Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor/mitől lett ennyire...

Mikor/mitől lett ennyire felkapott az Amerika Staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Régen is volt emlékszem. De akkor még sehol nem láttam egyet sem.

Most meg a legtöbb ismerősöm ilyet újított be.

Na meg iutt is volt idő amikor minden 3. kérdés amstaffról szólt.

Mitől/ikor lett ez a fajta felkapva?



2013. febr. 24. 16:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%
Amikortól eltörölték a harci kutya nevű megkülönböztetést.
2013. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
78%
Mert hasonlít a pitre és ez ma menő... főleg a cigányok körében...
2013. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Szerintem minden fajtánál megfigyelhető ilyen népszerűség növekedés,van amelyiknél tartósabb van amelyiknél kevésbé.

A 90-es években mindenkinek roti meg dobi kellett.Ma nem olyan népszerűek.Most a staffi van soron.

2013. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%
És mitől lett divatkutya a yorkie, meg a bichon? Minden fajtának van egy ilyen időszaka, most kezd megint nagyon felkapott lenni a német juhász, meg a border collie is.
2013. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez jó kérdés, de én nem örülök neki!

Nem azért mert bajom a fajtával, mert nincs. De el kell ismerni, hogy kemény gazda kell neki, és nem keménykedő. A kettő nagyon más fogalom.


Nálunk is van egy a tömbben egy 40 kilós kiscsajé, hadd ne mondjam mennyire nem képes irányítani a kutyáját, aki kinézte az enyémet a vacsinak. Szó szerint, összetalálkozunk a lépcsőházba a staffi már nyáladzik meg a szája szélét nyalja a kiscsaj meg alig képes visszatartani. Liftbe se szállhat be mással, se emberrel, se állattal. Mikor a csivava a divat, vagy a yorki az legalább nem életveszélyes, jha rossz kezekbe kerül, de most. Tiszta frászba vagyok az utcán, hogy na vajon ő képes volt megnevelni a kutyáját?


Szerintem nem törvényt kéne hozni, hanem az embereknek kéne, hogy legyen józan eszük felmérni, hogy milyen kutya való nekik. Nekem nem azért van havanesem, mert menő, hanem mert hosszas tanakodás után úgy döntöttem, hogy őt vagy az uszkárt lennék képes kordában tartani. Amúgy nekem is nagyon tetszik a staffi, csak tudom hogy nálam tömegpusztító fegyver kategóriás lenne a kutya, így nem ilyen kutyát vettem.

2013. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
57%

Azért maradjunk annyiba normális staff nem sok van :) staff keverék rengeteg :)

Egyébként felénk a francia bulldog meg a mopsz most nagyon "trendi"

2013. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem az számít, hogy ki hány kiló. Egy 40 kg-s csak is simán elbírhat egy rottival, staffal, vagy bármilyen más fajtával. Pl. egy rottinál amúgy se sokáig lehet erővel nevelni, mert sokkal erősebb. Vagy bármilyen nagytestű fajtát mondhatnék... Szóval a belső erő számít igazán :)


Itt nálunk a cigányok keménykednek leginkább a staff-szerű kutyáikkal... Egy már rám is jött a múltkor, jobban mondva a kutyám nyakának esett neki... szerencsére a gazdája leszedte róla és nem történt baj, de történhetett volna...

És tudom, hogy nem kellene, meg nem a fajta hibája ez, de én nagyon nem csípem őket... mármint a staffokat. Rossz kézben rossz kutya nevelkedhet csak... :(

2013. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
csaj*
2013. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Nekem pitbullom van, és azért is választottam a fajtát mert túlsok az amstaff, es divatkutyát nem akartam, az amstaff azért népszerű, mert "menő" és hasonlít egy k.va kemény pit' re.mivel pitbull törvény volt, aki csak raj gyerek akart lenni annak jó lett az amstaff, hogy le pitbullozhassa, vagy csak mert húú ez is kemény. Aki szereti a pitbull fajtát, annak nem volt elég az amstaff, és én sem érem be egy amstaffal, mert a pitbull szó nekem, nem a menő, vagy a divat kutyát jelenti, hanem a szenvedélyemet.

Na, meg akinek tetszenek az ilyen kutyák, annak kell amstaff, de csak akkor, ha abban a tévhitben él, hogy megbízhatóbb mint a pitbull.

És végül azért megemlítem az igazi, fajtarajon gó amstaff gazdikat, minden 10teletem neki, kevésőjüknek!

2013. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

13:56 vagyok, még azt hozzá tenném, hogy a fajták, fajok népszerűségében a celebek is szerepet játszanak, szinte az összes rapper szét szteroidozott pitbullokkal feszít.

És hogy más példa is legyen: Adam Lambert For Your Entertainment-klippjében tényleg szexi volt a kígyóval a kezében, de egy csomó rajongó gondolom, vett kutyafejű boát, megunt, (Adet vagy épp a kígyót) aztán most jobb esetbe gondolom ott rohad szegény a terráriumába. (félre ne értsétek I.M.Á.D.O.M. Adam Lambertet, az zene nála kezdődik, és fejeződik is be számomra, de a tény az tény.)

2013. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!