Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányomnak szeretnék border...

Lányomnak szeretnék border collie kutyát venni, milyen ez a kutya, kérdezem azoktól akiknek van?

Figyelt kérdés
A lányom nagyon szereti ezt a fajtát és sokat is olvas róluk, és úgy gondoltam, hogy meglepem a lányomat eggyel, mivel nagyon szeretne egy ilyen kutyát.
2009. szept. 5. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

A border collie nagyon okos, barátságos kutya.

Nagy a mozgásigénye, imádja a feladatokat, mind a fizikait, mint a szellemit.

Nekem nincs ilyen kutyám, de nagyon szeretnék, ha egyszer olyan lesz a környezetem.

Csak akkor vegyél, ha vállalod a gondozását akkor is, ha netán a lányod megunná.

Ne feledd, nem játék, legalább 60e Ft egy ilyen kutya, plusz a cuccai még 30, az oltásai kéthetente, és legalább az első egy évben prémium kölyöktáp.

Rendszeresen kell sétáltatni akkor is, ha kertben van, ő egy tipikus örökmozgó bohóc, a lányod suli után még 15-20 évig haza kell menjen kutyát sétáltatni, nem mozizni vagy fagyizni a barátnőkhöz. Ha brátja lesz, és költözik, a kutyát is vinnie kell, amíg az él. Ha lakásba vinnétek, reggel is séta, télen-nyáron-hóban-szakadó esőben is. Kivétel nélkül.

Szobatisztaságra sem olyan egyszerű szoktatni, amig meg nem kapja a kötelező oltásokat, ki sem szabad vinni.

Ha kerti kutya, összepisili az egész kertet, tönkremennek a virágok a savtól.

Ha lány, tüzelni is fog, amikor elég egy figyelmetlen perc és vemhes lesz, ha fiú, akkor pedig minden erejével megy a tüzelő szukák után.

Célszerű ivartalanítani, főleg, mivel családi kutya lesz, az egy műtét, szintén pénz.


Szerintem mindenképp szólj a lányodnak, biztosan vállalja-e ezek tudatában is. Továbbá hadd válassza ki a cuccait, döntse el a kutya nemét, erre jobb felkészülni.

Szerintem sokkal inkább magáénak érzi majd, ha adsz neki időt, amíg várja, tervez, neveket keres, mintha egyszer csak ott lenne egy masniban.

Mindemellett azt se felejsd el, hogy történhet baleset, amiben a kutya életét veszti. Vagy épp a lányodnak kell kimondania, hogy altassák el.

Sok szerencsét és ha úgy alakul, sok boldogságot a kutyushoz! Majd írd meg, mi lett:)

2009. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rough colliem van, de maximálisan ismerem a bordereket is. Készüljetek fel a világ legizgágább és hiperaktívabb kutyájára akinek le nem áll a lába egész nap :) futni kell vele, sétálni állandóan, játszani sokat, nagyon aktív kutya. És borzasztóan hűséges. Ha tudtok rá időt szánni akkor minden további nélkül ajánlom :) (a rough collie egyébként a borderhez képest olyan nyugodt mintha belenne szívva egész nap:)
2009. szept. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A lányom semmiképp sem unná meg, ebben biztos vagyok. 17 éves és rettentően felelősség tudó. Tavaly vett magának a spórolt pénzéből egy labradort, szóta renszeresen foglalkozik vele(kutyasuli, frizbi, vadászat is néhanapján)szóval biztos vagyok benne, hogy gondját viselné. Bár azért nekem se árt tényleg felkészülni, ha egyszer-kétszer a nyakamon maradna.

Első válaszoló,kössz jó ötlet, hogy beszéljem meg és bízzam a lányomra, talán így mégjobban fog ragaszkodni hozzá:)

2009. szept. 5. 09:04
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha van egy labradorja, miért kell egy border collie is? Mi lesz a másik kutyával?
2009. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
az első válaszában csak annyit javítanék hogy nem kell neki prémium kutyatáp, az 13. században is elvoltak enélkül a kutyák... nem 30e ft. a felszerelés ami 1 kutyház-fekhely, póráz, nyakörv, kefe+fésű...ez kb. 15ből kijön de kutyaházat lehet csinálni is vagy alhat esetleg a lépcső alatt kialakított fekhelyében is (ami elég jó ha le van szigetelve)...
2009. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
10:43-as Esetleg em jutott eszedbe hogy vannak felelőség teljesebb emberek mint te? Nyílván nem fogja elhanyagolni a labradort!
2009. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A spórolt pénzéből miért nem bordert vett? Szerintem nem kéne neki két kutya most. Nekem 3 van és egyszerűen ki sem látszok a munkából mivel 17 évesen itt az érettségi is. :S Ja és nekem nem borderem van, bár az enyém is mozgékony, de egy borderrel mér nehezebb.
2009. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
akkor valamelyik kutyát ivartalanítani kell majd!
2009. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
miért kellene ivartalanítani?
2009. szept. 5. 15:11
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha ellenkező neműek, akkor Azért, hogy ne szülessen több keverék kiskutya a már meglévő másfél millió gazdátlan eb mellé. Ha mindkettő kan és egyik sem szökik, akkor alapvetően nincsen gond. Viszont ha mindkettő lány, akkor az ivartalanítás megvédi őket az ivarszervi betegségektől, és attól, hogy tüzelési időszakban a kerítésen keresztül befedezzék őket, vagy megteljen a környék kan kutyákkal. A kutyaiskolában se egyszerű egy tüzelő szukával...

A kutyának nem kell egyszer sem szülnie, hiába mondják egyes állatorvosok.

[link]

2009. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!