Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó választás?

Milyen fajta lenne jó választás?

Figyelt kérdés
Egy olyan kutyát szeretnék aki bújós imádja a gazdit és könnyen motiválható, tanítható és játékos. Szeretnék komolyabb szinten dog dancingelni és agilityzni vele. Közepes vagy esetleg nagy méretű kutyát szeretnék. Napi 2 óra játékos tanulást tudok biztosítani. Lakásba lenne, de csak napi 5-6 órát lenne egyedül. Hétvégente túráznánk és kutyás rendezvényekre járnánk. Amennyit csak lehet együtt lennénk, ha tudom viszem magammal mindenhová.

2013. febr. 3. 20:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Egy gazdás kutya inkább,de annak a gazdinak folyton a kedvébe akar járni,könnyen motiválható játékkal.

Itt kicsit részletesebben:


[link]

2013. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Uszkár vagy pumi.
2013. febr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te akár egy pitet, vagy egy amstaffot is beválallhatsz :)
2013. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=2Kw4xA_iwQk 19:50 shiba inu


Ír terrierről mit tudtok, ismer valaki ilyen kutyát?

2013. febr. 4. 22:21
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha könnyen tanítható és az említett sportokban komolyabb eredményekre esélyes fajtát szeretnél, akkor azok között a fajták között nézelődj, akik ebben valóban eredményesek. Nézz agilitys VB videókat, mely fajtákkal indulnak, nézd meg a magyar delegáció csapatát. A terrierek általában nem tartoznak az igazán eredményes fajták közé.
2013. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Akkor inkább airedale ! Az ír terrier nagyon önálló végletes.Az airedale simulékony és nagyon sok mindenre alkalmas van olyan kennel ahol agilityznek és ddznek is velük. http://www.youtube.com/watch?v=iHgtFAb6fbw
2013. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Azért lehet komolyan sportolni nem azonnal VBt jelent ,ahhoz össze kell rakni előtte pár kutyát. :)
2013. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nyilván előtte össze kell rakni a kutyát -_- De nem mindegy, hogy egy olyan kutyát rak össze, aki alkalmas a sportra, vagy egy olyat, aki kiváló arra a sportra...
2013. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem igaz, hogy a terrierek nem tartoznak az eredményes fajták közé, nagyon is sokan sportolnak velük eredményesen, főleg jack russellekkel. Az ír terrier fajtát nem igazán ismerem, de szerintem alkalmasak lehetnek ők is sportolásra.
2013. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"könnyen motiválható, tanítható" - amelyik terrierre ez igaz, az max. csak külsőleg terrier.

Minden, a sportra fizikailag alkalmas kutyából lehet nagyon jó kutyát faragni. Terrierekből is, csak oda több szívósság és szakértelem kell.

Ha a kérdező könnyen motiválható és tanítható kutyát akar, akkor érdemes rá figyelmeztetni, hogy a terrierek nem azok.

Én a profi videók között csak nyomokban láttam terriereseket. De nem is nagyon kerestem őket, szóval attól még lehet, hogy vannak.

2013. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!