Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor kutyáról vélemén...

Berni pásztor kutyáról vélemények?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kutyát, amivel nincs sok gond, de házőrzésre betaníttatnám. ezt választottam. akinek volt bernie annak mi a tapasztalata?
2013. febr. 21. 21:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
@kerdezo: "olvass akk utána mielött beszélsz...." Minek kerdezel gyakorlati tapasztalatot, ha nem erdekel? Trollkodni jottel?
2013. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
biztosra tudom amit leírtam minden kutya kiképezhető akármire, ennyi.
2013. febr. 21. 23:32
 13/34 anonim ***** válasza:
94%
Minden kutya kiképezhető akármire"...?Na,akkor biztos én vagyok hülye,de ezt erősen megcáfolnám.Azért bizonyos ösztönöket,meg évszázadokon át szelektált tulajdonságokat ne akarjunk már egyik pillanatról a másikra eltüntetni/előhozni.Nem véletlenül lett ennyi kutyafajta,mindnek más volt az eredeti feladatköre,a juhászkutyából sosem fogsz otthon fekvő,lustácska társasági kutyát csinálni és így tovább.A berni pásztorkutya NEM házőrzésre lett kitenyésztve,anno kocsikat húzott,ha jól emlékszem a fajtaleírásra-ha nem haragszol,most nincs kedvem utánanézni.Lehet,hogy te láttál már házőrző,agresszívabban fellépő bernit,de hogy a fajtatiszta berni pásztorkutyák 99%-a nem fog neked házat őrizni,az biztos.Egyszerűen nem az a fajta.A pit bullnak is hiába magyaráznád,hogyan terelje a nyájat,pl.
2013. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%

HA ennyire biztosra tudod, akkor minek kerdezni?:) Mennyel vegyel bernit, oszt jonapot. Kikepezteted, ami ugye megy, hogy betesszuk a playstationbe, oszt megnyommmjuek a gombot. A kutya meg kikepzodik mindenre:)

Ejh, de jo lenne ha IQ90 es 10 eves kor alatt tilos lenne kerdest feltenni:)

2013. febr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
OFF:a lustácska társasági kutyánál nem a terrierből lett ölbekutyákra gondolok.
2013. febr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
84%

értelmezném, ha megengeded .egy pásztorkutya ,ami macis kinézetű, kedves, bár a kanok néha hatalmaskodnak más kutyákkal ( domináns,de nem úgy mint egy roti,vagy óriás snaci, egyszerűen ,csak nagy erős szőrös,és ezt tudja is magáról )szóval 40-50 kg-os kedves jószág,amit szelektálva 2000 éve az emberek mellett él. a génjeiben van , de csak ennyi!! nem örző védő, nem agresszor, ,csak ugat ,ha jön az idegen, esetleg félelmetesen fellép ellene, de nem támad! ha igen ,annak komoly oka van, esetleg a szeretett családtag védelmében:) és ezt a kutyát TE akarod betaníttatni? kivel,?? mire ?? amit már amúgy is tud? és kinek fog szót fogadni? neked ,mert eteted? vagy a kiképzőjének , aki tud vele bánni?

a miénk ,egy komoly méretű,és erejű állat, rengeteget dolgozunk együtt nap-mint nap, képezzük,neveljük,hiszen a miénk , ő pedig vigyázz ránk. ez így működik , de a főnök én vagyok ,mindenben én döntök! és bizony rengeteg gond van egy kutyával. kérdés, hogy ki és mit nevez gondnak :)szeretnél kutyát ,ok-s. remek, vegyél,vagy szerezz egyet,és nevelgesd , okosan ,szépen, következetesen. ha tudod egyáltalán,hogy mit is jelent:)

a jó kutya olyan kutya ,amit mi magunk a gazdái ,annak nevelünk. mert egy ekkora kutya ,rossz nevelés mellett ,maga a pokol:) hamar rá fogsz jönni erre . remek kutya a berni, csodálatos társ,nyugodt,magabiztos, erős ,és igazi családi kedvenc. a szó minden értelmében. de gond nélküli kutya NINCS! hogy te milyen gazdi leszel? szerintem ,a mostani hozzáállásoddal ( kiképeztetném ?? nem te magad?? mással? idegennel?? valakivel aki munkát tesz bele?? mert te erre nem vagy képes??)TE nem leszel még jó gazdi. még nem vagy rá felkészülve:)

2013. febr. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%

lemaradt : minden kutya kiképezhető?? talán. csak nem neked . és ,ha van egy tuti kiképződ, aki napi 10 órán át képzi a kutyát, ha az a kutya nem a sajátja, akkor bizony ,semmit sem fog érni később ,mivel a kutya a... kiképzetlen,és kissé arrogáns ,tudatlan és akaratos gazdája nem lesz képes kezelni:)

nem a kutyát kell tanítani! a kutya már születésekor is mindent tud!

a gazdáknak kell tanulnia !

így állj hozzá .

2013. febr. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
93%
Barátnőmnek bernijük van. Először egyedül mentem be hozzájuk, kaptam kulcsot.Nem volt otthon senki. A kutya kettőt ugatott aztán odajött, megszaglászott és elment pihenni. ENNYI. Nem erre lettek szelektálva. Egyébként meg aki védeni akarja az értékeit az vegyen riasztót ne egy védtelen kutyától várja már el hogy megvédjen mindent. Elárulom neked hogy manapság maximum 2 percig tart elintézni egy KÁJ-t is amit egy lapon sem lehet említeni a bernivel. De gondolom mondhatunk itt neked bármit úgyis csak azt hallod meg ami neked tetszik, ami meg nem az úgyse igaz. Mindig neked van igazad mi? Mert valami baromi okos elmagyarázta neked h minden kutya kiképezhető. Jaja . El lehet őket vinni őrző védő tréningre. Az nem egyenlő avval hogy bevadítjátok szerencsétlen kutyát. És egy őrző védőzős se megy neki mindenkinek aki be akar menni a házba. Őket személyvédelemre nevelik és a legtöbb kutya sem támad ha más, ismeretlen helyzetben van. Pedig azok nem feltétlenül jámbor bernik.
2013. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Nagyon régóta álom kutyusom VOLT a berni pásztor. majd én lemondtam róla mert nekem ház őrzésre kell és nem egy nagy méretű öleb. Nos azóta hoztam menhelyről egy keverék kutyát nem épp nagy testű de nagy hangja van és hidd el nem enged be senkit ha valaki nagy nehezen meg bejutott ki nem engedi. :) idegenekkel nagyon agresszív nem támadja őket csak megfogja őket és nem ereszti ameddig nem szólok. A családi kör barátokat ismeri simán beengedi őket. :)


Tessék és egy keverék menhelyi bántalmazott kutya..látod..nem kell itt 80 ezres kutyát venni, hogy védjen. :)

2013. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
én nem képezem ki, mivel arra találták ki a kutyakiképzőt okosok:DD
2013. febr. 23. 10:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!