Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted ezzel ártok a...

Szerinted ezzel ártok a kutyámnak és lesz bármi komoly baja? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy van egy ivartalanított kan labradorom 1.5 éves és picit kövér (nem látszik a horpasza) és jó lenne leadni 3-4 kg ot neki.


Az utcánkba lakik egy család akiknek egy német juhászuk van aki szintén el volt hízva, plusz dp-s is és le kellett fogyasztaniuk a kutyájukat. Beszélgettem a férfivel és mondta, hogy ő azt csinálta, hogy 8-10 napon keresztül nem adott semmi tápot, jutalomfalatot esetleg "nasit" a kutyának, csak naponta kapott egy 20-30 dkg-s pulykanyakat nyersen egy darab reszelt répával.

Amikor kérdeztem, hogy ez nem "morbid" fogyókúra e akkor ő azt mondta, hogy előtte az állatorvosával konzultált aki nem látta kifogását valamint sikeresen lefogyott a kutya és túl is élte! Mi a véleményetek erről?


2013. febr. 3. 14:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Fél adag kaja és sok mozgás, meg semmi nasi, és kész, nem kell túlmonbinálni :)
2013. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek:-)
2013. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

A gyors és intenzív fogyás se embernek, se állatnak nem tesz jót!

Iktassatok be még egy óra aktív sétát és játékot és még egy 15-20%-kal kevesebb kaját kapjon. Ha ezt tartjátok 1 hónapon keresztül, akkor már látszania kell az eredménynek.


Kutyám tavaly nyáron sovány, karcsú volt, napi 1-1,5 óra úszás, plusz 2 óra séta-futás-játék...késő ősszel ugye elmaradtak az úszások és a futtatások, csak séta volt...1-2 hónap alatt felhízott, mert a főtt kaja mennyiségét nem csökkentettem. Sztem 2, max 3 kg felesleg volt rajta. Nyert egy Acana Sport tápot, amiből kb. 35-40 dkg kellene neki...kapott pont 3 hétig naponta 30 dekát, el is fogyott a 7 kg-os zsák és a kutyám szépen lassan lefogyott ideális téli kondira...bár sokak szerint most is sovány :D Pedig nem

2013. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi felére vettük az adagot ivartalanítás után, és napi 2-3 órát mozgunk az amstaffunkal, egy labradornak is kellene ennyi sztem. Csökkents az adagon, és több mozgás, nem kell drasztikus diétával tönkretenni a kutyát feleslegesen :)
2013. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!