Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor kutyáról vélemén...

Berni pásztor kutyáról vélemények?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kutyát, amivel nincs sok gond, de házőrzésre betaníttatnám. ezt választottam. akinek volt bernie annak mi a tapasztalata?
2013. febr. 21. 21:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinek az a tapasztalata,hogy nem házőrző kutya.Ha mindenkinek lesz*rod a véleményét és tapasztalatát,úgyis az van,amit te gondolsz,akkor minek kérdezel?
2013. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
mert olyanokba köttök bele amihez kú.rvára semmi közötök, hogy én képezem ki vagy egy kiképző, nem ez volt a kérdés. csupa begyöpösödött agyú nulla felfogású ember van itt. inkább menjetek olvassatok hátha okosabbak lesztek.
2013. febr. 23. 11:24
 23/34 anonim ***** válasza:
93%
Senki nem kötekedett,megpróbáltuk értelmesen,magyar szóval leírni,hogy a berni pásztorkutyából,hacsak nem keverék,és minimum kaukázusi az apja,NEM fogsz házőrzőt csinálni.Lehet,hogy ugatni fog-ez a jobbik eset-de ugyanúgy,mint a leonbergi,hiába akkora mint egy medve,maximum a kinézete riasztja el a betolakodót,hogy szétszedni nem fogja,az biztos.Házőrzésre meg egyébként is riasztót kell venni,mert akármilyen kutyát vehetsz,behajítanak egy kis mérgezett cuccot és annyi a házőrződnek.De olyan is megesik,hogy szimplán kinyírják a kutyát.Kutyát,TÁRSNAK veszünk,nem riasztóberendezésnek.
2013. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező igazad van ehhez semmi közünk.

Egy kérdést tettél fel. kaptál választ!


Viheted őt kiképzésre bármire..ő benri pásztor és az is marad. Tehát annyit fog tenni, hogy megugatja az embert és simán beengedi.


Én is ezért mondtam le a berniről mert nekem házőrzésre kell kutya nem egy birka aki mindenkit még idegent is beenged. Le pontozhatsz..de ő akkor is berni pásztor és egy nagy maci ölebkutya..nem más.

2013. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

16-17 vook.

olvastam,sokat,és még most is ,szeretek olvasni:) főként arról ami érdekel, pl: a kutyákról.

és járok kutyaiskolában,de olyan kutyát amit egy kiképző bérképzésben kiképzett,és az a kutya szót fogad, az amúgy kretén gazdájának,még nem láttam,sőt rákérdeztem, mások sem láttak:) sőt, a legtöbb kutyaiskola lényege,hogy a gazdákat tanítja meg bánni,a saját kutyájával,egyszerűen,megtanít kutyát nevelni.

és mivel ráadásul bernim van ,( B.H ,vizsgás !! öcsi ...most nézel mi ??:) )szóval ,van ilyen is meg olyan is. és mivel alapból pásztorkutya , a nevelésénél az ösztön megtartását fontosnak találtuk. szóval : idegenekkel szemben bizalmatlan , este sötétben főleg, házörző ?? nem de mivel lakásban van a lakást örzi:)sőt, védelmezi a család többi tagját, hogyan ? magabiztos fellépéssel, erős mély ugatással, morgással,és minden olyan külső viselkedésformával ,ami a legtöbb betolakodót elriasztja . domináns! erős,és elég nagy ahhoz, hogy komolyan is vegyék:) de ez sok munka eredménye !! rengeteg idő,és pénz ! de valószínűleg egy roti,vagy egy óriás snaci is hasonló viselkedésformákat mutatna ,hasonló képzés után. ja,soha nem örző-védőztettük, nem arra való!!remek kísérő kutya,jó testőr, de nem egy pit bull,vagy staffi, sőt még csak nem is malinoá!nem egy éles kutya!

és nekünk pont ilyen kellett ! szerintem egy remek kutya a pásztorkutyák minden pozitív tulajdonságával! de a legfőbb dolog,hogy mi ilyenné neveltük! mi !! és nem más:) ha érted mire is célzok:)

te,meg csak álmodozhatsz olyan kutyákról, mint amilyenek a kérdésedre válaszolóknak van !

2013. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Attól mert morog...közelit felé a betolakodó és már juj itt a labda juj dob el gyorsan gyorsan..stb. :)
2013. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

@kerdezo: kar hogy nem Nemetorszagban elsz. Hatalmas szad es kutyad melle, kapnal egy 2000euros csekket es csendben maradnal. Kaptal gyakorlati valaszt, berni nem hazozorzo pont.

Szerintem vegyel kaktuszt a kerites melle, azt talan rad lehetne bizni.

2013. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

@5: "hát igen :/ de a gyakorikerdesek.hu nem a beszélgetésről és a másik személyiségének megismeréséről szól, hanem egyszerű kérdezz-felelek oldal(nak kéne lennie) Én is már félve írok ki minden kérdést,mert csak kis arányban válaszolnak az emberek, nagyobb részük a kérdésem kiírásának a miért?-jére kíváncsi."


A hulye kerdest meg szoktak firtatni, mint ezt is. Kerdes feltevehez sem art egy kis IQ es nemi magyar nyelv ismeret. Nem mellesleg a kerdezo kapott valaszt, nem mindenki firtatatott. De nem fogadta el a valaszt, hanem nekiallt vergodni. Az ilyen valoszinuleg magarol se kepes gondoskodni, minek neki kutya.

2013. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
93%
A kaktuszt is locsolni kell néha...Ja,arra van kertész:D
2013. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
52%

Jó, akkor én válaszolok. Nem tudom, mit értesz vélemény alatt, mert sokaké nem felelt meg (nem azokra gondolok, akik leugattak, de másoké sem).

Nekem van egy félig bernim (keverék) és egy fajtisztám.

Nem nevezném házőrzőnek őket. Az tény, hogy megugatják a ház előtt elmenő embereket, de attól még nem fogják megvédeni a házat. inkább olyan értelemben védenek, hogy aki lát 2 nagy kutyát, és nem annyira ért hozzá, talán nem jön be. De nem is erre tartjuk őket. A berni szelíd kutya, de bamba óriásnak sem nevezném, ahogy valaki eleinte tette: szerintem kifejezetten éles figyelmű, nagyon mozgékony (az enyém biztos az). Naponta 1x sétáltatom, több, mint 1 órát kb., szabadon vannak eresztve a közeli réten olyankor, szóval sokat futkároznak, tehát sétáltatni is kell, de mondjuk nem egy skót juhász, vagy ír szetter. Bocs, ha hülyeséget írtam,d e úgy tudom, azokat nagyon sokat kell. Mit írjak még: sok a szőre, nyilván fésülni kell időnként, kint is elvan, mi a kertben tartjuk, a házba egy bizonyos szobáig jöhet be, de nem benti kutya (bár úgy is tarthatod, de kétlem, hogy te úgy akarnád). Szeret játszani, nagyon szelíd, könnyen tanul, nagyon sokat szeret a család közelében lenni, mindenkit szeret, de hozzám ragaszkodik a legjobban. Ilyesmire válaszra gondoltál, vagy nem? Azóta vettél?

2013. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!