Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dobermann fülét mennyi...

Egy dobermann fülét mennyi idejig lehet csonkítani?

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságból kérdem.. úgyértem hogy van aki szerint már nem lehet, van aki szerint csak romániában vagy USA-ban, vagy akiszerint csak 2 hónapos koráig de van akiszerint 7 napos koráig... VALAKI ADJON MÁR EGY ÉRTELMES VÁLASZT? :D mondom én csak kíváncsi vagyok, nem szándékozom csonkolni bár szerintem úgy szebb de ez nem számít. Na de most akkor hogy is van ez? olyan válaszokat szeretném akik TUTIRA tudják!
2013. febr. 2. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tuti: a Magyarországon hatályban lévő állatvédelmi törvény értelmében fület vágni tilos.
2013. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon NEM lehet fület csonkolni. A farkát lehet, de csak 7 napos koráig.
2013. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Itthon már nem lehet.

Anno 4 hónapos korában vittük el, és tökéletesen perfekt lett.

2013. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És hova viszik azok akik csonkolni akarják? Egyébként ez nagy hülyeség ( szerintem ) mert aki egy 160.000ft-s dobit vesznek azok szeritem elvárják hogy vágott legyen. Egyébként egészségügyi okokból sem lehet?
2013. febr. 2. 15:22
 5/10 A kérdező kommentje:
MOSTMÁR LESZÁLLHATSZ RÓLAM JÓ? direkt írtam hogy csak K Í V Á N C S I V A G Y O K ! ! ! ! ! engem nem érdekel h milyen csak kíváncsi vagyok hogy hogy van ez. azért kérdem mert egyik barátom kérdezte és ő sem tudja, én sem tehát ezért megkérdeztem. Mostmár békén lehet hagyni jó?
2013. febr. 2. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Hogy nem lehet vágatni az egy dolog, még itthon is elvállalja pár orvos ebben biztos vagyok, még papírt is ad róla hogy eü okok miatt történt a fülvágás. Nyugodtan lehet lepontozni, de ez attól még tény.


Én max 12 hetes kort hallottam olyan emberektől, akik dobival kiállításoztak még régebben mikor nem volt tilos a fülvágás, utána már nem ajánlották a dolgot mert sokkal nehezebben gyógyult a kutya füle, valamint fájdalmasabb is az egész a kutya számára.

2013. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ajánlatos fiatal korában a fülvágás, mert egy két hónapos kutyának nagyon puha még a porc, és vékonyabb a füle is. Később pl. egy hét hónapos korú kutyának sokkal nehezebb felállítani a fülét, sőt lehet nem is áll fel rendesen.
2013. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7, és 12 hetes kor között a legideálisabb. De a nagyobb tenyészetek ezt meg tudják oldani. Romániában teljesen legálisan elvégzik a műtétet. Magyaroszágon tilos, az viszont nem, hogy külföldön elvégeztesd.
2013. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

160e nem olyan sok egy minőségi dobiért. De már kiállításokon sem fogadják el a vágott fülű kutyákat.

(Az más kérdés, hogy szerintem nagyon hülyén néz ki egy füles-farkas dobi. A múltkor láttam egyet, először azt hittem, valami kopó.)

2013. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
elfogadják kiállitáson , még a németek sem tudnak belekötni. Sem hátrább nem sorolják, sem előrébb.
2013. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!