Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is a kutyátokkal alusztok?...

Ti is a kutyátokkal alusztok? Nem szőrös nagyon a lakás?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 10:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a saját helyükön alszanak, mert nem férünk el mind az ágyon éjszaka. Nekem van egy nagytestű és egy közepes testű kutyám, emellett a páromnak is van egy nagytestűje, ez már túl sok, hogy bárki is kényelmesen elférhessen. :) Napközben felmehetnek az ágyra, de nálunk van egy olyan szabály, hogy csak akkor, ha egy bizonyos pléddel letakarom azt. Szokott lenni gyakran, hogy ledőlök velük egy kis pihenésre délután vagy ha a párom nincs itthon, az ágyban alhatnak és lám-lám, semmi gond nincs velük. Tökéletesen irányíthatóak, behívhatóak, kontrollálhatóak mindig. Nagy marhaság ez, hogy ha a kutya feljöhet az ágyra, akkor máris én leszek az omega. Könnyű minden hülyeségre ráaggatni azt, hogy etológusok ezt mondják, csak hogy eladható legyen az állítás. Nekem is van etológus ismerősöm, ő a KÁJ kutyájával alszik egy ágyban. :)


Van szőr a két nagytestű miatt, de gyakran takarítunk, a kutyákat, amelyeket kell naponta fésüljük, séták után mindig van lábmosás nekik, stb.

2013. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
36%
16-os vagyok, köszönöm szépen minden kedves embernek, aki lepontozott... :) Azt írtam, hogy elképzelhető, hogy szemebtűnő problémát nem feltétlen okoz az ágyba engedés. De igen, alá tudom támasztani az állításomat a saját példámmal, a saját kutyámmal, aki kicsit dominánsabb, szintén fel volt engedve, aztán egy nap emberre támadt. Persze ezt sem kötelező elhinni. Jelenleg készülünk az engedelmességi vizsgára, és az egyik lépés, hogy ide jutottunk az volt, hogy nem engedem fel sem az ágyba, sem a kanapéra. Tessék lepontozni. :)
2013. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 sippara ***** válasza:
100%
Az ágyra engedted, és emberre támadt? Ahhoz azért igen keményen el kell - elnézést a kifejezésért - b@szni mindent az égvilágon, ne röhögtess, hogy minden mást jól csináltál, majd szerda reggel felengedted az ágyba és délután széttépte a nagyit... ne vezessük félre az embereket légyszi :) Hiszem (tudom, látom), hogy vannak olyan emberek, akiknek a domináns kutyája ágyban alszik, mégsem tépik szét az első eléjük kerülő embert.
2013. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Engedelmességi vizsgára készültök? Wow, azt kb 1 éves kutyák szokták csinálni, akik megtanulták a behívást, helyben maradást, stb. Az a minimum, amit meg kell tanulnia a fiatal kutyáknak.

De ha egy kutya emberre támad, annak azért sokkal több van a hátterében, és nem annyi, hogy a kutya nem tud parancsra helyben maradni.

2013. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komoly hiányosságok vannak nálad a kutya nevelés terén, ha azt gondolod, hogy csak azért, mert felugrott az ágyra a kutya már emberre is támad! Ez mutatja, hogy a tapasztalat és tudás hiányzik még nálad. El kéne gondolkodnod azon, hogy esetleg benned van a hiba, nem tudod megfelelően nevelni, kontrollálni a kutyádat. Hidd el, nem sok köze van az ágyra ugrásnak az ember iránti agresszióhoz. De meg tudnád mondani melyik etológus bizonyította be, hogy az ágyban alvás agresszívvá, kezelhetetlenné változtat egy kutyát?
2013. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az én kutyám domináns velem szemben is.Visszapofázik fegyelmezésnél,morog,ha nem tetszik valami.

Az ágyunkban alszik,de nem jut eszébe senkit megtámadni.Férjem a kutyám szemében az abszolút tekintély,pedig Ő is hálótárs :)

