Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom majd így is tanítani?...

Tudom majd így is tanítani? Továbbra is én leszek a falkavezér? A másik két kutya nem fogja bántani féltékenységből? (érthetőbben lent)

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy elköltözünk valakihez, akinek van 2 kutyája. Ők "csak úgy vannak", nincsenek tanítva, megnevelve, de barátságosak nagyon, sétáltatva se sűrűn vannak, bár párszor azért igen. (Viszont iszonyatosan nagy terük van, nincsenek bezárva egy kicsi helyre. Két hatalmas tanya van összekapcsolva, ott vannak.) Nekem van egy kölyökkutyám, 3 hónapos lesz, őt tanítom folyamatosan, szeretnék minél több trükköt megtanítani neki, túrázni viszem minden hétvégén, napközbe meg többször sétálni. Ő bejöhet a házba (a másik 2 sajnos nem), velem alszik, nagyon szeretem. Vele ugyanígy fogom folytatni, ha odaköltözünk, viszont a másik két kutyával nem fog menni. Nagyon kevés időm van sajnos, őket már nem tudnám tanítani, sétáltatni se nagyon, mert egyszerre nem szeretném vinni (2 óriási, és egy kisebb, de szintén nagytestű kutyával nem bírnék el), csak külön-külön, de arra nincs időm. A másik két kutyát nem is ismerem annyira, ők sem engem, bár ha odaköltözünk megszokjuk egymást, de náluk nem a gazdájuk a falkavezér, hanem a kutyák. Nálunk én vagyok. Ha odamegyünk, ez meg fog változni? Szerintetek mit csináljak, hogy a kutyám továbbra is engem tartson majd a falkavezérnek, ne legyen olyan mint a másik kettő? Mennyire fogják befogadni? Nem lesznek rá így nagyon féltékenyek, nem fogják bántani? Fogalmam sincs mit csináljak, és hogy mi lesz majd ebből..
2013. febr. 1. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Egészséges felnőtt kutya nem bánt kölyköt, max helyre teszi. A falkavezérségeddel viszont lehetnek problémák, amelyeket a következőképp kerülhetsz el:

Ha a másik két kutya fölé sikerül tenned magad, akkor nem lesz baj. Ehhez persze foglalkozni kell valamennyire azzal a két kutyával (ill. tudnod kell, hogyan közvetíts a jelenlétükben is domináns jeleket)

Ha a te kutyád csak nagyon ritkán érintkezik a másik kettővel, akkor nem tudnak egy falkát alkotni, így nem is kerülhet veszélybe a pozíciód a két kutya miatt.


Ha valamelyik két módszert nem tudod alkalmazni, akkor valószínűleg a két kutya jelenlétében ők lesznek a főnökök. Ettől függetlenül, ha kettesben vagy a kutyáddal, még lehetsz te a döntéshozó, mint a rangsorban feljebb lévő.


Valószínűleg a másik két kutya teljesen befogadja majd a tiédet, ennek az is egyik következménye, hogy mindenfélét eltanul majd tőlük.

2013. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kutyáknál nincs féltékeység. Ez emberi tulajdonság, amit sokan próbálnak ráhúzni az állataikra. A kutyát kutyaként kell kezelni, nem emberként.

Ha továbbra is megfelelően foglalkozol vele, kellően neveled, akkor megmarad a jelenlegi helyzet. A kutyák azt követik, akit a leginkább vezetőnek látnak. A másik kettő is vezetőnek tekintené a gazdáját, ha az normálisan foglalkozna velük.

Az, hogy mennyire fogják befogadni a te kutyádat az ottaniak, nem lehet tudni. Attól függ, mennyire jó szocializáltak, milyen neműek, a tiéd milyen nemű, mennyire lehet őket kontrollálni. De eleinte csak felügyelettel legyen a kutyád velük.

2013. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég sokat lesznek együtt, mivel egy helyen laknak, az én kutyám is az udvaron lesz, csak ő a házba is bejöhet, vele többet foglalkoznék. Persze a másik kettővel is foglalkoznék, de nem olyan sokat. Remélem azért nem tanul tőlük el mindent, nincsenek túl jól nevelve, de barátságosak nagyon, egyáltalán nem agresszívak, nem hiszem, hogy bántanák egymást. Az én kutyám szuka, az ottani kutyák közül pedig az egyik szintén szuka, a másik kan, de ő (a kan) lehet hogy elköltözik a gazdája lányával, és akkor csak a szuka maradna ott.
2013. febr. 1. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A kutyáknál nincs féltékeység. Ez emberi tulajdonság, amit sokan próbálnak ráhúzni az állataikra.



hát szerintem meg igenis tudnak ők is féltékenyek lenni...

2013. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutyák nem féltékenyek. Az a kutya, amelyik azt a látszatot kelti, hogy féltékeny valamire, valójában úgy érzi, hogy azok a dolgok az ő tulajdonai, legyen szó akár a labdájáról, akár a gazdájáról. A két másik kutya nem fog így érezni veled kapcsolatban.


Az viszont muszáj lesz, hogy domináns legyél mindegyikkel szemben, mert különben azt látja majd a kutyád, hogy a többi sikerrel próbálkozik be nálad és ez változtathat az ő viselkedésén is. Nem kell velük sokat foglalkoznod, ha nincs időd lehetőleg ne adj nekik lehetőséget konfrontációra, elég ha a legalapvetőbb dolgokban megerősíted a pozíciódat, mint mondjuk az etetés vagy a személyes tér tisztelete.

2013. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Wintersunset válasza:


A kutyák nem féltékenyek. Az a kutya, amelyik azt a látszatot kelti, hogy féltékeny valamire, valójában úgy érzi, hogy azok a dolgok az ő tulajdonai, legyen szó akár a labdájáról, akár a gazdájáról.



badabum... nem ez a féltékenység lényege? van valami ami a mienk és nem akarjuk mással megosztani :)

2013. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy én nem akarom megosztani veled mondjuk a fizetésem vagy a ruháimat, nem azt jelenti, hogy féltékeny vagyok, hanem tudom, hogy az az enyém és nem akarom neked adni őket. :)

Ezt érzi az a kutya, aki dolgokat birtokol és nem tiszteli a gazdáját.


Ha mondjuk én gyerek lennék, te meg az anyám lennél és tisztelnélek, megérteném, hogy te döntöd el, hogy mivel rendelkezhetek és mivel nem, tehát tudomásul venném, hogy amit kérsz tőlem azt neked kell adnom. Ilyen egy kutya is, aki tiszteli a gazdáját.

2013. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!