Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükkök agresszív kutya...

Trükkök agresszív kutya megfékezésére?

Figyelt kérdés

Van egy két éves németjuhász kanom.


Kutyasuliba is járunk, ha van rá időm.


Nagyon agresszív más kutyákkal. Először kanokkal volt az, most már szukákkal is. 3 hónapos kora óta van nálunk. Minden egyes alkalommal le lett szidva mikor agresszívan lépett fel más kutyákkal szemben.


Van egy roti szuka, akivel el tud játszani teljesen normálisan. Mondjuk őt kölyök kora óta ismeri. (nem az enyém a roti, hanem egy másik kutyasétáltatóé)


Emberekkel szemben teljesen barátságos. (nem is lenne jó házőrző belőle, mert idegenekkel is barátságos)


de a többi kutyát mindig meg akarja támadni.


Mit tehetek?


Szögest, fojtót már próbáltam. De ezek csak akkor használnak mikor rajta van. Szeretném ha belül is megtanulná hogy nem szép dolog más kutyákat megtámadni.


Próbáljam meg azt, hogy legközelebb mikor elkezd acsarkodni pórázon keresztül egyszerűen lefektetem (kényszerítve, ha kell)?


Vagy mit próbálhatok még ki, hogy ne kattanjon be ha más kutyát lát?


Pedig naponta 4x visszük sétára. Kiskorában is játszott más kutyákkal (igaz már akkor is domináns volt, akkor is rá volt szólva, de semelyik másik kutya nem tette rendbe így nem nagyon tanulta meg hol a helye)


2013. febr. 16. 20:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nevezzetek állatkínzónak, de mi az agresszív kanunkat, ha kitámadt, belenyomtuk a földbe. Ez egy súlyos vétség részünkről, amit súlyosan büntettünk.

Ma már eljutottunk arra a szintre, hogyha idegen kutyát lát, vagy olyat, amire tudjuk, hogy kitámadna, akkor leültetjük és megvárjuk míg elmennek. Az esetek 99%-ában már esze ágában sincs kitámadnia, és miután elmentek a másik kutyákkal megy neki a jutifalat és a dicséret.

2013. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod és jókor, akkor nem állatkínzás. De sajna a gazdák 90%-a nem tudja, hogy mit miért csinál és így többet árt a földrenyomással mint használ. Mikor megkérdezem tőlük, hogy miért csinálták ezt akk ez a válasz: mert a tv-ben ezt láttam, így kell csinálni. És csodálkoznak, hogy a kutya ugyan olyan neveletlen marad. Van egy kutyás ismerősöm, akinek 1 éves a kutyája és egyáltalán nem tiszteli a gazdáját. Nem is figyel rá. Össze-vissza nyomkodja le a gazda a kutyáját, de nem ér vele semmit és csodálkozik, hogy a kutyája ugyan olyan neveletlen. Üvöltözik a kutyával torka szakadtából úgy viszi a földre, látom a gazdán, hogy tök ideg. Aranyszabály:IDEGESEN NEM LEHET KUTYÁT FEGYELMEZNI, IDEGES EMBERT NEM KÖVET A KUTYA, IDEGES, DÜHÖS EMBERT NEM ISMER EL A KUTYA VEZÉRÉNEK! Hiába próbálom mutatni a gazdának, hogy én fel se emelem a hangom, nem is a hangommal fegyelmezek, hanem a testbeszédemmel, és a kutya figyel rám. Ott vagyok élő példaként neki, és még se hajlandó változtatni a viselkedésén. Csak szegény kutyát sajnálom, hogy egy ideges környezetben kell majd felnőnie.

Összefoglalva: úgy ne vigyél földre kutyát, ha nem vagy 100%-ig biztos magadban, hogy mit miért, hogyan csinálsz, mert fordítva fog elsülni és többet ártasz mint használsz vele.

2013. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!