Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mennyire képesek...

A kutyák mennyire képesek emlékezni? Mennyire régi dolgokra emlékeznek?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja költöztünk, és a vizslánkat másik gazdához kellett adnunk. Nagyon jó helyre került, a napokban érdeklődtünk sms-ben a kutyus felől, jól érzi magát, megtalálta az új Családját.

Viszont szeretnénk meglátogatni. Elmenni hozzájuk, megnézni a Fifit (kutyus neve). Valószínűleg emlékezne ránk, viszont mennyire zavarnánk meg a lelki világát? Esetleg kétségbe esne, hogy feltűntünk aztán elmegyünk? Aki jártas a témában kérem írjon, fontos lenne.

Előre köszi.



2013. febr. 15. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ne látogasd meg. Teljesen összezavarnád.
2013. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sippara ***** válasza:
68%
A vizsla kifejezetten szobakutya. Ne próbáld RÁ fogni, hogy NEKED nem volt többé kedved foglalkozni vele. Igen, szobatisztaságra kellett volna szoktatni, napi 2-3-4 órát sétálni, mozgatni. Neked ezt nem volt kedved megtenni. Ne mutogass ujjal a kutyára, hogy "kerti", amikor az igazi ok a lustaságod. Ne legyen többet kutyád.
2013. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

És mi van ha nem lusta? Mi van ha 11 órát nincs otthon egy nap, ezért nem tud megfelelően gondoskodni a kutyáról? Mi van ha olyan helyen laknak, ahol nincs tér hogy futtassa? Azért ne felejtsétek el, hogy gy vizsla, nagyon időigényes!

Máskor meg pont azt szidjátok, hogy az emberek felelőtlenül választanak maguknak kutyát, olyan fajtát vállalnak be, aminek nem tudják kielégíteni az igényeit.

A kérdező annak idején ezt tudta vállalni, de most változtak az életkörülményei. Gondolom nem örömében költözött családi házból egy panelba. Lehetett volna önző is, és meg is tarthatta volna, annak ellenére, hogy nem tudja kielégíteni az igényeit. Akkor meg azért baszogatnátok, meg azt javasolnátok neki, hogy keressen neki új gazdát, aki jobban tud vele foglalkozni, ugye?

A kérdezőt szemlátomást érdekli a kutya sorsa, tehát szereti. Nagyon nehéz lehetett neki meghozni egy ilyen döntést, de ő figyelembe vette a kutya érzéseit is, és nem viselkedett önző módon. Igazán nem hiányzik neki még ez a csesztetés is.

Amúgy én sosem tudnék megválni az állataimtól, azt hiszem én nem tudnék meghozni egy ilyen döntést. És erre egyáltalán nem vagyok büszke. Mert Ők a fontosak, nem én. Én vállaltam, hogy mindent megadok nekik, de ha nem megy, akkor azzal adnék meg nekik mindent, hogy olyan helyre adnám őket, ahol mindent meg tudnának adni nekik.

2013. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Ez olyan mintaha a gyerekedet hagynad el, helyhiany miatt... Aki szereti a kutyajat,sose hagyaja el. En jobbann szeretem a kutyamat mint a felesegem...megbizhatobb es husegesebb!!!
2013. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 bucika1983 válasza:
nekem van egy masfel eves pit bullom,magamhoz vettem mert az elottem levo gazdajanal nem volt jo helye es menhelyre kerult volna.Sajnos kulfoldon dolgozom sokat utazom es volt ugy hogy nem vihettem magammal otthon kellett hagynom a szuleimnel.En aludni nem tudtam estenkent mig nem volt mellettem a kutya.Felmondtam a munkahelyemen es olyan helyet kerestem ahova ot is vihettem magammal.Bar nagyon nehez volt mert nem mindenhova fogadnak be Pit Bull-t de en a hirdetesekben is ugy kerestem munkat hogy KUTYAMMAL EGGYUTT.....Most nagyon jo helyen vagyunk mindig velem van es tenyleg ez a hala amit o mutat felem azt semmivel sem cserelnem el.Imadom.En a kerdezot is megertem tenyleg ne itelkezzunk masok felett ha nem tudjuk az igazi okokat.A kutyus jo helyen van az a lenyeg es szerintem ha latogatjak az meg jobb a kutyanak.Miert fajna neki ha jo helyre kerult.De lehet tevedek
2013. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem kell azonnal gyerekhez hasonlítani, ha valaki úgy érzi, megválik valami oknál fogva a kutyájától. Azért, mert akik ide írnak, éppen az életüket is adnák a kutyájukért, nem kell leszólni, aki nem így gondolkodik. Pont a kutya az az állat, amelyik igen hamar be tud illeszkedni az új helyzetébe. Amelyik nem, az más tészta, mert annál valami nem kerek.

A kérdező meg vegyen erőt magán és ne menjen látogatóba. A kutyának új családja van, békén kell hagyni.

2013. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!