Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran egészséges egy...

Milyen gyakran egészséges egy szukának ellenie?

Figyelt kérdés
Szimpatikus egy kennel, a kutyáik is gyönyörűek, csak az kicsit aggaszt, hogy a kutya 2009 áprilisában, 2011. januárban, 2012. januárban és 2012. októberben is ellett. Ez így nem túl gyakori?

2013. febr. 10. 18:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
De zavar, épp ez az. Nekem a hozzáállás nagyon fontos, és ez a fajta hozzáállás nem tetszik. Pedig ilyen szép kutyákat nem láttam más tenyésztőtől.
2013. febr. 10. 18:52
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem egy mudi kennel véletlenül ?:S én haosnló okok miatt mondtam le arról,hogy egy (egyébként jó) kennelből vegyek kutyát ..:S nekem nem tetszik ez a kizsigerelés..január-október ..ez már nagyon sűrű
2013. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

In memoriamban 3 és 6 év közöttiek az elhunyt kutyák? Ez még óriástestű, rövid életű kutyák esetében is durva adat, nemhogy közepes-, kistestű fajtáknál. Max. mind betegségben halt meg, de azellen meg lehet tenni... Egyszer előfordul, de hogy "tömegesen"...

Milyen fajta kutyát szeretnél?

2013. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Na jó, kicsit benéztem. Csak 4 kutya az in memoriamban, és abból kettő volt a tenyésztőnél, és az egyik 9, a másik 3 évesen halt meg. 2 gazdinál volt: 5 és 6 évesen haltak meg. Amúgy orosz fekete terrierről van szó. Sajnos kicsi a kennelválaszték az országban, nem egy divatfajta. A mudis sejtem melyik kennelre gondol, de nem akarom itt nyilvánosságra hozni egyik tenyésztő nevét sem.
2013. febr. 10. 19:09
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

ha egy szuka megfelelően van tartva, az ellés sem szívja le, semmi gond, ha netán két egymást követő tüzelésnél is befedezik. Utána viszont hagynak neki időt regenerálódni. Az általános másfél év alatt 2 alom. A tenyésztőn múlik, hogyan osztja be, kihasználja-e .

Nem evidens egy szukának leamortizálódnia egy alom felnevelésében.

2013. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nagyon körültekintőnek kell lenni a kennelválasztást illetően, mert sajnos a legtöbb kennelnévvel futó "tenyésztő" inkább szaporító és nem számít a minőség, csak a mennyiség. Látogass el több kennelbe, beszélj a tenyésztővel és akkor már biztosabban tudsz választani! Tényleg nagyon vigyázz, mert olyan szövegekkel adják el a kutyákat, hogy csak néz az ember! Ne hagyd magad átverni! Szabad tudni melyik kennel ez?
2013. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Általában 2 naptári évben 3 almot enged a szabályzat.Ha kiszámolod még belefér.Sok függ a szuka kondijától,és a tenyésztő hozzáállásától.
2013. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp beszélj a tenyésztővel és kérdezd meg tőle, hogy mit miért csinált.

Ismerek olyan szukát, akitől 5 alom született, nem amortizálódott le egyik alkalommal se és azóta is boldogan éli nyugdíjas éveit, ivartalanítva. Ugyanennél a tenyésztőnél él egy olyan szuka is, akitől 2 alom született, egyik sem volt 'sima ügy' és megterhelte a szukát is. Tőle több alom nem fog születni. Szóval azt mondom ne ítéljünk elsőre, számok alapján.

2013. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

ma 20:41

Ismered az OFT itthoni tenyésztőit? Mindet?

2013. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nem, nem túl gyakori. A szukát az első ellés szokta a leginkább megviselni, az után meg elég hosszú szünetet tartott nála. Nem tudom, mi volt az oka, hogy az utolsó 2 tüzeléskor befedeztette, de csak ez alapján nem szabad elítélni. A dolgok néha kicsit bonyolultabbak lehetnek, mint azt laikusok gondolják.
2013. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!