Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kis kutyát, mit...

Találtunk egy kis kutyát, mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy főúton ilyen pihenőnél lévő kuka mellet találtuk:(

Kis pici fekete manó. Nem tudom milyen fajta lehet. Nem sovány meg mászkál össze-vissza. Szóval nem tűnik betegnek.


Mit csináljunk vele? Sose volt még kutyusunk nem tudom mi a teendő egy ilyen pici babakuttyal.

Most csináltam neki ilyen kis fekhelyet. Egy nagy doboz kibélelve takaróval és odatettem a radiátor elé. Meg adtam neki tejet és egy pici kis párizsit. Mást még nem mertem neki adni enni.


Adjatok már tanácsot (bármifélét) hogy kell róla gondoskodni:)


2013. febr. 12. 16:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok:) Eszünkbe se jutott ott hagyni:)


És szerintetek sokat játsszak vele így az első napokban vagy inkább hagyjam békén?

Olvastam most valahol, hogyha új helyre kerül egy kiskutya akkor pár napig békén kell hagyni míg megszokja a környezetet meg ilyesmi.

De ő nem tűnik úgy mint akit békén kellene hagyni:) Inkább játszani akar:)

2013. febr. 12. 20:03
 12/13 anonim ***** válasza:
Hagyatkozz az anyai ösztönödre! :). De tényleg, figyeld és meglátod érezni fogod, hogy mi jó neki. Arra viszont készüljetek fel, rágni/rongálni fog a fogzás miatt.
2013. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, amit az előző válaszoló írt: Pont mintha a babádat hoznád haza a kórházból, olyasmikre kell gondolni, csak kutyában!

-pisilni, kakilni fog, amit leszidás nélkül kell eltakarítanod, különben később "el akarja tüntetni" majd bűntudatból, az meg ugye fujjj...

-az ajtókat majd megtanuljátok úgy csukni-nyitni, hogy "hopp, mi van, ha a kutya van mögötte?" Szóval nem lesz több ajtócsapkodás:)))

-a kábeleket rejtsétek a szőnyeg alá, ha van rá mód, mert nagyon-nagyon vonzó fogélesítő a kiskutyának, a veszélyeit meg gondolom, nem kell mondanom...

-ha lakásba vittétek a kicsit, akkor két dolog közül választhattok: vagy kijelöltök egy helyet a pisinek, és megpróbáljátok ránevelni, vagy vállalva a rizikót, leviszitek 2-3 óránként. Azért veszélyes ez, mert ameddig nincsenek oltásai, bármit elkaphat, ha olyan helyen jár, ahol sok kutya is sétál. Viszont így könnyebben lesz majd szobatiszta. (Ha engem kérdezel, a pár perces pisi-kaki sétától nem fog elkapni semmit, ha olyan helyre viszed, ahol nem szoktak más kutyák lenni).

-Gondolom egyikőtök, vagy mindkettőtök dolgozik. A kiskutya sírni, kaparni fog, én szólnék a legközelebbi szomszédoknak, 100%, hogy megértik a helyzetet, hiszen mindenkinek van/volt kutyája, vagy ismert kiskutyát, tudják mivel jár:) Csak jófejségből én szólnék nekik. A kutyus pedig meg fogja szokni az egyedüllétet. Ameddig melóztok, legyen ott a kutyapelus.

-A séták: ahogy előbb írtam, ilyen pici kutyák 2-3 óránál tovább nem tartják a pisit, ezért célszerű ennyi időnként levinni, amikor otthon vagytok. Ha majd nagy lesz, napi 3 sétától a csillagos égig a határ, mozgásigényétől függően.

-Fiú vagy lány kutyus? Majd jól jön az ivartalanítás, főleg ha lány, egyértelmű okból.:) A fiú nem őrül meg és nem lesz ugatós a tüzelő szukáktól, a lány meg nem fog vérezni, álterhes se lesz, és egy csomó féle daganat esélyétől is megvéded.

-Ételek, amik nem tesznek jót neki: A kakaó nagy mennyiségben méreg neki!! Ezért semmi csokis keksz, tortamaradék, semmi amiben kakaó van. A tejtől mehet a hasa, de nem minden kutya laktózérzékeny, enyém például megissza és nincs baja. Krumplit, hagymát, csirkecsontot sem ehet, sőt van amelyik kutya egyenesen csirkeallergiás, ezt ki kell próbálni, máshogy nem tudtok rájönni.

Elsőre ennyi jutott eszembe:)

2013. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!