Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapest melyik kerületei a...

Budapest melyik kerületei a jobbak "kutyázás" szempontjából?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hol vannak jónak mondható futtatók? Hol nincsenek sok számmal az önsétáltató, szökött kutyák? stb.... azt hiszem tudjátok, hogy mire gondolok.

Elsősorban a pesti oldal érdekel.


Van 2 kutyám. Hála égnek nemsokára lejár a bérleti szerződés. Sajnos ezzel nagyon befürödtem, gyorsan kellett költözni, nem volt idő a terepszemlére. Nagyot csalódtam ilyen szempontból ebben a környékben :( (Nem Budapesten lakom most, de visszamennék)


2013. febr. 13. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 11 kerület zseniális ilyen szempontból! Legalábbis az Allé, a Móricz, a Feneketlen tó és a Gellért hegy környéke, én ezt ismerem. De úgy hallottam az albertfalvi rész is.

Soha nem láttam még kóbor kutyát itt. Iszonyat jó sétáltató helyek vannak, és több futtató. A parkos részeken (amiből jó sok van pl Hamzsabégi út, Feneketlen tó, Gellért hegy) 30 méterenként kutyapiszok gyűjtő, zacsival együtt. A Hamzsabégi úton, ami végig egy nagy füves terület, csak egy kis szakaszán jár autó, élből 3 futtató van.

Szinte mindenki póráz nélkül sétáltat, ezt nyugodt szívvel megtehetik, mert a kutyák jól neveltek. Persze nyilván vannak kivételek. Pl elég sok öreg néni hordja flexin az elhízott hisztériás tacskóját, de ez nem akkora gáz. A szart is e legtöbben összeszedik.

Soha atrocitás nem ért még minket sétáltatás közben. A kutyások jó fejek, és a járókelők is jól tolerálják őket. Még csak a buszon sem szóltak rám soha, hogy szájkosár kéne.


Alapvetően a kerület vezetőségében valaki nagyon kutyás lehet. Az egyik barátnőmnek feltűnt, hogy a közteresek rá se bagóznak a póráz nélkül sétáló kutyákra, ami pedig elvileg tilos. Nem volt rest, bement az önkormányzathoz és megkérdezte, hogy hogy is van ez. Azt mondták neki, hogy igen elvileg tilos, de ha normálisan viselkedik a kutya és behívható, akkor biztos hogy nem fognak szólni.

Amúgy mielőtt központilag betiltották a póráz nélkül sétaáltatást, a kerületben hivatalosan is szabad volt.


Minden kutyásnak szívből tudom ajánlani ezt a kerületet!

2013. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt csak most látom, hogy Pest érdekel, ez pedig Buda. De szerintem iszonyat jó a közlekedése is. A 4-es villamos végállomása előtt lakom, nem messze vannak a 7-es buszok, max 10 perc alatt bent vagyok a Blahán, vagy a Corvinnál. Még az éjszakai közlekedés is jó.

É mindezek ellenére a környék csendes, nyugodt, madárcsicsergős, parkos.

2013. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már megint én vagyok.. :)

Egy jó tanács. Újpestet kerüld el! Sehova nincs telepítve kutyapiszok gyűjtő, de még szemetes is alig, így egész Újpest teli van szarral. Az egész hatalmas kerületben egyetlen futtatóról tudok, és a közterületesek ha meg látnak póráz nélkül, egész biztosan megbüntetnek.

2013. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Újpesten tényleg nem szereti a városvezetés a kutyásokat. Bár Káposztásmegyeren vagy kijjebb azért el lehet lenni balhé nélkül.
2013. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi a XXI. kerületben lakunk, Csepelen.

Itt van a 6 km hosszú Kis-Duna parti szakasz, van több tisztás, kis domb, nagy domb, erdős rész is. Rengeteg kutyás szokott megfordulni itt. Kóbor kutyák néha akadnak, mint mindenhol szinte.

Idióta kutyások meg aztán mindenhol vannak...

A kerület más részein is vannak nagy zöldterületek a lakótelepek körül, főleg a temető mögött, a sétányokon is pl.

Közteresek időnként razziáznak egy-egy területen, akkor érdemes pórázozni...

2013. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Újpest egy paneltelep, a jobb részeitől eltekintve.

1 futtatóról tudok, nagyon régen jártam már arra akkor lepukkant volt, de csak annyira mint Újpest általánosságban is.

Csak egy pár éve jelentek meg ezek az EU játszóterek, és gondolom akkor azt hiszem a futtatót is megcsinálták.

Mivel ez egy panelváros szabad futtatni való zöldterület csak annyi van amennyi két dominó panel között elfér, és azt el is foglalja egy játszótér általában.

Ebben a kerületben kutyásnak lenni talán csak kápmegyer környékén érdemes, ugyan is ott kilehet menni az erdőbe vagy a prérire szabadon, senki nem fog hozzád szólni.

De szerintem ez evidens hogy lakókerületekben mint ez is, nem igen van szabad hely, itt össze vannak zsúfolva az emberek a panelokban.

Nyilván mint a 11. kerület amit inkább régi kis faluk összeolvasztásából hoztak létre, ott van szabad nagy terület bőven, továbbá a domborzat és tájvédelmi körzet miatt beépíteni sem nagyon lehet, így ott lehet kutyát futtatni.

Én közterest még sehol nem láttam csak belvárosi parkolók közelében.

2013. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zugló, vagyis a XIV. kerület szerintem elég jónak mondható, de az ingatlanok, albérletek elég húzós áron mennek.

Persze ha nem máról holnapra kell akkor kis szerencsével ki lehet fogni egy elképzelésednek megfelelőt. :)

2013. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sippara ***** válasza:
Óbuda (Flórián tér környéke) is egész jó ilyen szempontból, 10-15 perces sétára három futtató is van, ebből az egyik agility akadályokkal, kóbor kutyát eddig összesen egyszer láttam a négy év alatt mióta itt lakunk, de ő is hazakerült 24 órán belül :) A kutyások többsége normális (nyilván parasztok, idióták, felelőtlen telefonfüggők mindenhol vannak), sőt, egész jó kis társaságok alakulnak ki - főleg esténként - a futtatókon, a járókelők is jól tolerálják az ebeket, legrosszabb esetben egy utcát kell sétálni a legközelebbi kukáig (már ha figyelsz rá, hogy kakit csak a kakis kukába :)).
2013. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!