2013. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
43%
Megint a 16-os. Lehet, hogy én nem írtam egyértelműen, vagy csak ti forgatjátok ki a szavaimat. A kutya alapvetően problémásan került hozzám, és kezdetben az én tudatlanságom is megtette a hatását, ennek köszönhetően támadt emberre (nem széttépte a nagyit, szorult helyzetben volt, nem tudott menekülni, így harapott, a célszemély nem én voltam, és ez nyilván főleg annak az embernek a hibája volt, aki tudatlanul próbálta kisegíteni a bajban, csak így is elég jó volt végigjárni az állatorvost, hogy nem veszélyes meg nem veszett a kutya, és ma ennek az esetnek már nem ez lenne a folyománya). Persze, nem az ágyban fekvés önmagában váltotta ki ezt, sőt, az ágyban fekvés magában nem is gyakran váltja ki ezt a reakciót (bár biztos vagyok benne, hogy igen is van olyan domináns kutya, aki pusztán ennyitől magáénak tudja a vezér szerepét), de úgy gondolom, hogy a kutyanevelésben a következetesség a lényeg, és már az is képes megzavarni a kutyát, ha felengedjük a saját fekhelyünkre. (ezért írtam, hogy az EGYIK lépés, hogy ide jutottunk, ergo nem csak ennyi volt a változás) Én ezért nem engedem fel, és mert nem akarom, hogy valaha olyan legyen a helyzet, mint régen volt. Tőlem aztán csinálja mindenki ennek az ellenkezőjét, nekem teljesen mindegy. Mellesleg lehet, hogy az engedelmességi vizsga az egy éves kutyák alaptudása, de jelen helyzetben egy jelenleg 2 éves, háromnegyed éve, problémásan hozzám került kutyáról van szó (Legtöbb kedves ismerős azzal kezdte, hogy altassam el). Megnézném, más mit kezdett volna vele. :) Mindenesetre a jelen állapotot kutyamentők és kutyakiképzők is megcsodálták és megdicsérték már (minden 2. utcán lévő járókelőről már nem is beszélve), szóval bocsánat, de nem a gyakorikérdések népének fogom elhinni, hogy hülye vagyok, és rosszul csinálom a dolgomat. :) Persze a korábbi hozzászólásaim radikálisak voltak, mert meglepő volt, hogy mennyien tartják a kutyával alvást teljesen normálisnak. (Én csak egy nevet tudok, aki azt mondta, hogy ezt ne, ő pedig Jan Fennell, szerintem nem jelentéktelen a neve.) Mondjuk nem tudom, miért nem jutott eszembe, hogy ízekre leszek szaggatva. Na, jöjjenek azok a piros kezek... :)
2013. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
76%
Én is csak egy nevet tudok, aki szerint ez a kutya-gazda viszonyától függ, hogy megengedhető-e, és egy jól nevelt kutyánál, akár domináns akár nem, ez nem fog problémákat okozni: és ez Korom Gábor, Magyarország jelenleg talán legjobb kutyás szakembere.
2013. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

16-os ismét.

Nos, tőle még nem olvastam, de kösz a tippet, majd utánanézek. :)

Egyébként a vita a továbbiakban szerintem teljesen meddő, úgysem fogja egyik fél sem meggyőzni a másikat a maga igazáról. (Bár én valamilyen szinten meggyőzhető vagyok - pl. utánanézek Korom Gábor munkásságának, de egyébként eddig az ő neve a vitában ez első normális érv, amit kaptam, azon kívül, hogy látatlanban hülye vagyok.)

2013. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólók!Nagyon meglepődtem,mennyien reagáltatok erre a kérdésre!Köszönöm,és azért az megnyugtató volt,hogy nem leoltani akart mindenki,hanem elmondta a maga tapasztalatát,verzióját.Én sem kezdő kutyás vagyok,ráadásul kertesben lakunk,de valahogy így alakult.Férjem is van,tehát nem "helypótlónak"tartom a kutyát,sőt kutyából is 3 van:egy amerikai buldog-roti keverék,ő kint van,mindig is kint volt.Van egy menhelyes corgim,ő alapból bekerült a lakásba,és van ez az amstaff kislány,ő is bent van.Ő előttük egy gyönyörű németjuhászom volt.Én se ma kezdtem!Nálunk ez nem jelent gondod ez a dominancia kérdés,sosem kérdőjelezték meg,hogy ki a falkavezér,ha az ágyból nézzük,ha a kertből.Az sosem fordult meg a fejükben,hogy bárkire is támadjanak,de az köztudott,hogy a kutya félelmében támad,tehát ha a kommentelő kutyája félemlítve volt előtte,valószínű,hogy bizalomhiány miatt történt a támadás.De itt nekem nem az volt a kérdés,hogy maradok-e főnők vagy nem,hanem a takarítás,de nagyon megnyugtató,hogy ez mindenkinek másodlagos kérdés volt.Örülök,hogy ennyien imádjuk a kutyákat-kutyáinkat!!!!
2013. febr. 25. 08:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!