Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudnak minden fajtából...

Nem tudnak minden fajtából MINI/TÖRPE fajtaleágazást létrehozni?

Figyelt kérdés

Vannak fajták aminek vannak törpe "változataik"

pl Bzullterrier, mini bullterrier tacskó, törpetacskó...


Ezt nem tudják meg csinálni az összes fajtával? Dobermann, törpe dobermann, husky, törpe husky, vizsla, törpe vizsla...

Lehetelten? Miért?



2013. febr. 23. 14:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: az nem a sheltie? Sokan összekeverik őket...


#18/20-as voltam.

2013. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

De az. :)

Akkor az egy külön fajta? :/

Nem úgy hirdetik, hogy mini skót juhász?

2013. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments!

Én olyannak nem találkoztam, csak sheltievel, de azt a fajtát én is szeretem. A történetük sem ugyanaz, szóval nem mini skótjuci, hanem egy külön fajta, amiért én bolondulok. :D


#18/20-as voltam.

2013. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Most már okosabb lettem! :DD

Köszönöm a választ! :D

2013. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

vannak fajták, amikből eleve több méretváltozat létezik (pl. uszkár, schnauzer), vannak az általad említett mini verziók és van olyan is, hogy a kutyafajtára nagyon hasonló, de másik fajta, ami pici (pl. a sheltie, ami nagyon hajaz a skót juhászra, csak pici, vagy a törpe pincser, ami olyan, mint egy mini dobermann, vagy az olasz agár ami olyan, mint egy mini angol agár). szerintem már így is olyan sok fajta van, hogy bőven minden igényt kielégítenek. ha valakinek tetszik egy fajta, csak túl nagynak találja, akkor válasszon másikat, vagy a fajtán belül nagyon pici egyedet, bár kölyök korban ezt nehéz eldönteni, hogy mekkora lesz.


egyébként meg a kérdésedre visszatérve, hogy meg tudják-e csinálni, igen, meg tudják, mindig a "selejtes" piciket tenyésztik tovább és így egyre kisebb lesz, de egy fajta kialakulásához legalább 1 emberöltő kell, tehát ha most jött divatba a minizés, akkor majd a következő században lehet, hogy lehet majd kapni mini kaukázusit, meg mini nápolyi massztifot, de most még nem.

2013. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!