Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran egészséges egy...

Milyen gyakran egészséges egy szukának ellenie?

Figyelt kérdés
Szimpatikus egy kennel, a kutyáik is gyönyörűek, csak az kicsit aggaszt, hogy a kutya 2009 áprilisában, 2011. januárban, 2012. januárban és 2012. októberben is ellett. Ez így nem túl gyakori?

2013. febr. 10. 18:36
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
A kennel nevét nem szeretném nyilvánosságra hozni. A tenyésztőtől szerintetek megkérdezhtem, hogy mi történt a fiatalon (3 évesen) elhunyt kutyájával? Bár nekem a 9 év is gyanús, több az átlag életkoruk.
2013. febr. 10. 21:23
 22/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet ilyen egyértelműen elítélni, ehhez ismerni kellene a tenyészt érveit. Az USA-ban például rengeteg tenyésztő (nem szaporító, hanem tényleg minőségi tenyésztő) csinálja úgy, hogy 2 és 5 év között négyszer elleti a szukáját, viszont utána már kivonja a tenyésztésből. Ennek az az oka, hogy fiatalon sokkal gyorsabban regenerálódik a kutya szervezete és kevésbé terheli meg egy alom felnevelése és idősebb korban nagyobb egy ellés közben fellépő komplikáció esélye is.

Kiállítási kutyáknál olyanról is hallottam, hogy egymás után kétszer befedeztették a szukát és utána 2 évig nem, hogy 1 éven keresztül tudják kiállítani, hiszen egy hosszú szőrű kutyánál majdnem egy év kell, hogy az alom után ismét teljes szőrben legyen a kutya és ha egy év után fedeztetik újra, akkor nem tudnának vele kiállításra járni. Sok olyan elmélet is van, hogy egymás után két ellés nem viseli meg annyira a szukát, mert valahogy fel van rá készülve a szervezete, mintha egy évet kihagynának és akkor újra. Ezt is tenyésztőtől hallottam.

Mindenesetre azt el lehet mondani, hogy egy szukától élete során 5-nél több almot lehozni nem túl etikus dolog, még akkor sem ha csúcsminőségű, fantasztikusan örökítő szukáról van szó. Szóval ezt nézd meg a tenyésztőnél.

Egyébként el lehet hozzá látogatni vagy feltenni neki kérdéseket, megkérdezheted nyugodtan, hogy miben pusztult el az előző kutyája, illetve hogy miért elleti ilyen módon ezt a szukáját. Ha kitérő válaszokat ad, akkor én elkerülném messzire, de ha értelmes, kézzelfogható magyarázatot nyújt, akkor én nem mondanék le róla pusztán amiatt, hogy gyakrabban ellett egy szuka nála.

2013. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm Theia, akkor így fogok cselekedni, ha itt lesz az ideje a kölyökvásárlásnak.
2013. febr. 10. 21:43
 24/28 anonim ***** válasza:

[link]


Erről a kennelről lehet szó.

Belenéztem párba, mindegyiknél elég rövid élettartamok voltak, sok volt a 3-5 év körüli halálozás.

2013. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

ma 21:59

Nem látok a kutyáknál DP, könyök szűrést. Pedig sajnos ez a fajta is terhelt mindkettőben.

2013. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Igen, erről a kennelről van szó. Nem akartam kiírni, de ha így alakult, hát mindegy. Az Alabástrom kennelnek is, ami szintén elég jónak tűnik, tőlük vannak kutyáik. (Régebbi nevükön Gigantic Paw). Elég tanácstalan vagyok, mert nyilván a tenyésztő nem fogja azt mondani, hogy hát igen, hamar meghalnak a kutyáink.
2013. febr. 10. 22:20
 27/28 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá nyugodtan, lehet akár véletlen is, például az egyik babéziában, a másikat elütötték, stb, nem kell feltétlenül arra gondolni, hogy valami baj van a kennellel. Ha a tenyésztő tisztességes, akkor azt is megmondja, hogyha mégis valami betegség állt a háttérben. Meg nem feltétlenül számít, ha a többi alomnak mások az ősei.
2013. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá nyugodtan! Nem éri meg lutrira kutyát venni.. bár én a helyedben (ez privát vélemény,én kérdeztem,hogy nem mudi kennelről bezsélünk e) már ez alapján eldöntöttem volna,kell e onnan kutya.

Egyrészt ilyen sűrű fiatalon halálozás persze lehet véletlen,és ha nem az ? te fogsz otthon szenvedni ha a társad meghal ,pedig éljhetett volna még 4-5ször annyit :S másik irányból megközelitve meg,ha már kifizetsz egy valag pénzt akármiért (nem csak kutya) ,akkor jogod van rákérdezni erre is ,mielőtt otthagyod a pénzed .

2013. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!