Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy el olyan messzire...

Miért megy el olyan messzire tőlem?

Figyelt kérdés
Amikor elengedem a kutyám (11 hónapos) mindig nagyon messzire megy el kb. olyan 30 méterre. Ez normális vagy azért csinálja mert nem kötődik hozzám eléggé? Mit tegyek hogy jobban kötődjön?
2013. febr. 9. 19:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Mi még csak most tanulunk a kutyusommal, nem rég van nálam. Felnőtt kutya, mentett, előtte sosem tanították, mindent az alapoktól kezdtünk.


Engem is idegesít ha túl messzire megy. Ha eltűnik egy bokor mögött, már félek hogy hol van. Amíg a behívást tanultuk, nyugodt és belátható helyeken sétáltunk leginkább, engedtem hogy messzire menjen, hiszen így tudtunk tanulni. Most hogy ez már megy, én is szoktatom arra, hogy kb az öt méteres körzetemben sétáljon. Amikor nagyon eltávolodik, csak rászólok, hogy nem szabad. Kb egy hete sétálunk így, és már egyre ritkábban kell neki szólni. Sokkal jobban figyel rám. Ha mondjuk előre megy, már ő fordul hátra hogy ellenőrizzen közel vagyok e még. Ha nagy a a távolság vissza jön. Olyankor szokott messzebbre menni, amikor mondjuk szagot fog, és megfeledkezik magáról, csak megy a szag után. Ilyenkor rászólok és már jön is vissza. Ezt egy hét alatt értük el az össze-vissza rohangálásból.

Szóval csak annyi a dolgod, hogy következetesen letiltsd amikor úgy érzed, hogy nagyon messzire megy. Hamar meg fogja szokni.

2013. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha nyílt területen vagytok, akkor látod, ha kóbor kutya közeledik a messzeségben és van időd visszahívni. Én is pásztázom a messzeséget, hogy milyen kutyával jönnek és időben!!! visszahívom, megállítom a sajátomat. Nem nagy ördöngősség, csak figyelni kell...
2013. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Életemben talán 2x voltam velük futtatóban, mert felénk nincs, meg azt az 5 négyzetméteres izéket, amik Pesten vannak inkább ketrecnek hívnám. Nyílt terepre járunk: erdőbe, mezőre, parkba. Az általam leírt eset pedig a Városligetben történt. A kóbor kutyát meg észreveszem, és behívom a kutyám. Erre is volt ma egy eset. A közeli lovardából elindult felénk valami nagy darab kutya. Saját kutyáim messzebb szaglásztak. Igaz kétszer kellett őket hívnom, nem jöttek elsőre, mert a kutya látványa izgi volt, de másodikra már vágtáztak felém. Én szeretem, hogy a kutyáim szabadok, nem a seggemben vannak, hanem jól érzik magukat tőlem távol, és úgy is tudom őket kontrollálni. De ízlések és pofonok, mindenki olyan kutyát nevel, amilyet akar és tud.
2013. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod pedig kicsit érdekes. Nem tisztel a kutyám, mert nincs rajta a póráz, és szaladhatna ki a világból. De ez az, hogy nem teszi:) Mindenesetre ha te így gondolod, hogy nem tisztel a kutyám, kedves egészségedre. Nem érzem szükségét idegeneknek bizonygatni a kutyáim jólneveltségét, tisztában vagyok a gyengeségeikkel és az erősségeikkel.
2013. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"Nem tisztel a kutyám, mert nincs rajta a póráz, "


semmi ilyesmit nem írtam. kicsit jó lenne ha jobban tudnád értelmezni. bár ha már saját bevallásod szerint a kutya kissé szelektív hall, illetve anélkül rohant messzire hogy te arra parancsot adtál volna... háááát.


szilvi és argos


tudod, olyan akinek olyan jellegű gondjai vannak a kutyájával hogy nem tudja eldönteni keményen fogja e vagy lazábban, illetve van olyan hogy lemerevedeik és nem jön, illetve saját bevallásod szerint is olykor következetlen vagy vele és ezért szelektív hall a kutyád, legyél oly kedves nekem ne osszad már az észt. ha te sem vagy képes értelmezni az általam levázolt szituációt azt nagyon tudom sajnálni, bár ha az emlékezetem nem csak akadt már rá példa hogy rongyoltak már rá a te kutyádra is , de biztosan időben láttad a másik kutyád és azonnal vissza is tudtad hívni!

2013. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Na de azt hogy csináljátok, hogy minden körülmény esetében vissza jön egyből? Értem én, hogy gyakorlás meg tisztelet meg falkavezérség...

De nektek sosem volt olyan, hogy feltűnt egy kutya és akár közelről (a kutyátokhoz közel) vagy 30m-ről neki akart esni a tieteknek?

Vagy csak mi lakunk ennyire sz@r helyen? :D

2013. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az elméleted majd oszd meg a pásztorral is, aki terel a kutyájával, meg a vadásznak, aki vadászik a kutyájával, és a mentőkutyásnak, akinek a kutyája embereket keres a romok alatt, meg az őrnek, akinek a kutyája körbepásztázza a terepet, hogy őket bizony nem tiszteli a kutyájuk, jó lesz ráfeküdni a falkavezérségre, mert a kutyájuk a falkavezér, és nem tiszteli őket. Jót mulattam rajtad, köszi az írást!
2013. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
65%
Én a magam részéről nem görcsölök rá. A világ legtermészetesebb dolga, hogy ha hívom, jön. Miért ne tenné? Tőlem kapja a kaját, velem tanul, én viszem őt mindenhová, és ha rosszat tesz, én mutatom meg neki, hogy az helytelen. Akkor miért menne el?:) Nekem nem kell azon paráznom, hogy elmegy, ha normálisan viselkedek vele. Én sokkal érdekesebb vagyok, mint bármilyen kutya.
2013. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
47%

Persze, mert nyilván az én hibám, ha másnak a kutyája konkrétan le akarja vadászni az enyémet, ugye?

Nem a mentőkutyákról és a többi felsoroltról van szó-bár olyan nevelt volna az összes kutya.

Én arról beszélek, hogy ha két kutyáról van szó, nem mindig elég, ha csak az egyik a jól nevelt!

Ha neked ez ennyire mulatságos, akkor grat. :)


Egyik ismerősöm viszi versenyekre a kutyáját, meg minden... a lényeg, hogy járt vele suliba, sok éves tapasztalata van stb stb....(kiképzések, kutyasuli meg minden nyavaja, felesleges sorolni) mégis sérült már le úgy szegény jószág, hogy nekirontott egy másik kutya. Ő nem csinált semmit, a gazda odament, de mire a másikat le tudta tépni az övéről.... vihette is a dokihoz azonnal!

2013. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, azt kihagytam, lehet akkor ezt rosszul értelmezted:


Nem úgy értettem, hogy a saját kutyám elmegy. Akkor nyilvánvaló, hogy ilyen esetben én lennék a hibás.

2013. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!