a házat.
2013. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem örökbe akar fogadni kutyát, hanem ideiglenesen akarja befogadni amíg örökbe nem fogadják :)
2013. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

És valamennyire sikerült kezelni az agresszióproblémát? Mennyi időt volt nálad?

Amúgy ne úgy képzeljétek el, hogy szerencsétlen állatot pórázra veszem, oszt' rángatom, mint az őrült, de igenis nagyon fontos az első bemutatkozás a kutyának.

Az meg nem érdekel, ha nincs olyan óriási összhang, csak egy alapvető szimpátia legyen. Mondjuk nekem a kutyák 95 %-a szimpatikus, szóval ezzel nem lesz gond:)

2013. jan. 30. 13:55
 9/21 anonim ***** válasza:

Nálam nagyon ideiglenes volt már, bár nagy különbséget jelent, hogy egyiket sem terveztem megtartani.


Én a helyedben első nap békén hagynám. Ha olyat csinál amit később tiltani fogsz abban legyél kezdettől következetes, itt elsősorban a domináns viselkedésre gondolok, felugrálásra, kajalopásra, egyszerű dolgokra. Amennyiben nem ismered a kutyát korábbról elsősorban az a feladatod, hogy megismerd. Szerintem felesleges már a menhely kapujánál pórázfegyelmet tanítanod, mert az sem biztos, hogy egyáltalán ismeri a pórázt, lehet hogy félős lesz kint, ezek leküzdése véleményem szerint fontosabb, mint a pórázfegyelem az első perctől, de pl. a láncos kutyák többsége első sétánál sem húz. Ha magabiztos, szociális a kutya, már az első naptól támaszthatsz magasabb elvárásokat, ahogy Diesel is írta.

2013. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nekem az eszembe se jutott hogy keményen bánjak vele,fokozatosan szoktattam hozzá ahhoz hogy ne rágja/húzza a pórázt,úgy voltam vele hogy jobb ha a törődést érzi és biztonságok,nem azt hogy fegyelmezem,teljesen szófogadó lett,nincs vele probléma és ő is viszonozza a szeretettet
2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!