Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előreküldés tanítása bólya...

Előreküldés tanítása bólya nélkül?

Figyelt kérdés
Bólyával már gyönyörűen tudja, 15-20 méterrél is odamegy. Szeretném elhagyni a bólyát, hogy folytassuk? Fához küldjem vagy ilyesmi?

2013. febr. 2. 21:12
1 2 3
 11/30 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez az ugattatás közbeni fektetés nagyon jó ötlet!!! Köszike érte :)

A fektetést úgy is szoktam gyakorolni, hogy labdáért fákat kerültetek a kutyával, közbe-közbe egy-egy fektetés és utána azonnal labda.

Csak egy időben elrontottam, mert a legtöbb kerülés után fekvés jött és már unottan kerülgette őket...most ezt fejlesztjük ismét:)

2013. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
A fektetést én is gyakoroltam, rendszerint lasztis játék közben, mikor már totál fel van hergelve, igaz nem a fektetés miatt, hanem hogy magas ösztönszinten is engedelmeskedjen.
2013. febr. 2. 22:51
 13/30 A kérdező kommentje:
Illetve ha valaki még tudna erre válaszolni: ha csak simán bóklászik, és valaki hirtelen eldob egy labdát, nem tudom róla lehívni (múltkor az úttesten szaladt át:S). Ha ül mellettem, és úgy dobálják, az oké, de ha váratlanul éri, bekapcsol az ösztön, és az erősebb, mint én. Büntetni nem akarom őt, mert fölöslegesnek tartom, de akkor mit tegyek? Jövő héten kezdjük az őv-t, az vajon segít?
2013. febr. 2. 22:55
 14/30 anonim ***** válasza:

Lefektetni sem tudod akkor?

Legyen egy segitőd, aki megfogja a kutyát. Eltávolodsz tőle, és mutatod neki a labdát. Amikor odaér melléd, Fekszik, és a labda. Igy tudod majd egyre távolabbról fektetni. természetesen csak akkor kapja meg ha azonnal lefeküdt. hamar le fog esni neki. Az ugattatást is ha gyakoroljátok, ez mind mind erre jó.

2013. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Én az idegen labdás dolgot úgy próbálnám meg, hogy megkérnék valakit hogy kezdjen játszani a labdával, lóbálja dobálja a kezében stb és ha oda megy a kutya akkor értelem szerűen nem adja neki oda, te viszont visszahívod a kutyát és adsz neki egy másik labdát, majd játszol vele. És ezt lehet szépen felépíteni addig, hogy valaki eldob mellétek egy labdát és vissza tudd hívni. Eleinte mikor az idegen kezében van a labda nálad is ugyan olyan legyen mint amivel az idegen játszik, majd ha eldobásra kerül a labda lehet nálad egy olyan tárgy amit jobban szeret (nálunk pl van egy kis pár erre a célra).

Ugye ezzel azt tanulja meg a kutya eleinte hogy csak tőled kap jutalmat és játékot, és ha ez tudatosul benne nagy valószínűséggel már akkor sem lesz probléma ha a közeletekbe repül a labda, de ha mégis érdekelné akkor magadhoz tudod hívni a párnával vagy ami a kedvenc tárgya.


Öv-ben a kézbentarthatóság segíthet, de én azért elég erélyesen rászólnék a kutyára ha kitör mert ez mégis csak egy nem kívánatos viselkedés, és ebből még öv-ben is lehet problémátok.

2013. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, rászólás van, és ha egy másodperccel előbb veszem észre a labdát, mint ő, már le tudom tiltani, csak akkor nem, ha ő veszi előbb észre. Gyakorolni fogjuk, amit tanácsoltatok.
2013. febr. 3. 10:51
 17/30 Szilvi & Argos ***** válasza:

Erre a problémára jól jöhet a klasszikus módszer, hosszú póráz, tiltás és rántás.

De hosszabb távra eredményesebb a modern: tekintélyépítés, a rangsorbeli távolság növelése köztetek. Mindenféle falkavezéri szabály betartatása...ehhez itt is találsz rengeteg kérdést-választ gyiken.

2013. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a kapcsolatunkban minden oké. Bármiről le tudom tiltani, behívás első szóra megy, de a labdamániája túlmegy a normálison. Meglátja, kitágul a szeme, és csak a labda létezik. Ez részben jó, mert nagyon jól motiválható, de olyankor elmennek neki otthonról. Azt már elértem nála, hogy ha leültetem, nem megy el a labda után, de ha csak úgy szaglászik, nézelődik, akkor megindul. Ma kipróbáltam amit javasoltak többen is, hogy másik labdával hívjam, és gyönyörűen működött. 10-ből 8-szor lefordult a labdáról, és futott felém. Amíg erővel meg ordítozással próbáltam megoldani, semmit nem ért az egész, itt is úgy látom, a pozitív megerősítés sokkal hatékonyabb.
2013. febr. 3. 13:54
 19/30 A kérdező kommentje:
Ja, és ezekben a szabályokban egyre kevésbé hiszek. Tudom, ezt írja elő a nagy könyv, ezt tanácsoljuk mi is a suliban a gazdiknak, de igazából nekem sincs kedvem hozzá, és ezt a kutya érzi. Szilvi kérdéséhez írtam, hogy mióta kevesebb szabály van, de azok tényleg be vannak tartatva rengeteget javult a kapcsolatunk.
2013. febr. 3. 14:02
 20/30 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott ami segíthet. Az én kutyám is rettentően zsákmányos, így azt is szoktuk gyakorolni hogy kirakom helybenmaradásra, közben valaki feljön dolgozni a pályára a kutyájával, és labdáznak is. 2-3 méternél közelebb nem jönnek a kutyámhoz persze, de megszokja a kutyám hogy ilyenkor neki semmi köze a labdához és nem mehet oda, plusz a helybenmaradását is erősíti mert ha ilyen szituban nyugton marad akkor versenyen sem lehet olyan szitu ami miatt késztetést érezne hogy felkeljen. Ha jó a koncentrációja akkor oda megyek hozzá, lába közé rakom a labdát és viheti, vagy felveszek egy abnormális pozíciót (guggolni szoktam) és mögé dobok egy labdát. Így erősítem a koncentrációját felém, és megint azt tanulja meg hogy csak tőlem kaphat labdát még helybenmaradás közben is.
2013. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!