Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz értetlenül a szomszé...

Miért néz értetlenül a szomszédom rám, hogy a kertes házban élő kutyámat kiviszem sétálni?

Figyelt kérdés

Hiszen itt a nagy kert, és még sétálunk is ?! De jó dolga van valakinek !


Ennyire gyöpösek az emberek ?



2013. febr. 13. 12:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért a fent leírt falusi idillt hagyjuk.Csak az hiszi el,aki nem falun él.

Itt felénk a kutyák nagy része láncon van,vagy apró kis kertben.Évente egyszer,összevezetéses oltáskor rángatják ki őket onnan.Amelyik szabadon van,se sokkal szerencsésebb.Nem akarom elmesélni,hány kutyát mentettem már meg az itt töltött 3 évünk alatt a jó,állatszerető falusi emberektől.

2013. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A jelző ami írtam a szomszédról a véleményem, mert attól, hogy ő nem sétáltat, nem kell másnak beszólogatni gúnyosan. Mindenki más, akkor ezt ő is tartsa tiszteletben és akkor őt is tiszteletben tartják.

Vannak idős nénik, bácsik, akik érdekes tudnak foglalkozni az állattal, kertvárosi környéken lakok, vidéken és sokszor látok idős embereket sétálni kutyával. Nem kor függvénye, hogy kinek mennyi az érzelmi intelligenciája. Az idősek pedig főleg ráérnek és jót is tenne nekik egy kis séta, persze nem a pitbullal meg a nagytestű kutyákkal, akiket házőrzésre tart, hanem egy kisebb testű kutyával. De, egy olyan nénit is szoktam látni aki egy óriási keverék kutyával szokott sétálni, okos, nyugodt kutya. Én is falun nőttem fel, mégse lettem olyan, mint a tipikus falusi állattartók, de városban is akad ilyen jónéhány, ez csak magától az embertől függ, hogyan bánik az állattal, milyen szerepet tölt be az életében.

2013. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

13. válaszolónak.

Ad 1. A mi kertünk kb 150 nm, ezt azért nem nevezném olyan nagynak, bár kinek mi.

2. A kutyám egész nap ugatja a kis ingereket, amiket felsoroltál (autó, macska, biciklis, kutya, gyerek stb, van ám itt is forgalom), ha nem viszem ki naponta egyszer, hogy begyűjtse az új infót. Ép ésszel nem lehet kibírni, folyamatosan ugat.

3. A mi városunkban nagyon sok megkötött, elzárt kutya van, és itt most az életvitelszerű láncra verésről, kennelről beszélek, hiába van jóval nagyobb udvar mint a mienk.

4. Ahonnan ez a kutya jött, több volt az udvar mint 1000 nm, ami csak az övé volt, hát hurrá. Túl sokszor nem volt simogatva, törődve vele, löktek neki valami maradékot, azzal el volt intézve. És ez a párom családja volt, ennyiben helytálló az állítás, nem feltétlenül idős ember, aki nem törődik a kutyával, náluk az egész család ilyen... Anyósommal az élen.

5. Ha megtehetem, hogy kivigyem sétálni, mert a babakocsit úgyis tologatnám kint, és meg is tanult szépen pórázon menni, akkor miért ne menjünk olyan helyre, ahol el is lehet engedni szabadon rohanni, szaglászni, sétáltatnak arra más kutyát is, nem mindig az elvárt módon reagál a kutyám, de nincs is ehhez hozzászokva még. Ez + 1 óra, amit együtt töltünk, és a gyerekkel is szeretik egymást.

6. Ha én tiszteletben tartom, hogy a szomszédom láncon tartja a harci kutyáját, akkor szerintem elvárható, hogy ő is tartsa már tiszteletben, hogy én mit csinálok az enyémmel. Ezzel kapcsolatban igaza van az egyik hozzászólónak, hogy nem is lehetne neki elmagyarázni a dolgokat, mert úgyis ő tudja a tutit, neki az a nézete, hogy a kutya azért van, hogy az embert szolgálja (ezzel egyet is értek valamilyen szinten), ha megdöglik, akkor vesz másikat. (ezt arra mondta, hogy kérdeztem tőle, nem fázik e kint a rövid szőre miatt télen).

7. Terveim vannak ezzel a kutyával, szeretném hogy legalább az alapvető parancsokat ismerje, bízzon bennem, fogadjon szót. Jó, nem viszem kutyasuliba, mint ahogy ezt már többen is javasolták itt, ezen kívül igyekszem.

2013. febr. 14. 12:19
 24/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

A szomszédod nem normális.

Egy földhöz ragadt szar.

Az ilyeneknek az az elméletük, ha a kutya meghal/ Ö szerintük megdöglik,/ majd kér a hatodik szomszédból egy másikat, ami majd őrzi az ő javait.

Sétáltatni, Minek?

Csontot is csak olyat ami jól le van szopogatva.

Utálom az ilyen /embereket/?.

2013. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!