Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom ezt a trükköt...

Hogy tudom ezt a trükköt megtanítani? (szerintem nagyon jól néz ki. )

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=udv0o0vUZnk&playnext=1&list=P.. ...ebben a videóban 0:33-kor van benne, amikor a kutya pitiből feláll, majd vissza és ismét... klikkerrel szeretném tanítani, és tudom, hogy kell használni, olvastam a könyvet, csak a tanítás menete érdekelne

2013. febr. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
látszik a vidin h falattal tanitja-elösször tanítsd meg kettős pacsira és akkor kénytelen 2lábon állni,aztán a falatott húzd feljebb-és akkor ő is feljebb megy-de közben 2 lábon van-aztán le.sok sikert
2013. febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2013. febr. 2. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Külön-külön érdemes a pitizést és a két lábon állást tanítani. A pitizést megvezetéssel, a másikat célkövetéssel ajánlom. Ha kistestű kutyáról van szó, akkor a felállást is lehet megvezetéssel csinálni.

Miután már a kutya tud 3-4 másodpercig állni a két hátsó lábán, mikor már viszonylag stabil ez a póz számára, utána érdemes tovább lépni. A pitizésből viszonylag könnyű felállítani a kutyát az érintő pálca vagy a jutalomfalat segítségével. Visszafelé kicsit nehezebb, főleg ha nagytestű kutyáról van szó. Itt fontos az, hogy elég jó legyen az egyensúlya, ne essen azonnal vissza négy lábra. Én ezt is az érintő pálcával oldanám meg. Vagy ha a pitizős trükk elég stabil, meglehet, hogy annak a vezényszavára is felveszi azonnal azt a pozíciót.

2013. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Ez nagyon aranyos, ilyet még nem is láttam. :) Amúgy külön kell a pitizést és a két lábon állást megtanítani. Ha az megvan, akkor tudod összekötni a kettőt.


A kettő tanítása is hasonló amúgy.

2013. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kérdezek, de milyen vezényszót használtok ehhez? az enyém tudja külön az ülve pitizést (ezt a pacsiból fejlesztettük tovább, és a parancs 'pacsi fel') és a két lábon állást (ez a 'piti'). erre nem kellett tanítani, kajafalatra magától csinálta.
2013. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!