Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy el olyan messzire...

Miért megy el olyan messzire tőlem?

Figyelt kérdés
Amikor elengedem a kutyám (11 hónapos) mindig nagyon messzire megy el kb. olyan 30 méterre. Ez normális vagy azért csinálja mert nem kötődik hozzám eléggé? Mit tegyek hogy jobban kötődjön?
2013. febr. 9. 19:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Vikicica: neked nem írtam semmit, én végig a 68 %-ossal kommunikáltam.
2013. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtál semmit, hogy kinek szól, ezért nem tudtam...
2013. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
46%

kispalikee!


jó hogy felhoztad a munkakutyák példáját.

tudod azok sem szaladnak a vakvilágba amíg a PARANCS KI NEM LETT ADVA NEKIK mint pl. a keresd! ezt már még jobban nem tudom neked megmagyarázni mert úgy látom hogy sehogy sem tudod felfogni amiről beszélek.


de ám legyen, megpróbálom mégegyszer:

amikor én elengedem a kutyámat van arra is egy parancsszó hogy egyűltalán indulhat. ilyenkor marad a közelemben. amikor úgy látom hogy tiszta a terep akkor van mégegy külön szó ami felhatalmazza arra hogy jóval nagyobb távolságra menjen. amíg ezt neki nem adom ki nem megy el messzebb!!! gyönyörűen visszahívható, ennek ellenére akkor sem úgy sétálunk hogy a kutyát elengedem és szaladjon amerre akar . vannak szabályok, amit nyilván a lehető legjobb séta érdekében vannak. mint már írtam nem tudom mit tennél ha egy adott helyen a kutyád tőled messze van és hirtelen a másik irányból rárongyolna egy másik kutya? kétlem hogy akkor be tudnád hívni már ne is haragudj! én gondolok ilyen és hasonló szitukra. te úgy látom nem mert azt hiszed az önmagában bőven elég hogy a kutyád behívható és semmilyen szitu nem adódhat amiből esetleg kellemetlenül jönnél ki. ez a te dolgod, én attól még nem szólok be neked, míg te itt próbálod nekem osztani az észt azért mert az én kutyám HA ARRA NEM ADOK ENGEDÉLYT nem szalad el messzire! legyen ez egy sík terep vagy egy beláthatatlan környék.


ezt kiforgathatod úgy ahogy neked tetszik, sőt jöhetsz a munkakutyák példájával is , de mindezzel csak magadat járatod le, mert azoknak is ki van adva a parancs és csak azután mennek az adott helyszinre megkeresni a személy vagy az akármit. sőt ez konkrétan munka nem pedig szimpla séta mert a kutya csak és kizárólag a számára kiadott feladatra koncentrál. ha pl. egy lakásban drogot kell keresnie, nem fog kirohanni az ajtón hogy sétálhasson mert úgyis behívható nevelt kutyus visszajön ha a gazdi úgy akarja. azért tényleg ne már. gondolkodjál már mielőtt ezeket felhozod példának.

2013. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk arra kíváncsi lennék, honnan szedted ki az írásomból, hogy a kutyáim az engedélyem nélkül elmennek bárhova is. Gondolom az a legalapabb dolog, hogy a mehetsz vezényszó elhangzása előtt nem megy el, de ha már ez is eredménynek számít, hát jó.
2013. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

ha lekerül róla a póráz engedély nékül nem indul el. ez megvan a te kutyádnál is és az enyémnél is. a KÜLÖNBSÉG viszont, hogy amíg a tied a vezényszó után JÓ MESSZIRE IS ELSZALAD AKÁR az enyém kb 5-10 méteres KÖZELEMBEN/körzetemben MARAD és nem szalad el a vakvilágba! erre egy külön engedélyt vár. amikor ki van adva neki az engedély akkor is mindig gyönyörűen visszajön messziről!


és mint már azt többször kifejtettem oké hogy a te kutyád arról a jó messziről egy hello-ra is visszajön de mit csinálsz ha a távolban egy kutya rárongyol a tédre miközben teszem azt ő épp vígan szalad vissza hozzád?? vagy esetleg ilyesmi nem áll fennt mert az a környék rendben van? egyépkén egész boztos különben nem jártatnád itt a szádat feleslegesen. ezekután már nem tudok egyebet írni mint azt hogy ha tehetném ide hívnálak és megnézném te mit csinálnál olyan terepen ami nem sík, tehát nem belátható hogy mondjuk 11 méteren mi van és esetleg még állandó jelleggel fel is tűnnek kóbor kutyák. de biztosan nincsen akkor tekintélyem ha mi így közlekedünk a kutyámmal ilyen terepen. mert nevelt kutyám van kötelező engednem hogy látóhatáron kívül essen hiszen kit érdekel ha rárongyol néhány kóbor eb, hát majd visszahívom mert 100% behívható kutyám van nem?

2013. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
24%
Javaslom ne vedd ilyen komolyan a dolgot, nem nekem kell bizonygatnod itt a kutyád jólneveltségét a Háború és Béke hosszúságú válaszaiddal, nem attól lesz jó a kapcsolatotok. Igazából krvára nem is érdekel, hogy milyen a kutyád, és hogy mit gondolsz az enyéimről, mivel ez az égvilágon semmit nem változtat a kutyáimmal való viszonyomon. Szóval javaslom relaxálj egy kicsit, ezt a sok feszkót átveszi a kutyád is.
2013. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

sajnálom ha számodra túl hosszúak a válaszaim, próbálom megértetni veled amit írok de úgy látszik sikertelenül. köszönjük, nagyon jól elvagyunk, én nem vagyok ideges a kutyám pedig jelenleg halál nyugiban horkolászik a helyén.


egyébiránt én mint már milliószor leírtam nem kostóltalak be, míg te engem igen, hogy milyen gáz az ha a kutyámat nem engedem hogy világgá rohanjon. ezek után még te jöttél a munkakutyákkal szintén sikertelenül. azt hiszem kettőnk közül nem én vagyok az ideges. veled ellentéteben nekem messze nem az volt a tervem hogy téged, a kutyád vagy a kettőtök közti viszonyt minősítsem. ezt te megtetted és úgy hogy semmilyen alapod nem is volt. te voltál az aki idétlenül kijelentetted hogy jót röhögtél rajtam miközben értelmezni a szöveget képtelen voltál. egyépként meg nem is minősítettem főleg a kutyádat sem. nem a kutya hibája az hogy te így sétálsz vele. és téged sem tartalak hibásnak vagy rossz gazdinak mert nektek ez a rendszer teljesen megfelel. ellenben te ilyesmit kinyilvánítottál velem szemben. lehet puffogni meg beszólogatni, ezzel csak azt éred el hogy esetleg már én is kinevetlek, mert mindez semmi másnak a jele mint annak hogy magad is tudod hogy igazam van. inkább tanuld meg megmérni a kutyi lázát.

2013. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Na, ezt már el sem olvasom:)
2013. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Na szóval az én kutyám is csak parancsra szalad el de akkor messzire elmegy...és arra vtam kíváncsi h ez nem-e kötődés beli probléma?
2013. febr. 14. 15:43
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
ha bármikor meg tudod állítani, akkor nincs semmi baj a kapcsolatotokkal. Egy kutya nem csak akkor kötődik a gazdájához, ha a seggében lóg állandóan.
2013. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!