Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafaját válasszunk?

Milyen kutyafaját válasszunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy szinte minden nap van ilyen kérdés ezért 1000 bocsánat hogy általam is több van. Hiába nézelődök a neten nem találok olyan kutyafajtát ami megfelelő számunkra. Van két gyermekem aki 10 éven aluli és egy lányom aki 12 éves. Szeretnénk egy olyan kutyát ami megvédi a házat de emellett barátságos és szereti a gyerekeket. A lányom dog dancingelni szeretne vele. Vagy valami más sportot űzni, hobby célon. Tehát egy olyan kutyafajta, ami jó házőrző, szereti a gyerekeket és kapható legyen játékra. Köszönöm előre is a segítséget.

Egy 3 gyerekes anya.


2009. szept. 8. 14:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
bocsánat*kutyafajtát
2009. szept. 8. 14:11
 2/61 anonim ***** válasza:
49%

nekem a beagle tetszik a legjobban. Nem az a harapós fajta...

Nem éppen az a házörző típus, de okos, aranyos, közepes testalkatú, szereti a gyerekeket... barátságos, az idegeneket max csak megugatja...de olyanról még nem is hallottam h valakit is megharapott volna.

2009. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
75%
Mudi. Közepes méretű, könnyen kezelhető, alkalmas a mindenre kutyás dologra (dogdancingtől a vadászatig!) amire fizikailag képes sőt még azon túl is. A családot szereti. Remek őrző, engem is sokszor megvédett már, ereje agyorsaságán és abban rejlik, hogy nem nézik ki belőle. Különleges, nem tucat kutya (mint a kutyások között a border, a divatmániások között a yorki stb), sok érdekes színben van. Nem 200ezer ft. A fajtára jellemző betegségek nem ismertek nála. Olyan mint a border cilloe, de sokkal több ezse van, mert képes megéeteni, hogy mikor kell dolgozni és nem mániákusan csinálja, hanem a gazda a lényeg neki. Azt ne várjátok hogy az idegeneket keblére ölelje, nagyon egygazdás. Nekem 3 mudim van! Igazi magyar kutyák, én csak ajánlani tudom!
2009. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
52%
Bent lenne?Vagy kint?
2009. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
57%
Ja még annyit a mudiról, hogy ellenálló és igénytelen. Nagy a szőra de nem szabad sokszor fésülni, fürdetni. Akár kint is tarthatod, még a tél sem kottyan meg neki, de ha bent van akkor nyugodtan feszik akár egész nap.
2009. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
50%
A Beagle-t javaslom én is. Nagyon aranyos, okos kis kutyus.
2009. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és a Beagle-nek nagyon nagy a mozgásigénye, ugyanis eredetileg vadászkutya.
2009. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
59%

Szia, direkt nem írok fajtát, mert a Ti esetetekben inkább a "funkció" mint a divat diktál.

Szerintem nem érdemes fajtatiszta állatba beruháznotok, amúgy is sokba kerül az első év.

Középmagas, közép vagy hosszú szőrű ebbel érdemes foglakoznotok.

Sok háznál hirdetnek "balesetes kiskutyákat" azaz az anya fajtatiszta az apa utcatöltelék... :) Az ilyen kutya azért is jó mert az egyik fajta tulajdonságai biztosan borítékolható. Na és olcsó.

Kuvasz, németjuhász, rotweiller típusú munkakutyák kemény kezet igényelnek ezek keverékét se válaszd.

Ne válassz vadászkutyát sem, nyughatatlanok, és ásnak mint a markoló.

2009. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
58%

labrador retriever

tanulékony, szívós, bátor, gyerekbarát, kiegyensúlyozott

2009. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
46%
németjuhász, a világ legtutibb kutyája mindenre alkalmas, imádja a gyerekeket, a labrador, vagy a golden nem fog Neked házat őrízni, de ő igen. szívesen tanul, és imád játszani
2009. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!