Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan farasszam ki a sztaffimat?

Hogyan farasszam ki a sztaffimat?

Figyelt kérdés
van egy 8 honapos staffim es tele van energiaval otletetek kernek hogyan farasszam ki?
2013. febr. 19. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Járj el vele kocogni!! Vagy labdázzatok, futkossatok. Amúgy a fizikai fárasztás mellett a szellemi is fontos, főleg a staffnál. Én már csak tudom az enyém is energiabomba
2013. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy ertve szellemi ?? mijen feladatok??
2013. febr. 19. 19:27
 3/15 sippara ***** válasza:
100%
Első körben szerintem tornászd fel magad szellemileg a kutyád szintjére.
2013. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Vagyis?
2013. febr. 19. 20:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Feladatokat taníts neki, olyan dolgok elé állítsd amin gondolkodnia kell, járjon sok kutya közé. Mi 3 órát sétálunk naponta a miénkkel ebből 1.5 városi séta, ahol szellemileg fárad, 1.5 pedig labdázás a futtatón. Neki ennyi mozgás kell.
2013. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Eleg egy ora seta es egy ora jatszas?
2013. febr. 23. 08:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Naponta csak egy óra séta?? Nekem kisebb testű kutyám van de annyi neki sem elég!


Agyilag úgy tudod lefárasztani, hogy tanítasz neki trükköket (ül, fekszik, pacsit, pitizz...) Vagy mondjuk az én kutyámnak van olyan lasztija, amiben el van rejtve a juti... ki kell találnia, hogy hogyan tudja kiszedni belőle a hamit.


Kölyök kutyák alapvetően nagyon aktívak, egy stffi meg amúgy is sportos, mozgékony. Úgy is játszhattok, hogy kergetőztök, bújócskáztok.

2013. febr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Amikor jatszunk nagyon kifarad es sajnos setalni nincs sok idom de nem tudnatok valami dolgokat amik rendessen kifarasztjak?
2013. febr. 24. 18:22
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha nincs időd rendesen sétáltatni... másik fajtát kellett volna választanod szerintem.

Gyereket sem vállalok ha nincs időm levinni a játszira mondjuk. :)


Amiket írtunk mindannyian, mi is ezeket csináljuk. Ezekkel le lehet fárasztani a kutyát!


Ha sétálni nincs időd rendesen, akkor gondolom agility pályára vagy futtatóra sincs(vagy nem lesz) időd kivinni... szóval maradnak azok a tippek, amiket írtunk eddig.

2013. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak az fárasztja ki ha foglalkozol vele, egyedül nem fog rohangálni, meg fárasztani magát. Egy magas mozgásigényű kutyát választottál, amivel igen is foglalkozni kell. Ha nem tudsz akkor keress neki másik gazdát, mert később rombolásba kezd majd, megrág mindent, és felássa a kertet unalmában, már ha van. Keresni fog magának elfoglaltságot, ha te nem adsz neki, és azt nem fogod megköszönni!
2013. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!