Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hónapos németjuhászt...

14 hónapos németjuhászt szabad bicikli mellett futtatni?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem még, hogy ha nem úttesten, hanem bicikliúton biciklizek, akkor hogyan szabad, pórázon? Vagy ha pl. parkban biciklizek?
2013. febr. 19. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jog szerint sehol nem viheted biciklivel, mert balesetveszélyes.
2013. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 EagleHUN ***** válasza:
Legalábbis ahol a kressz érvényes nem lehet bicikliről kutyát sétáltatni. Kinn a pusztában, erdőben, otthon nyugodtan, ha elránt ott másokat nem veszélyeztetsz vele csak magadat.
2013. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A parkban mitől veszélyes? Mert kb ugyanúgy fut, ha csak simán sétáltatom a parkban. Póráz nélkül veszélyes, vagy pórázon? Mert a parkban póráz nélkül szoktam vele lenni és nem bűntetnek meg, mielőtt azzal jönnétek.
2013. febr. 19. 17:03
 4/17 A kérdező kommentje:
Pusztában meg erdőben meg pláne ki az, aki pórázon futtatná??? :D
2013. febr. 19. 17:04
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Fokozatosan kell elkezdeni, először csak kisebb távokat, több pihenővel, majd szépen lehet növelni. Bicikliúton, parkban és nem nagyon ajánlom, mert ott a többi embert, biciklizőt zavarnátok bele. Pórázzal nagyon veszélyes kutyával bicajozni, meglát egy macskát és elránt veszélyeztetve téged is meg magát is. Lehet kapni biciklire szerelhető eszközöket, ami megakadályozza, hogy a kutya a kerék alá kerüljön és nem is tudja úgy megrántani, minta odakötnéd pórázzal, ennek nézz utána. Egyébként meg én inkább póráz nélkül vinném erdőben, földutakon.
2013. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Veszélyes rád és a kutyára nézve is.

Pl.: Kutyus észre vesz egy mókust vagy macskát és megránt biciklivel te is eshetsz jó nagyot na de még a kutyára is eshetsz! Én még nem láttam bicikliző embert kutyát sétáltatni.

2013. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
63%

Közutakon, tehát bel- és külterületen egyaránt TILOS állatot bringán ülve vezetni. Tehát elvileg póráz nélkül okés lenne a dolog, csakhogy a kutyákat belterületen TILOS póráz nélkül elengedni.

Külterületen, földutakon, erdőn-mezőn mehetne a buli pórázon. Szabadon elvileg ott sem lehet engedni, mert magánterületek vagy vadászterületek vannak mindenhol...

Ez volt a jogi háttér :)


Gyakorlatilag ott bringázol a kutyáddal és úgy, ahogy biztonságosnak ítéled meg. Betonozott úton a lehet legkevesebbet, mert árt az ízületeknek és a mancsoknak. Ha kénytelen vagy 1-2 km-ert betonon megtenni, akkor mindenképpen lassan, maximum ügetésben menjen a kutya!


Fontos az alapengedelmesség, hogy pórázon és anélkül is tudjon láb mellett menni. Ha séta közben nem akar elrántani és szót fogad, az még nem jelenti azt, hogy futás közben is kontrollálható marad! A sebesség a kutyákat is megbabonázhatja :)


Én a 30 kg-os kutyámmal haltival kezdtem a bringázást, így nem fenyegetett a veszély, hogy elránt. De ezt csak az úton a Duna-partig, pár percig kellett. Ott már mehetett szabadon.

Most már póráz nélkül, vagy pórázzal hámra vagy nyakörvre kötve, mindegy...mindenhol maximálisan engedelmes és lehet vele bringázni.

Még úgyis mentünk, hogy a kiképző pórázt átvetettem a vállamon.

Ha betonon vagyok kénytelen menni hosszabb távon, akkor csak és kizárólag ügetést engedek és ahol csak lehet, az út/járda menti füves részen megy a kutya.


A rendőrök és közteresek itt nem szóltak, pedig a központi részeken nyáron sokan visznek bringa mellett kutyát...vizslát, snacit, jucit, amstaffot, stb-stb

2013. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na szoval, mint írtam, én póráz nélkül gondoltam leginkább. Itt a parkban sok kutya van és a közteresek jó fejek. És, a park körül pedig futó út is van. Bár nem ott gondoltam, szoval ha mennék, tuti póráz nélkül. Ja láb mellett szépen jön, megvan az alapfok, 98% ráadásul, szoval nagyon engedelmes a drágám.
2013. febr. 19. 21:07
 9/17 anonim ***** válasza:

lakott területen belül póráz nélkül:), ha mellettem tekernél el a kis drágáddal ,lehet ,hogy nyakon csapnálak:)

miért? a kutyádat te ismered,más nem!

lehet,hogy szelíd,lehet ,hogy kedves, de csak lehet! mivel még kölyök:)

a bicaj melletti kutya futtatás egy remek dolog, én magam is csinálom sok éve. a kressz tiltja a bicaj melletti kutyafuttatást, de a rendőrök elnézik , ha!! ha rendesen meg van tanítva rá a kutya ,és ha pórázon van! a bicaj jobb oldalán! a bicikli úton is kizárólag a bicaj jobb oldalán ,hogy ne veszélyeztesse ,se saját magát, se téged, sem a többi közlekedőt ! szóval ,ha esetleg szembe jössz ( meg fogsz ismerni, mert egy nagy kutya fut meletem, a jobbomon,pórázon, fényvisszaverős hámmal, esetleg mellényben ) szóval,vedd pórázra,kérlek. és nem árt megtanulni neked sem a kressz ide vágó fejezeteit:)

pl: körforgalomban, többsávos úton, gyalogátkelő helyen ,kerékpár úton,egyirányú utcában,stb , való kerékpározás:)

a másik dolog, a kutya talpainak kérdése. nem szereti a betont,és az aszfaltot. hamar izületes lehet, nem megfelelő talajon való futástól. láthatóság ?? a kutyáé!

a kézben tarthatósága, az alap parancsok tudása? jobbra-balra,marad,állj, mehetsz,stb. és ez még csak egy kis ízelítő:) jó futtatást.

2013. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

lemaradt: lakott területen kívül ,ha szót fogad, engedd szabadon ,amint lehet:)

és futhat szabadon melletted :)

2013. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!