Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor/mitől lett ennyire...

Mikor/mitől lett ennyire felkapott az Amerika Staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Régen is volt emlékszem. De akkor még sehol nem láttam egyet sem.

Most meg a legtöbb ismerősöm ilyet újított be.

Na meg iutt is volt idő amikor minden 3. kérdés amstaffról szólt.

Mitől/ikor lett ez a fajta felkapva?



2013. febr. 24. 16:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
A staffbull.
2013. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Ez a fajta azért jóval több mint vagánykodás.... Sok hülye gyerek ezt is túl dramatizálja.Az amstaff tökéletes kutya családnak tökéletes gyerekek mellé szigorúan ajánlott.Rossz kezekben persze elvadulhat de inkább látok pitbull-okat elvadulni vagy épp nj-ket mint amstaffokat.A staff egy játékos,bohókás,szeretetre méltó és kemény kutya.Ha valakinél van egy ilyen kutya akkor már egyből rávágjátok hogy csak keménykedni akar vele?És ha ő szereti ezt a fajtát?Ez ugyan olyan mintha Egy rottweilert az orosz légió vinné őket bevetésre.Lehet vele ezt csinálni de mégis többen tartják azért mert szeretik őket.Igaz hogy sokan keménykedés képp vesznek ilyen kutyát de el kell ismernünk hogy ez nem minden esetben van így. A szomszédom pont a szálkásszőrű vizslájával keménykedett de az én 45-kgs többgenerációs 68-cm marmagasságú keverék kutyám ha nem vagyok ott leszedni róla akkor el harapja a torkát.Úgyhogy ennyit arról hogy az emberek a staffjukkal keménykednek.
2013. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Ja és csak hogy ne kössetek belém.Nem a kedvenc fajtám.Nekem inkább a farkas szerű kutyák jönnek be.
2013. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
nekem van egy 4 éves amstaffom törzskönyves nem keverék ! még német országban vásároltam ! Nagyon jól tartom aszt a kutyát havonta 30e ért veszek neki tápot , szoktam húzatni vele a kocsimat hetente 2x 3x , viszem a Dunára úszni elég sűrűn , csinálok neki akadály pályát székekből hogy ugrálja át , a kajájába +kalciumot keverek stb, oda figyelek rá ! 3 éve heti 2 alakalommal megyünk kutya suliba . De eszt a kutya meg is hálálja, eszt a törődést! Tavaly volt a szomszédunkban 2 dobermann, egyik nap át szökött mind a kettő nem is bolt baj nem verekedek össze a staffimal meg semmi , még a staffi kajáját meg is ették , hívtam a szomszédot vigye haza őket , rá egy hétre megint át ugrottak megint meg ették a staffi kaját megint hívtam a szomszédot vigye haza őket , nem vette fel gondoltam majd én vissza zavarom őket, ki megyek e bottal el kezdek kiabál ordítozni hogy, tűnés az egyik dobi rá mart a botra na akkor a staffim kb 10 métere volt pont ivót , meg megérezte hogy, meg ijedtem ez márt nem játék! Teljes éréjöböl el kezdet szaladni elkapta a dobermann nyakát lendületből és át is esete fölötte de úgy hogy, a nyakat nem engedte el, ki is törte egyből a nyakát , neki rohant a másik dobi bele kapót a lábába a staffinak el engedte a márt halit bobit és alulról a másiknak ki harapta a torkát , nem meg harapta hanem szó szernét ki harapót egy darabot ,!Na és ez nem azért volt ez egész mert egy agresziv áltat hanem mert a gazdáját védte , elölte se, meg azóta se, verekedett kutyákkal komolyan, pedig sokat van kutyák között a suliba ! Na ezért tartják nagyra az amstaffokat ! és nem egy össze vissza kevert beltenyészetes , ideg roncs kutyát kell venni hanem normálisat és törődni vele és nem lesz vele soha semmi baj
2013. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Milyen tápot veszel te 30e-ért havonta? A legnagyobb kiszerelésű orijen kerül kb 17e Ft-ba...
2013. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
02-27 07:49 Ilyen nyomorék f... kalap embert/embereket nem láttam.....bakkker aaz emberek nem azért vesznek kutyát hogy keménykedhessenek vele.....És te honnan tudod hogy ő is csak azért vette hogy keménykedhessen vele.....A staff nagyon is kemény de ezt azok akiknek még nem is volt ilyen kutyája az honnan a büdös sz*arból tudja hogy mennyire kemény ez a fajta? sokkal sokkal keményebb egy sima nj-től vagy bármely kutyától....Persze a nagyobb kutyákkal szemben azért nem biztos (mondom biztos) hogy el bánna pl:kau,káj,kangal,komondorral szemben nem sok esélye lenne....Cane corso és a kanári ellen lenne esélye(tapasztalat) annak ellenére hogy ezek a kutyák is jóval nagyobbak nála de értsétek már meg hogy termete ellenére brutál erős....ha még nem tapasztaltok ilyen kutyát addig nem fogjátok tudni hogy mennyire erős....melyik más kutya tud reggel 8-tól este 11-ig lógni a fára fel akasztott gumira??? senki.....Ennyit erről aki meg mást hisz az higgyen mást....végülis hinni a templomban kell.....
2013. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
én Acana Adult Large 3x18kg tápot, 61e ft-ért kb 2 hónapig elég neki de ebbe Aminosavaktól kezdve minden benne van , nekem nincs gyerekem , nekem ez a kutya a gyerekem és mindent meg adok neki ! ha két dobival elbírt akkor egy kauval is szerintem , de nem ez a lényeg hanem h mennyire átváltoznak ezek a kutyák ha veszélybe van a gazdája , nyugodt fegyelmezett kutya , aszt mondom neki hogy , marad akkor akár égésznap ugyanott marad , addig nem mozdul amíg nem mondom neki hogy, mehetsz , nem menözésre vettem esz a kutyát , hanem társnak, hobbinak ,barátnak , én utána néztem mi kell ahhoz hogy a kutyám jól érezze magát velem , tudtam mik a az előnyei , hátranyí , hogy kell kormányozni , képezni , ilyen mentalitással kéne kutyát vásárolni mindenkinek
2013. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!