Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztéssel kapcsolatos...

Tenyésztéssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, elsősorban a kutya tenyésztőkhöz, hogy szoktak-e enyhe (nagyon minimális) harapás problémás kutyát tenyészteni (úgy hogy előtte a kutya fogát szabályozták, mintha nem is lenne ilyen gondja)? Gondolok itt pl. előreharapásra.

Orvosolják a problémát fogszabályzóval/műtéttel, majd mintha nem is lett volna semmilyen öröklött problémája a kutyának (mert senki nem tud róla, hogy ilyen korrekció történt) tenyésztik.

És ez egy munkavonalas németjuhász tenyészetbe mennyire okoz problémát (ami egyébként kitűnően dolgozik, HD/ED mentes, fáradhatatlan, temperamentumos állat).


És mennyire vinnétek ilyen kanhoz szukákat? Kiküszöbölhető a további öröklés egy ollós harapású szukával?

Minimális, nagyon enyhe előreharapásról van szó (még 1 mm-er sincs a két fog között)


2013. febr. 20. 14:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Körung, ami ugye vizsgát követel. Utána , ha tenyészthető. akkor már csak várni kell a szukákat. Nem biztos, hogy sorakozni fognak.Főleg munkásoknál nagyon sokat számít a vonal és a kutya eredményei versenyeken.
2013. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszi


Amit MNJK-nál fel lehet lelni szabályzatot (körung, tenyésztés, stb) azt mind elolvastam, igazából nagyon nincs mitől tartani.

Természetesen vágyálmunk a körung, az alá nem adjuk. :)

2013. febr. 21. 08:21
 23/27 anonim ***** válasza:
MNJK-s törzskönyved van?
2013. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
SV ELIT törzskönyve van a kutyának (most nem tudom, hogy azt az MNJK elfogadja-e, de gondolom igen)
2013. febr. 21. 11:48
 25/27 anonim ***** válasza:
Olvasd át a szabályzatukat. Némi dolgod lesz vele, hogy honosítsák.
2013. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Tehát akkor még azt mondod, ezt honosítani kell?

Na ezt nem tudtam, de köszönöm. :)


Mellékelek egy-két képet, kíváncsi vagyok a véleményetekre


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. febr. 21. 12:07
 27/27 anonim ***** válasza:
Ez bizony elég csúnya előreharapás, nem vagyok benne biztos, hogy a szemlén át fogják engedni.
2013. febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!