Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers hússal való etetés...

Nyers hússal való etetés (BARF). Miért nem ismerik az állateledel boltban ezt a fajta etetést?

Figyelt kérdés
Már két boltban is megjegyeztem, hogy én nyersen adom a húst, a szükséges fagyasztási idő után, és úgy néztek rám, mint aki megőrült. Azt mondták, hogy ők nem adnák nyersen a saját kutyájuknak. Eléggé elbizonytalanítottak, mert még csak 1 hónapja etetek így. Miért mondhatták ezt? Mert nagyon rossz minőségű a hús, vagy miért?

#BARF-étrend #B.A.R.F #koszt #nyersen etetés
2013. febr. 7. 15:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Állateledeles boltban is lehet fagyasztott húst kapni, ezzel nem beszél maga ellen...


Kérdező!

Ne foglalkozz velük, még az állatorvosok sem tudnak sokszor erről az étrendről.

Minden esetre nagyon minőségfüggő, hogy milyen húst adok nyersen és mi az, amit nem. Volt szerencsém állateledelesben venni fagyasztott husit, felengedés után a kukában landolt. De van olyan állateledeles, ahol gyönyörű husikat kapni.

2013. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a kutya gyomorsava 15x erősebb az emberénél, a bacilusokat, baktériumokat minden gond nélkül elpusztítja. Másrészt a kutya a farkastól származik, kb. 10000 év, hogy az emésztőrendszere úgy átalakuljon, h azt lehessen mondani, h a tápra és a főzésre állt át a kutya szervezete.

Harmadrészt a forralás/főzés alkalmával az élő enzimek távoznak a húsból, ami a nyers étrend egyik lényeges eleme.

Negyedrészt a fagyasztás elég sok mindent megöl, ami megmarad, azzal simán megküzd a kutya szervezete.

2013. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Vikicca666 : ha érdekel a téma akkor járj utána és ne írj hülyeségeket. A Barf ( nyers ) etetés sokkal természetesebb a kutyának mint bármely tápok, azok csak kényelmesebbek!

Sőt van olyan kutya aki minden tápra allergiás volt és a gazdái Barf-al etetik és semmi baja a kutyának. nem kell többé szteroidon élnie!!!

2013. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Én még sehol nem láttam fagyasztott húst kisállat-szaküzletben, (kivéve ahol kifejezetten húst árulnak, meg két fajta márkátlan tápot), szóval ezt azért nem jelenteném ki ilyen bátran, hogy lehet kapni,de biztos van olyan is.
2013. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég sok helyen lehet kapni, szinte az összes kisebb állateledelesnél.
2013. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

2 kutyám van, az egyik 4 a másik 2 éves. Nem barf szerint etetek, de hasonló. Csupán kihagyom a sallangot.


Hús + ballaszt (gabonafélék) + zöldség. A kutyák teljesen egészségesek, jó kondiban vannak, erősek, gyorsak és egyáltalán nem vadak.


A hús a kutya természetes tápláléka. A legtöbb energiát nem a szénhidrátból (mint ahogy az ember), hanem a zsírból nyerik.

A ballaszt és a zöldség azért kell, mert míg a macska obligát húsevő, a kutya inkább mindenevő. A farkas is az elejtett növényevők gyomor és béltartalmának megevése közben hozzájut ezekhez a tápanyagokhoz.


A tápok (még a prémium tápok is) alig tartalmaznak igazi húst. Többnyire szőr, bőr, csont, toll, stb. ledarálva, összegyúrva.

2013. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van a kiseledeleseknél fagyasztott husi.
2013. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam még olyan állateledelesnél ahol nem volt hús =/
2013. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Persze, végül is nem tudtak lebeszélni róla, csak mivel még kezdő BARF-os vagyok, ezért még van para bennem, meg amúgy is ilyen a természetem. :)


Vikicca666, ne haragudj, hogy ezt írom, de nagy butaságot írtál! Külföldi oldalakon sok info van a nyers etetésről, sok tenyésztő is nyersen adja a húst a kutyának, persze vannak szabályok, de ezt most nem írom ide le.


Én a husit az állateledel boltba veszem. Minden van fagyasztva, kedvencünk a nyúl comb, nyúl gerinc, de van ott kacsanyak, nyúldarálék, borjúdarálék, vadnyesedék, pulykafej, kacsanyak, kacsaszárnyvég és csirke, stb. Most is 9 kg. husit vettem 2.600 Ft.-ért, szóval megéri és szép. Számomra ami gusztustalan az a vadnyesedék és nyúldarálék.


És egyébként is rá van írva minden csomagra, hogy állatorvos vizsgálta, csak olyan furán mondta az eladó, hogy ő ezeket nem adná nyersen, meg egyébként se nem adna húst nyersen, hogy hirtelen megijedtem.

2013. febr. 7. 16:11
 20/28 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos az egész faluban sehol nem kapni húsfélét kutyának.Közértben van,de azt nem lehet megfizetni.

Én megoldottam:házhoz szállítással 150 ft/kg áron veszek jó minőségű főtt,darált marhahúst.

2013. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!