Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van embereknek erejük...

Hogy van embereknek erejük vagy lelkük kidobni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Nézegettem a menhelyi kutyákat, és ki volt az egyiknél írva, hogy az utcán találták, chip volt benne, megkeresték az eredeti gazdáját, aki közölte velük, hogy NEM TART IGÉNYT A KUTYÁRA. Ezt mégis hogy képzelte?

Most csak én fújom fel, és csak én problémázom ezen, vagy szerintetek is nem normális dolog, hogy ennyi kutyát csak úgy kidobnak, mert már nem kell nekik. Én több kutyát is befogadtam menhelyről, mert egyszerűen tenni akartam valamit, és ennél többet most nem is tehetek (sajnos) de nem értem.. Valaki tudna erre magyarázatot adni? Szeretném megérteni, hogy ez miért van. Habár szerintem ezt nem lehet megmagyarázni, érdekelne a véleményetek.


2013. febr. 26. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

véleményem szerint az egész ott kezdődik hogy a kutyát nem becsülik, illetve nagyon nagyon sokan azt hiszik hogy a kutya attól jó kutya mert egyszerűen úgy születik és nem kell foglalkozni vele. így amikor a kutyus elkezd rosszalkodni akkor már a semleges érzelem még gyűlöletbe is képes átcsapni, hiszen még arra sem képes az ember hogy azon elgondolkodjék a kutya miért is olyan amilyen. ilyenkor már baromi könnyű kidobni sokaknak. az a bajhogy egy felelős kutyatartó ezt soha nem lesz képes teljesen megérteni, mert automatikusan tisztában van azzal hogy ha a kutyus elkanászodik az a hiba és annak oka csakis önmagunkban keresendő. a kutyához fűződő valódi kötelékről nem is beszélve, hiszen hiába nem klappol a magánéletünkben sem mindig minden nem hajítjuk ki rögtön a szüleinket vagy a tesónkat stb.


szóval röviden véleményem szerint ezek az emberek nem is úgy szemlélik a kutyát mint élőlényt hanem sokkal inkább mint tárgyat aminek működnie kell, ha nem akkor kuka. őszintén szólva az ilyen felfogású emberek kétlem hogy az emberi kapcsolataikban is egészséges felfogásúak lennének.

2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Én a kutyákat mindennél és mindenkinél előbbre teszem. Hihetetlenül csodálatosak, és az, hogy valaki tárgyként néz rájuk, undorító..

Mégis hogy képzelik, hogy ha nem úgy viselkedik, kidobják?!

Aki kutyát vállal, vállalja a felelősséget is. Egy kutyára időt kell szánni, foglalkozni kell vele, és olyan lesz, amilyen t az ember szeretne. Én 3 nagyon neveletlen kutyát fogadtam be, köztük az egyik még félt is. Mostanra (több mint egy év) mindent megtanultak, hallgatnak rám és nagyon jó kutyák lettek belőlük. Nagyon nehéz volt, és sok türelem kellett hozzá, de megérte, és én minden percét élveztem, és olyan nagy örömöm volt, mikor megtette, amire kértem.. Ezt miért nem tudják egyes emberek becsülni?


Ha valaki befogad egy kutyát, az az övé, szeretni fogja önzetlenül míg sok ember erre nem képes, és akkor jön a "gazda" és kihajítja..-.-

