Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell valamit csinálni ezzel?

Kell valamit csinálni ezzel?

Figyelt kérdés
ha a kutyának mostanában elég sokszor érezni a bűzmirigyének azt a kellemetlen szagát,és ilyenkor nyalja ott hátul.

2013. febr. 7. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos kinyomja neki. Nekünk is ő csinálta meg.
2013. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi,de érdekes,mert nem rég megnézték neki,és azt mondták nincs vele probléma.

Elég ijedős kutya,amikor valamitől megijed akkor is érezni ezt a szagot.

2013. febr. 7. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne semmi érdekes.

A miénknek is nemrég nyomta ki, tegnap voltunk, és csudálkozott a doki hogy ez ritka, mert megint ki kellett nyomkodni.

Attól még van ilyen.

2013. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem,köszi!
2013. febr. 7. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák, akiknek magától nem ürül, jellemzően kistestűeknél fordul elő.

Sajnos az enyémnek is ilyen :( 6 éves, és 3 havonta viszem, addigra már meg van telve nagyon. Szerintem kb. havonta lehetne neki nyomni, de minél sűrűbben nyomják ki, annál gyorsabban telítődik utána.

De ha nincs kezelve, akkor begyulladhat, és tályog alakulhat ki rajta.

2013. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Szerintem azon kéne változtatni, mivel ha a doki kinyomkodja neki, az csak felületi kezelés a probléma gyökerét nem szűnteti meg.
2013. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Brit-tel etetem.meg kap konzervet is mellé,azt viszont olcsóbbik fajtából.
2013. febr. 8. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki a vegyes etetést, azaz mondjuk hétközben marad a táp, de hétvégén házi koszt. A lényeg az, hogy sok rostot egyen a kutya esetleg csontot. A szilánkosan törő csontokat (pl csirke) csak nyersen add neki, mert akkor még puha és nem sérti fel a gyomrát. A bűzmirigy lényege ugyanis az, hogy ha a kutya széklete túl kemény, akkor ez lenne a "kenőanyag" hozzá. Ha ez túltermelődik, az jellemzően a hibás táplálkozás tünete. Arra mindenképpen ügyelj, hogy a váltás fokozatos legyen ne egyik napról a másikra.

Remélem segítettem, jó egészséget nektek:)

2013. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!