Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rendesen megszidn...

Hogyan lehet rendesen megszidni egy kutyát?

Figyelt kérdés

A kutyám kb kiröhög amikor megszidom... Vagy elszalad, vagy csóváló farokkal néz rám. Néha kicsit megszeppen, de másodperceken belül elkezd megint csóválni.


Tudom, nincsen tekintélyem, tudom, kutyaiskolába kéne menni.... Biztos vagyok benne hogy élből ezeket válaszolnátok. De a szokásos tekintély gyakorlatokat már alkalmazom, iskolára meg nincs pénzem. Így praktikus tanácsokat várnék.

Már most szólok, hogy aki a tekintélyt meg a kutyaiskolát írja, le fogom pontozni, esetleg jelenteni fogom, mert nem erre vagyok kíváncsi, tehát nem hasznos illetve nem ez a kérdés. Én tényleg csak konkrét büntetési módszerekre vagyok kíváncsi.


Előre is köszönöm a HASZNOS válaszokat!



2013. febr. 4. 18:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
A megfélemlítés nem jó...
2013. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Az a gond hogyha túl hamar elengeded a visszájára fordúlhat az egész.
2013. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Engem is kiröhög mindkét bullterrierünk.A csíkosunk nagyon öntörvényű,domináns kiscsaj.

Ha ráüvöltök,hogy "mit csináltál,te átokfajzat,már megint?"akkor azért abbahagyja azt,amit éppen csinál.

2013. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,folytatom:falkából kizárást is próbáltad már?
2013. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Még nem, de pont ma olvastam utána, ki fogom próbálni. Természetesen csak ilyen rövid időtartammal, 15 perc, vagy ilyesmi. Szerintem az elég lehet neki.
2013. febr. 4. 21:34
 16/21 anonim ***** válasza:
33%
A büntetés a legbonyolultabb dolog a kutyanevelésben, nem véletlen, hogy kutyaiskolában sem ezzel kezdik. Sok tapasztalat kell hozzá és a kutyanevelés amúgy is egy olyan dolog, amit nem leírásokból kell megtanulni, hanem személyes ismeret átadás során. Szóval kutyaiskola nélkül nehéz lesz. Lehet lepontozni!
2013. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én jártam a kutyámmal a Cerbi suliba.Ott azt javasolták,hogy 24 órára zárjuk ki a falkából legalább.
2013. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

[link]



Jobb oldalon,a "Rólunk"című részen,az "Ebnevelde"menüpontban olvashatsz igazán szakszerű tanácsokat.Ott részletesen írnak a kizárásról is.Érdemes elolvasni.

2013. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, át fogom böngészni. :)


Az előző cikket átolvastam, voltak benne hasznos dolgok. Azt hiszem a mi legnagyobb problémánkra (utcán kaja felevés) az elkerülő fenyítés lehet a megoldás, de persze nem elektromos nyakörvvel. :)

2013. febr. 4. 22:18
 20/21 A kérdező kommentje:

24 órára kizárni elég durva, nem tudom végig tudnám e csinálni...

Pont az előbb elküldött egyik cerberos-os cikkben is az van, hogy kisebb rosszaságok esetén, lehet rövid ideig alkalmazni.

2013. febr. 4. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!