Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő klikkeres vagyok,...

Kezdő klikkeres vagyok, tippeket szeretnék az egyszerűbb trükkökre, h kezdetben mit tanítsak ill. néha elakadunk és nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Amiket tud (ezeket klikker nélkül tanultuk, most ráerősítek klikkerrel): ül, fekszik, marad, behívás, pacsi (mindkét lábbal), integetés, kukuccs.


Klikkerrel tanultuk a szemkontaktust ill. a pálca érintését és a követését (ezen van még mit csiszolni, de most második napja gyakoroljuk, elég jól megy :)


Viszont próbáltam olyat is, h lerakok egy üveget és mindössze annyi lenne a feladata, hogy feldöntse. Ha ránéz v megindul a felé, klikkelek, de sokszor van olyan, hogy felajánlja az ül-t v a szemkontaktust és olyankor 1-2 percig is csak ül és látszik, h gondolkodik, de nem lendül tovább, meredten néz rám. Volt, hogy odébb tettem az üveget és az elejétől kezdtük, de ide lyukadtunk ki mindig.


Ezeken hogy lehet segíteni, ha megakad a kutya és teljesen más dolgokat ajánl fel?


Ill. milyen egyszerűbb trükköket ajánlotok folytatásnak?



2013. jan. 31. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

formálni akarsz, jól értem?

hagyd gondolkozni. nem bámulj rá, nézd az üveget. amint elkapja rólad a tekintetét, klikk. ne az üveget mozgasd, max te menj arrébb - ha te mozogsz, ő is.

mindig rövideket gyakoroljatok, 3-5 percet... de naponta többször.

101 játék a dobozzalt ismered? az nagyon jó, mindketten tanultok, ha sokat csinálod, nem fog lemeredni egy-egy gyakorlás alatt.

vámosi-nagy nóra könyve megvan? az a könyv egy kincs, ha klikkerezni akarsz.

2013. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem formálni szeretnék :D - ezeket még keverem, h mi-micsoda..

Megvan a könyv, egyszer már ki is olvastam, de azt hiszem újra megteszem, h jobban leülepedjenek bennem a dolgok :)

Akkor csökkentek az időtartamon is, most kb. fél órát klikkereztünk.

Dobozos játék is rémlik a könyvből. Amint lesz időm, tényleg átolvasom újra :) Na meg beszerzek egy dobozt :)

Lehet, hogy túl sokat várok el tőle egyszerre...

2013. jan. 31. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor az lehet a gond, fél óra klikkerezés egy kezdő kutyusnak nagyon sok :)

a könyvet én is gyakran újraolvasom, pedig lassan 3 éves a kutyám, kicsi kors óta klikkerezünk, úgy fél éves kora óta intenzíven, kijártunk két tanfolyamot, voltunk már ügyességi vizsgán is... de tanulni mindig lehet újat :)

2013. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ügyesek vagytok :)

És ha ilyen rövideket klikkerezek, ugye újra fel kell eleveníteni a dolgokat, hogy tovább tudjunk lépni. Ebben az esetben nem fognak túlságosan is rögzülni a dolgok benne, h esetleg ismét elakad?

2013. jan. 31. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak annyi legyen a tanulás, amennyit még élvez a kutya. Sosem szabad megvárni, hogy beleunjon a tanulásba! Lehet, hogy ez 10-15 percet jelent, de lehet, hogy már 3-4 perc után abba kell hagyni a klikkerezést. Ha látod, hogy kezdi unni, akkor legyen egy jó feladat (vagy formálásnál egy pillanat elkapása), mindig menjen az utolsó klikkre jackpot és majd kicsit később fogjatok hozzá újra.

Feladat tanulásánál ott lehet folytatni, ahol abba hagytátok előtte. Ha ez még sok a kutyának, akkor pár lépést vissza kell venni, de nem kell a legelejéről kezdeni mindent.

Formálásnál jó módszer, hogy mikor befagy a kutya, kidobod a jutalomfalatot. Ezzel kicsit kimozgatod, újra lendületesebb lesz a kutya. Kis csalás, amikor ránéz a palackra Joey (emlékszem a nevére :)), a klikk után dobd ki a falatot a palack mögé. Vissza felé nagyobb az esélye, hogy rászagol a flakonra, foglalkozik vele. Ilyenkor menjen nagyobb szóbeli dicséret is a klikk mellett, nagyobb falat jutalom is. Örülj neki jobban. A kutyák gyönyörűen leveszik az ember lelkesedéséből, mennyire járnak közel a célhoz. Arányosan növekedjen az örömöd, lelkesedésed azzal, ahogy egyre közelebb és közelebb kerül a kutya a végső feladathoz.


Próbálgassátok az összes tanítási technikát (az utánzást nehéz, ezt ritkán is szokták használni). Meglátod, nektek melyik technika a legjobb.

A formálást, amit most is csinálsz, bizony gyakorolni kell, ez sokszor nehezen megy a kutyáknak eleinte. De ha belejönnek, döbbenetes eredményeket lehet ezzel a módszerrel elérni! A 101 játék a dobozzal remek gyakorlás és tanulás, mégis nálunk a tolatás, apport és egyéb feladatok, trükkök hozták el az áttörést ennél.


Amilyen egyszerűbb feladatokat lehet formálással tanítani, az a már említett szabályos apport, előre küldés, palack, labda gurítása, fa/tárgyak megkerülése, megmerevedés (ez 1:06-tól https://www.youtube.com/watch?v=Gk4lyQmwBE4 meglepően könnyű trükk), tolatás, pakolás. Most ennyi ugrott be hirtelen. Érintő pálcával a pitizést, forog-pörög trükköt, kúszást, ugrásokat, láb között szlalomot, nyolcast, hempergést érdemes tanítani még.

2013. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen :)

Igazából élvezte végig a teljes fél órát és nem lankadt a figyelme, ezért is nem hagytam abba korábban.


Szuper ez a videó :)

Holnap újult erővel fogok neki :)

2013. jan. 31. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
később lehet sztem simán fél óra, csak az elején ajánlott kevesebel kezdeni, hogy ne unja meg. de ezek szerint a tiédnek tetszett :D sok sikert! :))
2013. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. jan. 31. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!