Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen trükköket tanított...

Sippara kérdése:

Ki milyen trükköket tanított eddig a kutyájának klikkeres formálással?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kutyám imádja kilogikázni, hogy mit kéne csinálnia, viszont kezdünk kifogyni az eszközökből, illetve én fogyok ki az ötletekből... Volt már párnahuzat (eléfeküdni, melléfeküdni, két manccsal ráfeküdni, teljesen ráfeküdni), alacsony kartondoboz (egy/két/négy lábbal benne, belehajolni, beleülni), telepakolt kartondoboz (két lábbal rá, ráállni, egy lábat rátenni), mutatópálca (középen érinteni, végén érinteni, követni), könyv (mancsot rá, orral eltolni, kaparni váltott manccsal).

Főleg olyan ötletek érdekelnének, amiket itthon megtalálható dolgokkal tudunk megtanulni (most lesz ivartalanítás, közben költözünk is, szóval szűkös a keret, az ő "vésztartalékából" meg nem szívesen vennék játékot, van neki elég :))

Előre is köszönök minden választ!


2012. okt. 22. 21:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja és persze nem fontos "hasznosnak" lennie, mindenféle hülyeség érdekel, épp tanuljuk a lelövést, de idő, mire elég hosszan meg tud maradni a hátsó lábain ülve, így lassan haladunk :)

A 101 kutyatrükköt már olvastam és nagyon sok mindent tanulgatunk belőle, de minél összetettebb valami, annál több időt szánok rá, hogy jól rögzüljön, viszont nem akarom, hogy unalmassá váljon számára a tanulás :)

2012. okt. 22. 21:46
 2/13 anonim ***** válasza:
Én arra tanítottam meg,hogy kinyissa a hűtőt és becsukja.Most jön az,hogy úgy fogja meg a sört,hogy ki ne lyukassza.Már elég jól megy neki.
2012. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én csak ezeknél jóval egyszerűbbeket tanítottam formálással. A tárgyak megkerülését és a tolatást. Az én kutyám sajnos nagyon inaktív és baromira nem szeret gondolkozni. :(
2012. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az ajtónyitáson már én is gondolkodtam, de nem tudom, szeretném-e, ha egyedül is ki tudná nyitni az ajtókat :D
2012. okt. 23. 00:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Wow, gratulálok! Én még egyelősre nem sok dolgot tanítottam, mert a vizsgára gyakorol.tunk, de most merítettem ötleteket tőled:) Az ajtókinyitást sajnos nekem magátül is tudja:( Én bólyához küldést tanítottam (flakonnal illetve azt eldönteni), törölközőre lefekvést, illetve elkapássaé ugatást és oldalra eldőlést. Most szeretném az ajtóhoz küldést.
2012. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el apportot formálni, ott végtelen a kör, hiszen tudsz azzal variálni, hogy mit vigyen, hogy hova vigye, stb :) Ráadásul túl sok eszköz sem kell hozzá, na meg kellőképpen bonyolult rávezetni, hogy az előbb még jó volt a labda, de most a kötelet akarom, aztán a plüsst, stb. Hozd ide, vidd oda, tedd bele ebbe, tedd bele abba. Jó sok féle képpen lehet variálni :)
2012. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hopp, az oldalra dőlést tényleg elkapással kéne! :D Nagyon köszönöm, most juttattál túl a lelövés egyik problémáján :D

Sajnos az apportot kénytelen vagyok későbbre hagyni, még rehab alatt van a picúr, kint örülök, ha játszik és szaladgál, így füttyjeleket, különböző jármódokat és behívást gyakorlunk (utóbbira szükség is van, mivel husky keverék a szentem). Ez így rendben is van még, de amíg nem elég magabiztos odakint, addig nem is nagyon akar kint tanulni (bár az itthon megtanult trükköket csinálja szépen).

2012. okt. 23. 13:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kint lenni az apporthoz, azt is bent kell elkezdeni építeni :) Leteszed a földre a tárgyat, odaformálod hozzá, és arra erősítesz, mikor orral, szájjal próbálkozik. Előbb tanulja meg szájbavenni, aztán bent hozni-vinni!

És ha bizonytalan a kutya, akkor a legjobb amit tehetsz vele, hogy minél többet formálsz! Gratulálok hozzá! Próbálj kinti, de már ismert nyugis helyen is elkezdeni formálni vele, persze nagyságrendekkel alacsonyabb elvárásokkal, mint amit odabent csináltok. Ha bizonytalan, mehet a klikk a bóklászásra, szaglászásra, pisilésre, mindenre ami a környezet felé nyitás.

Annyira örülök, hogy vannak ilyen szuper gazdik is, most tök fel dobtad a napom :)

2012. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ma nagyon mancsos napja volt (különböző parancsokra jobb/bal manccsal pacsit tanulunk), elkezdtük a forgást fix pont körül, szóval volt dolgunk, de holnap akkor nekiesünk az apportnak :) Hülyeség, de eszembe sem jutott, hogy bent is elkezdhetnénk :D

Nagyon szépen köszönöm a "bókot", nagyon jól esett. Nem volt túl jó sora kölyökkorában, úgyhogy próbálom kárpótolni :)

2012. okt. 23. 23:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Kispalikee, ti megpróbáltátok már a húzást? (Mármint a huskyval... összeakadtunk már egy másik kérdésnél, csak most lusta vagyok kikeresni :)) Mi most kicsit megakadtunk a pórázfegyelemmel (inkább odafelé vannak gondok, hazafelé már hullafáradt), úgyhogy nem merek még húzni vele... :( Pedig biztosan imádná :)
2012. okt. 23. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!