Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le kuvasz...

Hogyan szoktathatom le kuvasz kutyámat a tyúkevésről?

Figyelt kérdés
Kutyám egyik nap egy tyúkot ölt meg és félig meg is ette,3 napja pedig egy kacsát fogyasztott el,hogyan tudnám leszoktatni erről?
2013. febr. 3. 21:37
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
4%
Vasvillával.
2013. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Ez kb olyan lenne mint leszoktatni egy spánielt arról, hogy elkapja a vadkacsát.. Nem lehet a két állatfajt valahogyan elzárni egymástól ?
2013. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Felügyelet nélkül ne maradjanak egy területen az állatok.

Kerítsd el a baromfikat erős és magas kerítéssel a kutyától.

2013. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Második: ne viccelj. Két spánielem van, vadkacsás tó mellett lakunk, vadkacsák vannak néha a kertben, és élnek és virulnak. Nem normális, ha egy kutya kiképzés nélkül állatokra vadászik.
2013. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ha egy kutya állatokra vadászni.. Az a fő probléma hogy a kutyának az "ölés" egy nagyon magas ösztönkielégülés volt. És ami még nagyobb probléma hogy ezt nélküled érte el.. Én is ezzel küzdök már 2-3hónapja várom a jó időt hogy mehesek nyulak és tyúkok közé az állattal hogy gyakoroljuk hogy ne egye meg őket..
2013. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja csak a kérdésre válaszoltam.. Egyedül nem fog menni, komolyabb kutyaiskola vagy kutyás szakember kell hozzá hogy megoldjad ezt. Nagyon komoly és nehezen kezelhető problméma ez.
2013. febr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont ilyen problémánk van.2 bullterrier,bent laknak a házban,kertbe kijárnak+napi nagy séta kint a pusztán.

A szomszéd áttévedt csirkéit,kacsáit azonnal leölik és békésen kajálni kezdik.

2013. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy nézd a youtube-on a Póráz két végén c. filmet! Abból sok ötletet meríthetsz!

Nézd meg egy huzamban az első mondjuk 20 részt, rájössz majd magadtól is a megoldásra az alapján a műsor alapján! Nagyon tudom ajánlani, minden kutyatartónak kötelező lenne!


De az én tippeim:

1. villanypásztor a tyúkól körül

2. megtanítani neki a "hagyd" parancsot, és titokban lesni, ha odamegy a tyúkól felé, kihangosítón beszólni, de a kutya ne lásson téged! meg fog lepődni és ha párszor ez előfordul, elvileg abbahagyja!

3. jól eszik a kutya, elég változatosan? lehet az is a gond! a kuvasznak védenie kellene a többi állatot a portán, nem megenni, ez ha jól tudom, a kuvasznál nem normális!


és egy kérdés: ha sétáltatás közben egy idegen meg akarja simizni a kuvaszod, hogy reagál rá?

2013. febr. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tapasztalatom az h sehogy. Ugyanezzel a problémával küszködöm, hatalmas két méteres tyúkos kertet építettem az oszlopok között beton van, a tyúkok szárnyait fél évente vágom. Szocializáció kérdése: a nálam született kuvaszkölyköke egy hónapos koruk kőrűl alkalmanként beviszem a tyúkudvarra felügyelet melett így megszokják a tyúkok jelenlétét, ha kárt akarnának tenni bennük akkor fegyelmezem őket. Ez mostanig működött. Viszont amelyik felnőttkorában tyúkfogó az később is az lesz, nem segít a fegyelem.
2013. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!