Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso kiskutyámnak...

Cane corso kiskutyámnak szeretném levágatni a fülét valamint a farkát, de eddig csak elutasításba ütköztem! Valaki tud borsod megyében vagy a környező megyékben olyan állatorvost aki elvégezné ezt a műtétet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 10:14
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
81%

én sose értettem, és nem is fogom érteni a csonkítás értelmét. régebben volt oka, de most már csak divat.

azért még is csak egy csonkításról van szó.

én se örültem volna neki, ha anyám 5-6 éves koromban megcsonkíttatja a fülem...szerintem ez valamilyen szinten kegyetlenség azért, hogy a te igényeid ki legyenek elégítve.

az a kutya füllel, és vágott füllel is ugyan az a kutya marad, ugyan azzal a temperamentummal, és ha valaki az utcáról nézi, nem azt fogja nézni, hogy füle van-e hanem azt, hogy mekkora monstrum...nekem dobim volt, füllel farokkal, mert megbeszéltem a tenyésztővel anno, hogy egyet hagyjanak meg úgy, ahogy van. sose bántam meg, igaz, sokan nem ismerték fel, de azok nem is értettek a kutyákhoz....az ő véleményük meg nem igazán érdekelt...

2013. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
46%
akkor gondolom ivartalanitás elleni is vagy kedves utolsó, ugyanis az egy sokkal nagyobb, és fájdalmasabb csonkitás.
2013. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
74%
Ha megmarad a kutya füle, attól nem lesz baja. Ha megmarad a méhe-petefészke/heréje, az már okozhat komoly gondot, konkrétan újabb kutyákat a 2 millió gazdátlan mellé vagy épp halált. De tényleg, a fülvágás meg az ivartalanítás pont ugyanolyan..... -.-
2013. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
53%

11-es vagyok. két kutyám van, egyik már évek óta ivartalan, a másikkal áprilisban megyünk a műtétre.

Az ivartalanításnak egyáltalán nem vagyok ellene, sőt!

Mint azt már előttem leírták...ha a kutyának megmarad a füle, attól nem lehetnek komoly betegségei, se kölykei, de ha megmarad ivarosnak, akkor bármilyen rákot, fertőzést meg stb elkaphat, arról nem beszélve, hogy fél évente idegeskedhetnék, hogy mi van, ha csak 5 percig nem figyeltem oda...

Úgyhogy, én a helyedben nem említeném egy lapon a kettőt...mert szerintem még egy árnyalatnyi hasonlóság sincs köztük, meg a céljuk között...

2013. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
0%
Csonkitásról beszéltünk, és mindkettő az. Valamint a rákot nem lehet elkapni. nem fertőző betegség. A fülgyulladással kezelt kutyák száma sokkal magasabb, mint a rákos, ill. a méhgyulladással kezelteké. Ugyhogy egy fülvágás is legalább annyira lehet indokolt, mint egy ivartalanitás.
2013. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
53%

igen, lehet indokolt, csak több a divatból levő fülvágás...

Amúgy, igazad van, a rák nem elkapható, de mivel felsoroltam, ezért az elkapható dolog az utolsó említett dologra vonatkozik... szerintem eléggé egyértelmű, de te most direkt kötekedni akarsz.

Amúgy, több ismerősömnek volt rákos a kutyája, mint fülgyulladásos, úgyhogy nem feltétlen igaz, ami mondasz.

De, mind1, mert te most konokul ellen akarsz állni a véleményemnek, és ebben a hozzászólásomban is a hibát fogod keresni...

2013. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
42%
nem keresem, csak egy dolgot jegyezzetek már meg. A fül, farok kupirozását kikiáltjátok embertelen állatkinzásnak, és az ivartalanitás, meg ilyen jó, meg olyan jó. A kutyának te szerinted nem mindegy??????? Gondolod, hogy tud különbséget tenni????? Az, hogy a füléről eltávoltianak egy porcdarabot, kevésbé viseli meg , mint az, hogy felnyitják a hasfalát, és kiveszik az egész méhét. A rák nem annak függvénye, hogy a kutya ivaros, vagy sem. Az egy genetikailag öröklödő hajlam. Ugymint az embereknél.
2013. febr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
62%
17-es -Most látom csak ezt a kis vitát...és sok más ember is vélekedik ám hasonlóan mint te.Régen(mikor gyerek voltam) nem volt hagyománya az ivartalanításnak,de nem mindenki szaporította ám rakásra a kutyákat! -még a 70 éves nénike is "vigyázott" a szuka kutyusra ha tüzelt,és mi is külön csuktuk a kutyusunkat arra az időre míg elmúlt évente (2-szer)a szerelem róla,pedig nálunk kan kutya is volt.13-15-évig éltek és nem voltak rákosak,-mondjuk akkor még nem táppal etettük őket.Most gyönyörű kan kutyáim vannak,(amstaf és boxer),nem ivartalaníttattam őket-(mert nem akartam kés alá küldeni egyik barátomat sem),szépek,egészségesek,nem tudnak kiszökni "udvarolni"és mi sem fogadunk kutyahölgyeket.Azt hiszem sokan kényelmi okokból ivartalanítják a kutyáikat és utána ez meg lesz magyarázva,hogy ők felelős gazdik.-Ezzel nincs is gond,-de ne fik@zzák már le azt aki nem ivartalanít(fórumon sokszor megkaptam),de nem is szaporít. Kérdezőnek: Ne okozz fájdalmat a kutyádnak,méltóságteljes gyönyörű fajta,természetes állapotában is.
2013. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Értékelem azokat, akik szerint nem 7 napos korig lehet vágni farkat és lehet fület is vágni. Akkor legyetek szívesek fellapozni a hatályos jogszabályt. De mivel csak a szátok nagy, így segítek:


[link]

16. § (5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig.

2013. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Én nem jól emlékeztem azért írtam hogy talán 4hét(valamiért ez rémlett) de most már memorizáltam a 7napot ^^
2013. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!