Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól értem, hogy a mikrochipnek...

Jól értem, hogy a mikrochipnek csak a beültettetése kötelező, de a regisztrációja nem?

Figyelt kérdés
Ha így van, akkor nem igazán fogja elérni ez a rendelkezés a célját...
2013. febr. 14. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Jobb helyeken regisztrálják is, nincs külön, ez lenne a normális.
2013. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Már elérte a célját . Mégpedig pénzt szedjenek .
2013. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező a regisztráció is.
2013. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Elvileg kötelező a regisztráció is, de azt hiszem, hogy a jogszabályban úgy van, hogy a regisztrációt külön kell kérni az orvostól és alá is kell írni egy papírt, hogy te ezt kérted. Gyakorlatilag velünk semmilyen papírt nem íratott alá az orvos (utólag tudtuk meg, hogy a jogsz.-ban így van), csak az adatokat kérte el és a pénzt a regisztrációért. Ennek ellenére nem regisztrálta, nagyon dühösek voltunk.

Orvost váltottunk más okokból is, a mostani orvosunk ugyanúgy elkérte rá a pénzt, de már másnap fenn volt a petvet datan mindkét kutyám adata!


Szóval mindenképpen azt javaslom, akármennyire is megbíztok egy orvosban, inkább nézzétek meg, hogy regisztrálta e, mert több olyan esetről tudok, ahol nem tette meg és nem egy chipes kutyát szedtek már össze az utcáról, csak éppen reggelve nincsenek!


Ennek egyébként egy célja van, a pénzbeszedés!


Gondolj bele! Nekem van egy keverék kutyám és egy fajtatiszta. Ha bármelyik kutyám eltűnne, nagy valószínűséggel a keverékre rá se néznének, mert keverék... A másikra talán...

Én úgy vagyok vele, hogy szerintem egy nyakörves kutyára, főleg, ha látják, hogy biléta is van a nyakörvön, hamarabb odamennek, hamarabb befogadják, vagy legalább megnézik, hogy van e rajta adat! Én így gondolom és tapasztalom is sajnos, hogy itt, meg sok már helyen is, inkább rúgnak egyet a kóbor ebekbe, minthogy segítenének rajta, akár egy falattal is...

2013. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörv sokszor semmit nem ér.

Pl. a munkahelyemen levő céges kutyus ma reggelre meglépett (kinyomta a kerítést egy részen, eddig még nem fordult elő). Írtam az egyik ismerősömnek (aki pont a területileg illetékes menhelyen dolgozik). Felhívták őket, a kutyus egy benzinkútra szegődött, a nyakörve és mindene lejött róla, ázott kutya volt, pont olyan, mint akit kiraktak egy kocsiból! Mivel hamar megtudtuk, hol van, így gyorsan visszakerült. De ettől függetlenül chipes kutyus és ha nincs a gyors infó, előbb-utóbb akkor is kimentek volna és a chip alapján egyértelműen kiderül, h ide tartozik a kutyus...

2013. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
5ös! Értem én, amit mondasz, csak sajnos errefelé az a szokás, hogy arrébbrugdossák a kutyákat, nem pedig az, hogy megfogják, stb. Nemhogy még állatorvoshoz is vigyék, aki megnézhetné a chipet! Plusz én már nem egy kutyával jártam úgy, hogy telefonáltam x menhelynek... nincs hely, jött a válasz... jójó, de senki sem jött ki megnézni, hogy van e bennük chip... Szóval én úgy vagyok vele, hogyha nem lett volna kötelező, valószínűleg az én kutyámban nem lenne!
2013. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy amikor írtam állatmenhelynek, sőt fajtamentőknek, csak annyit tanácsoltak, hogy én fogjam meg a kutyát és vigyem állatorvoshoz. Na de nem mindenki mer megfogni egy kóbor kutyát, meg berakni a kocsiba (már ha van autó), stb.
2013. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!