Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó lesz ez nekünk?...

Szerintetek jó lesz ez nekünk? Megkönnyítené a sétát?

Figyelt kérdés

2 kutyával járok suliba,és az utcán is egyszerűbb lenne velük. Egyforma méretű kb a 2 kutya,jólneveltek. Szerintetek? tapasztalatok,vélemények?


[link]



2013. jan. 31. 21:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
22:10 vagyok, már rég like-oltam ezt az oldalt, de még nem vettem a fáradtságot, hogy rendeljek. A saját elosztómra nem fér rá több, mert elég vastagok a szíjak. Amúgy nekem is bebújós a pórázam, de ha a vállamra veszem, akkor viszont a kutyáknak nagyon rövid rész marad.
2013. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi a linket! de én inkább megvettem most reggel a pórázukhoz,nyakörvükhöz passzoló elosztót ami állítható :)
2013. febr. 1. 08:24
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Valóban rövid marad a kutyáknak. Pont annyi, hogy láb mellett tudnak jönni. Több nem is kell. Ilyenkor nincs se szaglászás, se pisilés. Az mehet szabadon a kutyafuttatón.
2013. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
a jól nevelt kutyákat,akár két spárga darabon is elsétáltathatsz :) a rosszul nevelt,így a normális ,láb melletti sétára majdnem képtelen kutyáknál, meg tök mindegy. Ha tetszik a piros, és jól néz ki a két kutya vele,miért ne :) sokkal inkább ez,mint két hosszú póráz ,ami mindíg összetekeredik :) ( bár a trixie -nél talán a julius k-9 -es termékek jobbak )
2013. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
08:38 én azért sétálok, hogy a kutyáim jól érezzék magukat. A kiképzés az külön dolog. Különben meg nálunk nincsenek kutyafuttatók, nem a városban élünk (szerencsére). Sosem érettem mi értelme van ennek a katonás láb mellett menetelésnek séta közben. Ha van valami akkor egyszerűen csak rövidre veszem a pórázt vagy láb mellé hívom. Pedig azt mondják, hogy egy zsarnok vagyok, de ezt mindig feleslegesnek tartottam.
2013. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Melyik agymosott idióta pontozta le a 13-as válaszomat?! Amúgy 15-ös, én is azért sétáltatok, hogy a kutyáim jól érezzék magukat. Pórázon viszont nem érzik jól magukat akkor sem, ha kiengeded 1-2 vagy akár 10 méterre! A póráz egy szükséges rossz. Ezért viszem a kutyafuttatóra őket, ami gyakorlatilag a töltés, Tisza, erdő, mező sok-sok-sok kilométer hosszan. Köszönik, jól érzik magukat ott szabadon. Addig viszont amíg oda nem érünk nem kell nekik mindenfelé kóricálniuk a pórázon. Jöjjenek szépen lazán láb mellett, kibírják azt az 1 kilométert annak érdekében, hogy a másik 6-7 kilométeren szabadon lehesenek.


Az megint egy másik dolog amikor a városi sétára megyük. Akkor nem az a lényeg, hogy a kutyák jól érezzék magukat, ergo szintén szépen lazán láb mellett kell jönniük és olyankor nincsenek elengedve sem. Az azért van, hogy szocializálódjanak az emberek között, tömegben, városi környzetben, mert a kutya az ember mellett él és ilyen helyen is tudnia kell viselkedni. A szórakozást megkapják ettől függetlenül egy másik időpontban. Lehet lepontozni!

2013. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim köszönik szépen, semmi bajuk pórázon sem, az hogy szabadon jobban szeretnek lenni, nem azt jelenti, hogy utálják. Te vagy felháborodva, hogy lepontoznak, de ha valaki nem úgy kutyázik ahogy te, akkor ugyanúgy elitéled! Mindenki más helyen lakik, mások a lehetőségei, máshogy neveltek a kutyái! Nekünk pl nincs 6 km erdőnk ahol elengedhetem őket, viszont az egész környék ahol lakunk biztonságos és kihalt. Úgyhogy nálunk a séta az abból áll hogy sétálunk, szabadon. És nem abból, hogy elmegyünk valahova pórázon ahol sétálhatunk szabadon. Ennyi, nem tehetek róla, hogy ilyen helyen élünk.
2013. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!