Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásként : Staffordshi...

Kezdő kutyásként : Staffordshire bullterrier, amerikai bulldog, Bullmasztiff, Német juhászkutya ezek közül melyiket célszerűbb meg vennem? Saját kutyám még nem volt Így saját kutyás tapasztalatom nincs.

Figyelt kérdés
Olyant szeretnék ami szeret mozogni és azért biztonságba érezzem magamat mellette. Kertbe tartanám de házba is bejöhet a kutyát úgy kb másfél év múlva venném meg naponta olyan 3-4 órát tudnék vele foglalkozni kutya iskolába óvodába vinném.

2013. febr. 13. 22:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Mutass egy olyan videót akár élest, akár versenyen készültet, ahol pitbull, mint rendvédelmi vagy katonai őrző-védő kutyaként szerepel.

Mutass olyat, ahol agilityben a legjobbak között szerepel.

2013. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

ezt most technikai okokból nem tudom megtenni, semmiféle videót nem tudok megnézni innen, de youtube-on vannak bőven orosz "kommandós" videók pitekkel. hogy rendőr vagy katona azt már meg nem mondom, de egyenruhás szervezet használja. az amerikaiak hasonló célra használt pitjeiről cikkeket találtam még régebben (amerikai oldalakon), illetve mondioringes videókat is.

agilityt egy szóval nem említettem, egyáltalán nem vagyok ismerős a sportban, de ahol ez a fajta legálisan tartható, és nem övezi mély gyűlölet a köz részéről, ott nagyon sokrétűen használják, nem véletlenül... kiváló sportkutya.

2013. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem lep meg, hogy egy linket sem tudtál adni és a "régebben olvastam valahol" sem túl meggyőző. De a lényeget az utolsó szóban adtad meg: sportkutya.


Igen, kiváló sportkutya hobbicélra, ezt nem is tagadom. Slussz.

2013. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

nem tudom a lekezelő, parancsolgató hangsúlyhoz honnan veszed, hogy bármi jogod is volna... mindenesetre a magam részéről eddig még nem írtam fel ide tényként olyan információt amiről ne volnék meggyőződve és/vagy ne volna személyes tapasztalatom, és én még visszakereshető is vagyok, hisz van annyi gerincem, hogy vállalom legalább a nick nevem.

a pitek kapcsán pedig inkább hiszem el egy közeli ismerősöm szavát, aki ráadásul 20 éve rendvédelmis kutyavezető és kutyavezető-képző. képzett pit bullt szolgálati célra, illetve jól informált a nemzetközi berkekben is. azt sem írnám a véletlen számlájára, hogy hollandiában bevett dolog a malinoist keverni pitekkel (bullgian néven fut) szolgálati célokra.

de tiszta vérben is használják éles bevetésre, és slussz... [link]

2013. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
De ha már ruganyosság, megnézném azt a malit, amelyik magasugrásban három és fél méter körülit teljesít, illetve falmászásban olyan 4-4,5 méter körülit, pitek ilyenre képesek, ezt saját szememmel láttam.
2013. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy lekezelő voltam, ha így gondolod, bocsánatot kérek. Nekem is van Dunakesziről ismerősöm, nem is egy. Az, hogy Hollandiában kevernek pitet malinoisba? És? Az egy keverék fajta, nem pit. Mindig vannak olyanok, akiknek nagyon tetszik egy fajta és meg akarják mutatni, hogy az mindenre jó. Láttam én már IPO vizsgás magyar agarat, mégsem mondom azt, hogy a magyar agár őrző-védő kutya.


A nickneved pedig... most ha odaírnám hogy Karapancsi Szörcsögő vagyok esetleg más idióta nicknevet, akkor azzal vállaltam magam? :-) Annyit látok, hogy Nagazi. Te nem látsz semmit, de tudod, hogy én írom. Tehát különbség nincs.


Három és fél méter magasugrásban? Tudomásom szerint a kutyáknál a világrekordot egy angol agár tartja olyan 7 láb körüli eredménnyel, ami olyan 215cm körül lehet. Te szerintem arra gondolsz, amikor a kutya felfelé ugrik és a lelógó tárgyat megérinti. Végül is az is magasugrás, csak máshogy. Na annak az eredményeit nem ismerem.


Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a pitbull nem őrző-védő fajta. Bele lehet magyarázni sok mindent, de ha ők olyan jók lennének ebben a műfajban, akkor ott lennének az IPO versenyeken, és a rendvédelmi szerveknél szép számmal. De IPO versenyen a Top100-ban sincsenek, Dunakeszin pedig voltam kb. 4x életemben és én bevallom, nem láttam még ott pitbullt.

2013. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Dunakeszis dolgokba inkább ne bonyolódjunk bele...


az ismerős nem ott tartotta a pitjét, de éles munkára használta. nem most, régen...

az IPO versenyen meg nem tudom hogyan akarsz látni egy nem FCI fajtát :) a malik egyeduralma pedig nagyjából olyan, mint a bordereké agilityben. egyszerűen rájuk épült ki a kihegyezett tenyészállomány. a kelpie ugyanolyan fizikumú és agyú tud lenni, mint egy border, de nem nagyon találsz kifejezetten agilityre tenyésztett kelpieket, míg bordert bőven, egyszerűen mert a border népszerűbb. malinál a helyzet dettó, még azt is meg tudod választani, hogy bátorságpróbán alulról vagy felülről fogjon, ennyire ki vannak hegyezve a vonalak. a pit egy elítélt fajta, és sok országban a mai napig tiltott, nem meglepő tehát, hogy közelébe sem ér az őrző-védő területen a népszerűsége a malikénak.

amúgy meg mutattam videót arról, hogy de igen, lehet kiváló őrző-védő kutya élesben. ha szerinted még ez sem elég, hát én nem bánom, valószínűleg még el fogok tudni aludni éjszaka... :)

2013. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 MrHard ***** válasza:
Lényeg a lényeg, hogy a Staffibull teljesen alkalmatlan az őrzésre! A Pit-et és a Staffit is elég nehéz megtanítani arra, hogy területet őrizzen, sőt, a személyvédelemben sem igazán jeleskednek, bár az inkább közelebb áll hozzájuk! A Staffibull egy aranyos kis kedvenc! Aki nem annak veszi, az pedig egy igazi "gyökér" !
2013. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Na de ott az amstaff és ugye az egész "vita" a staffordshire bullterrierből indult ki, ami szintén FCI besorolású.


Igen, továbbra sem őrző-védő fajta. Megtanítható rá. KÁJ-t is meglehet tanítani rá, labradort is, láttam jagd terriert is, mégsem őrző-védő fajták.

2013. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!