Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vagy Mopsz?

Francia bulldog vagy Mopsz?

Figyelt kérdés
első kutyának melyik lenne jobb? kis lakásban lakom, a második emeleten. nyáron eléggé meleg van. szeretném majd megtanítani a kutyámat sokmindenre, de azt hallottam h a francia bulldog kicsit butus. ez mennyire igaz?
2009. szept. 3. 21:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
aranyosak a spánielek is, meg minden más kutya, de szerintem nekik ennél több mozgástérre van szükségük. igazából francia bulldogot szerettem volna, de félek tőle, hogy vmi baja lenne nyáron a melegbe. a mopsz is nagyon aranyos, nagyon tetszik. de olyan nehéz eldönteni. majd csak jövő nyár elején szeretnék kutyust, mikor itthon leszek és tudok foglalkozni vele.köszi az eddigi válaszokat!
2009. szept. 4. 07:49
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Mindkettő szörcsög és fulladozik - így én egyiket sem választanám.


De hogy válaszoljak (bár nem tudom mi értelme mivel úgyis neked kell dönteni és nem az alapján, hogy itt melyik fajta a népszerűbb...) francia bulldog. Szerintem szebb (de ha a mopsz tetszene azt írnám mopsz:)

2009. szept. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
nem arra vagyok kíváncsi hogy melyik a népszerűbb, hanem arra, hogy melyik tudna jobban elviselni ilyen körülményeket mint a pici lakás és a meleg. jó olyan emberektől hallani válaszokat akiknek van vagy volt már ilyen kutyájuk.
2009. szept. 4. 23:44
 14/19 anonim válasza:
79%

Nekem francia bulldogom van és csak ajánlani tudom,igaz nyáron csak arra kell figyelni, hogy a nagy melegben nem szabad levinni sétálni,inkább ki kell várni a hűvösebb esti órákat,illetve reggel korábban,amikor még nincs meleg.De ha nem tudod megoldani,akkor én például csak rövid időre szoktam levinni pl.: 5perc egy gyors pisi, de egyébként, olyankor ő is fel akar már menni.Viszont tényleg nagyon hangos,ami irtó cuki benne, de ha nem tudod megoldani, hogy az alvóhelye távol legyen tőled,akkor akár még zavaró is lehet a horkolása. Egyébként kiváló jelző kutya és nagyon sok szeretet ad, de bulldog természetéből fakadóan nagyon makacs néha, valamint ha nem foglalkozol vele eleget, hajlamos büntetni,nekem pl széttépte a kabátom,lerángatta a fogasról és szó szerint megette, mert nem vittem magammal.

Összességében én ajánlom neked, de rengeteget kell vele foglalkozni főleg kölyök korában, később is de akkor már sokkal lustább...

Sok sikert a kutyus vásárláshoz!

2009. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A francia bulldog nagyon okos!Nekünk az van és senki nem tanította meg neki hogy szobatiszta legyen és nem pisil be,persze lehet hogy nem mindegyik ilyen de a milyenk nagyon gyors felfogású.Jó időben kint szokott lenni és mikor bent van és kizavarjuk akkor a hátára fekszik és várja hogy vakarjuk a hasát!Imádni való:))))))))
2011. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Francia Bulldog :D Sokkal jobb természete van.
2011. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem tetszik... mind a kettőnek nyomott a pofája és ugyanúgy horkolnak ... én inkább spánielt választanék, mert okosabbak is és szebbek is. (nekem is az volt)
2011. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szabados "Pascal" válasza:
Én is ugynebben a helyzetben lennék ha az anyám megengedné :) :(
2012. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Mopsz :) Nekem is az van.Bár igaz hogy lusta de okos :PP
2012. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!