2013. febr. 26. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
az a baj hogy a "felelősséget vállalni" sok ember szerint az ha etetjük itatjuk és esetleg játszunk vele. a minap volt itt egy kérdés ahol a kérdező azzal a példával élt hogy van kettő tengeri malaca és azokkal törődik szóval a kutyussal is biztos minden rendben lesz. mivel megkérte a leendő válaszadókat hogy ne legyen negatív a válasz ezért ugy döntöttem inkább meg sem próbálom kiokítani hogy honnan veszi hogy egy tengeri malac amelyik egész nap elvan egy akváriumban majd ugyanolyan lesz mint egy kutya és a vele járó feladatok. nem egyszer próbáltam már itt könyörögni olyan fiataloknak akik semmit nem konyítottak az egészhez hogy ne vállaljanak be kutyát mert a vége az lesz hogy a dühös szülők kidobják a neveletlen állatot, vagy ne adj isten elaltatják. őszintén szólva ilyen esetben sem nehéz hiszen ki a fenét érdekel egy olyan kutya amelyiket nem is akartunk csak a gyerek hozta a nyakunkra. a párom saládjában is megtörtént egy hasonló eset ahol a kutya majdnem az utcán kötött ki újra. mikor én ideköltöztem akkor két hónap múlva beállított az unokahúga egy utcáról talált kutyával, gondolom mert tök jó bulinak tűnt hogy nekem is van és még "okos" is. a vicc az volt hogy ezzel a kutyával ő nem is foglalkozott (csinált a telójába pár képet a barátnőivel a kutyáról aztán kész is), sőt hamar a nagypapához került is a kutya, ahol az akkor kb. 7 hónapos neveletlen kutyus igencsak megkeserítette az öregúr életét és hatalmas vita vette kezdetét hogy a kutya menjen amerre lát. a párom elbeszégetett a lánnyal (18 éves) a szülőkkel, végül a kutyus idekerült, persze nem lakásba hanem egy elkerített részre kint. én kérdeztem hogy hogy nem lehet bent a kutya úgy mint a miénk, erre az volt a válasz hogy mert büdös, bár nem tudom, mert a mi kutyánknak sincsen egyéb titka ilyesmire mint a fürdetés. szóval mivel itt volt közelben mindenki azt gondolta hogy a lány majd törődik a kutyussal. sajnos nem, bulizni járt ilyenek, a kutya felé még az erkélyről sem nézett. ha hiszed ha nem a lány nagyanyja (a párom anykája) dobált le neki az erklyről kenyeret meg ilyesmit hogy ne haljon éhen a kutyus. ezt úgy egy hétig tudtam nézni, egy hét után megkérdeztem a páromat hogy a más kutyájával foglalkozhatok e. szóval magyarán én voltam az első aki lement hozzá. adtam neki enni, rendes kutyakaját (brit+kicsi konzerv összekeverve) és egy kicsit el is kezdtem tanítgatni. hihetetlen édes kutyus volt, szinte azonnal megcsinált mindent. az enyém ehhez képest kő kemény dió volt mindig is mert elég domináns is. ezt csináltam úgy három napon keresztül míg végül a párom unokaöccse kedvet kapott a kutyushoz és elkezdett vele foglalkozni, azóta is. jó nem teljesen tökéletesen nevelt de azóta csodás húsban van a blöki és tényleg amennyire tud foglalkozik is a kutyival rendszeresen. szóval ezzel azt szeretném mondani, ha én nem vagyok, akkor a fiúnak sem jön meg a kedve és valószínű hogy ez a kutyus is az utcán végzi (újra). azt pedig máig nem tudom felfogni hogy a lány mégis miként élte meg mindezt, ha azért úgy tudott bőgni mint egy ovodás hogy idekerüljön a kutya miközben egy pislantást se vetett soha a kutyára. felfoghatatlan nekem az ilyen.
2013. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyépként még a ragaszkodásról az jutott eszembe hogy a párommal hamarabb is összeköltöztünk volna csak én a kutya miatt nem akartam bevállalni, mivel a prom allergiás és asztmás is. végül idejöttünk de mondtam neki ha valami nem lesz oké akkor megyünk vissza ahonnan jöttünk. az első hétben eléggé rosszul is volt a párom és be kell valljam azóta is egy picivel többször hasznlja az inhalátorát mégsem válna meg ettől a kutyától semmi pénzért úgy imádja. pedig tény hogy abban a hétben volt is egy kissebb vita mert a páromnak nem tetszett az hogy én a kutyát választom és nem a kutyától válok meg hogy együtt élhessünk. én közöltem vele hogy ha a kutya megy megyek én is vele, hiszen tisztában vagyok azzal hogy főleg ilyen esetben nincsen jogom rá erőltetni, de ez nem jelenti azt hogy megváljak a kutyámtól. az a kutya mindig és mindenkor ott lesz mellettem, míg ugyanezt bizony nagyon kevés emberről mondhatni el. de mint már írtam azóta hogy ő is megismerte ("megtanulta" hogy a kutya feltétlen szeretettel van iránta és ezt nyilván becsüli is) imádja és inkább inhalál töbször semmint megváljon a kutyustól. ő is törődik vele ,minden. szóval szerintem ez az igazi elköteleződés egy kutya iránt és nem az hogy bőgök hogy legyen és utánna rá se nézek, vagy ha valami probléma adódik már hirtelen nem is kell.
2013. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mi aki ide írunk, csak találgatni tudunk, hogy miért lehet ez. El sem tudjuk képzelni, hogy mi zajlik le, ezekben az embernek nevezett hulladékokban.

A kérdés szerintem nem az, hogy hogyan van hozzá lelkük, hanem hogy van e egyáltalán lelkük?

Nekem is mentett kutyusom van. Mivel van két cicám, akik előtte nem igen találkoztak kutyával, ezért először csak próbaidőre hoztam el, tehát meg volt a lehetőségem, hogy visszaadjam. De már a második napon olyan szeretettel nézett rám, hogy képtelen lettem volna megtenni, annak ellenére, hogy ő nem is az utcára került volna. Pedig nagyon benne volt a levegőben, hogy nem fog menni az összeszoktatás. Az egyik cica napokig nem evett, a másik elkezdett bepisilni. Nagyon nehéz volt. De nem adtam vissza, hanem kitartottam!

El sem tudom képzelni, hogy csak úgy kiteszem az út szélére, vagy beviszem a menhelyre, ő meg néz utánam azzal a csodálatos szerető tekintetével, én meg csak fogom magam és elsétálok. Belegondolni is rettenetes.... Szerintem ezt csak érző lélek nélkül lehetséges megtenni.

2013. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ezeket leírtátok:) Jó látni, hogy vannak még emberek, akik megbecsülik a kutyákat.


Kb. 10 éves lehettem, mikor a tv-ben mutattak egy videót a hírekben, hogy egy elmebeteg állat kölyökkutyákat dobált bele egy vízbe. Csak simán elővette a zsákból őket, és mint a kavicsot, úgy hajította be őket. 10 évesen akkora düh jött elő bennem, ami még soha. Az ilyennek biztosan nincs lelke, se semmi mása, csak egy üres test, tele rossz indulattal.. Undorító, amit az emberek művelnek. Csak ugyanazt tudom ide írni, mint eddig is: egy kutyánál nincs csodásabb lény, de némelyik ember még ezt sem becsüli..


Én sem tudnék soha megválni a kutyáimtól. Volt egy idő, amikor nem volt kutyám, és kezdtem rájönni, hogy valami nagyon hiányzik az életemből. Aztán befogadtam az első kutyust, és minden kiszépült. Majd jött az újabb, és még szebb lett, majd olvastam egy kidobott kutyusról, ismét nagyon megesett a szívem rajta, és őt is hazahoztam. Többet nem vállalok már, mert őket még jól tudom tartani, de nem biztos, hogy egy negyedik is menne. Amint kutyám lett, rájöttem, hogy nem lehet kutya nélkül élni. Ha tehetném az összeset befogadnám, de sajnos nincs annyi pénzem, sem lehetőségem rá, de szerintem ezzel sokan így vannak.

2013. febr. 27. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!