Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A macskáknál mért nincs...

A macskáknál mért nincs semmilyen követelmény? Gondolok itt ebadó, chip, oltás.

Figyelt kérdés
Engem ez marhára zavar, hogy a kutyáknál elsőnek jött az ebadó, aztán most a chip, és még kitudja mi lesz. Miközben rengeteg macska él utcán. És amúgy is ha háznál van (nem panelra gondolok) a macskák kibe járkálnak, kitudja mit esznek meg és milyen baktériumok vannak a székletükbe. Nekem a szomszédba már 6 macska van és folyton átjárnak és ott is szoktak üríteni. És marhára nem szeretném ha a nővérem kislányai össze szednének valamit és esetleg maradandó karosodást szenvedjenek. És nem eltúlzom mert egy ismerősömnek a fia kiskorában játszott otthon a homokozóban és macskaszar volt benne és epilepsziás lett + azóta is 9 éves szinten van pedig már 21 éves. És az egyik kutyám is macska miatt halt meg. nekem se és nekik se volt soha macskájuk. Nem csak a kutyákat kéne mindig elővenni. nem utálom a macskákat, mert az ő érdeküket is szolgálná ha korlátoznák a tartását és bevezetnék az ivartalanítást. Mert legalább annyi kis cica van az utcán ázva-fázva mint amennyi kiskutya, hanem több.
2013. febr. 2. 20:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
utolsó. A betegség nevét nem tudom mert mikor megbetegedett még csak 6 voltam, És nekem is a szüleim mesélték el, hogy mi történt vele. Azóta se kérdezgetem a szülőket, mert tudom, hogy menyire fájó nekik. Én ebből a kérdésből nem azt akartam kihozni, hogy utálom a macskákat. Soha nem bántottam őket. Mamámnak is van kettő és őket nagyon szeretem sokat játszottam velük régebben. Most már csak az ölemben ülnek és simogatom őket. De ivartalanítva, oltva vannak és nem bóklásznak minden felé. Éppen azért lenne jó nekik is mert nem csak gazdátlan éhező kutya van ebben az országban. A szomszédom legrégebbi macskája most ellett hatodszorra. Ha ez jó akkor valóban én vagyok a rossz.
2013. febr. 2. 22:08
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Képzeld, nekem csomó macskám halt meg chipelt, oltott kutya miatt."


Én evvel úgy vagyok, hogyha a gazdáját nem érdekli hogy hol van a macskája, az meg esetleg betéved egy kutya területére (bár szerintem normális macska megérzi és elkerüli a kutyás telket), és az meg szétszedi, hát avval együtt sajnálom és részvétem, de szerintem nincs joga a macska gazdinak bosszúsnak lennie, elvégre az ő állata jött be a kutya területére ami még mondjuk nem jelenti egyből hogy joga van megölni, de hát most mit lehet csinálni ha a kutya ösztönből levadássza a macskát.

Én azt mondom ha a kutyákat szabályozni akarják, akkor igenis a macskákat is, ez így fair.

Vagy ha nem, akkor ennyi erőből a macska méretű kutyákat is hagyják békén.

Amúgy nem utálom a macskákat mielőtt azt mondaná valaki, egyszer egy ilyen "kezdő" macska betévedt hozzánk és éhen is döglött volna a fán a kutyák miatt, ha nem szedem le a fáról.

Az ivartalanítást viszont nagyon fontosnak tartom a macskák esetében, mert ők sokkal többször és sokkal többet fialnak mint a kutyák, és elszeparálni sem lehet őket ilyenkor.

2013. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez egyszerú mert még nem találták ki hidd el páréven belűl nem csak hogy a macska adót és macska chippet fogják még bevezetni hanem még egy hörcsögöt is csippeltetni kellesz
2013. febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Macskát is kb. annyira lehet megnevelni, hogy ne menjen oda, ahová kedve tartja, mint egyes embereket. De még mindig sok ember okoskodik a macskákról anélkül, hogy ismerné őket.

Te hány macskádat tanítottad meg arra, hogy csak a saját kerítésen belül legyen?

Bezzeg arra, hogy az emberek miatt haltak meg, nem írsz semmit. Talán te is lelkesen segédkezel az egyedszám-csökkentésben, a hülye szöveged alapján kitelik tőled.


Tényleg nem érdemes ide sem kérdést kiírni, sem válaszolni akármire is, mert egyesek jobbára csak azért járnak ide, hogy bújtatott formában a válaszolókkal kötözködjenek.

2013. febr. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!