Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most akkor melyik a valamir...

Na most akkor melyik a valamire való Border Collie kennel? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már régóta vágyom rá és eddig csak nézegettem a kennelek honlapját,olvasgattam itt is és máshol is de minél többet olvasok,annál inkább el bizonytalanodom.Olyan bc-ra vágyom aki nem a totál show vonalat képviseli de szőrösebb,legyen elég aktív de ne olyan módon mint a munkatípusúak,Tehát inkább "vegyes" legyen,hogy eredményes lehessen kiállításon is de akár sportban is jól működjön,éles eszű legyen.És ami feltétlen szükséges hogy SZŰRVE LEGYENEK A SZÜLŐK MINDENRE!!!Tehát van ilyen kennel?Mert eddig szimpatizáltam a Bordermánia kennelel de most olyanokat is olvastam itt a tőlük származó kutyákról hogy teljesen hülyék más kutyákkal,támadnak,vicsorognak rájuk stb. Ez valóban így van?Elvégre nem tudhatom hogy akik ezeket itt írták mennyire fedik a valóságot és ugye a kutyák hátterét se tudni hogy milyen esetleges nevelési hiányosságból adódóan lettek ilyenek. Várok minden tapasztalatot és ajánlatot minőségi kenneleket illetően! Nem zárkózok el a külföldi kennelektől sem ha úgy adódna hogy itthon nem találni az elvárásaimnak megfelelőt.Sajnos nehezen tudok utat találni egy jó borderhez mert annyi kennel van már és annyi a vélemény ami szinte sosem egyhangú egy adott kennelre nézve.
2013. febr. 27. 11:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Őt tudom még ajánlani neked :)

[link]

2013. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Gurti ***** válasza:
Szia! En is hasonló helyzetben voltam, hasonló igényeim voltak mint neked és hosszú ideig rágódtam melyik kennelt válasszam... A bordermania kennelről amúgy jókat hallok, látam már kutyáikat rendes idegrendszerrel sportban, kiállításon... Nagyon fontos amúgy ha megvetted a kutyát hogy megfelelően szocializáld, akkor nem szabadna hogy legyen vele 'súlyosabb' idegrendszeri problémád (főleg ha genetikailag nem örökli). Az egyik kutyámat félénk kölyökként vettem aki mutatott agressziót is ha veszélyeztetve érezte magát de vittem mindenhova magammal (városba, buszpályaudvarra, vasútállomásra, kutyaiskola (ovi :))...) és mára egy rendkívül sokoldalú, nyitott, barátságos kutya lett, imádja az embereket és kutyákat egyaránt... Amúgy az én kutyáim külföldről vannak, külföldön általában 1000 Euro (minőségtöl függően) egy border, míg Magyarországon viszont 100.000 forint körül (szintén változik a minőséggel)... Magyarországon is vannak jó kennelek, ha akarod ajánlhatok is vagy esetleg elmondhatom a véleményem is honnan ne vegyél... Persze ezek az én véleményeim, tapasztalataim, megfigyeléseim amivel persze nem feltétlen ért egyet más... A border nagyon jó faja, TÁRS, jól járz vele...
2013. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Gurti!Nagyon megköszönném a segítséged,véleményed mindent! Tudom és tisztában vagyok azzal hogy külföldön milyen árak vannak vagy lehetnek de úgy vagyok vele hogy ám legyen! A minőség annyi amennyi. Már nézelődtem és egyenlőre van egy szimpatikus kennel Belgiumban be is linkelem: [link]

Típusban nekem hasonlóak a Bordermániás kutyákhoz.

2013. febr. 27. 12:58
 4/21 anonim ***** válasza:

A Bordermániás kutyákkal az a baj, h külsőre ilyesmik, de agyra egyáltalán nem tetszenek, tisztelet néhány kivételnek... Ismerősömék a közelükben laknak Mogyoródon és mesélte h a nő kutyái rárontottak az ő 4 hónapos kölykére és nem játszani akartak. Ahova jártunk terelni mesélték h a birkákat harapták, és sajna ez ösztön hiány...

De ilyen kutyát mint ezek a belgák itthon is kapsz. Szinte csak ilyeneket tenyésztenek Magyarországon is. Nem bántásból, de ezek a konkrétan a semmi extrák - a jó közép átlag. Én ha ilyen kutya kéne akkor pl a Futur Hope amit itt linkelt már valaki az pont megtenné. Vagy a Wendigo's Wind. De többet sajna nem tudok, mert én munkaborderes vagyok. Olyat tudnék ajánlani :p

2013. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
N a ez az utolsó.Hogy amit be linkeltem oldalt ott csak a küllem tetszik mert ugye a jellemüket nem tudhatom.Talán azért hajlanék jobban külföldre mert ott azt tapasztaltam hogy rengetek jó agyú kutya van minden fajtából.Ha másért nem is de rendszeresen foglalkoznak velük,kicsit jobb ott csak a hozzá állás csak a kutyákhoz úgy általában mint itthon.ott mindenki törődik vele ha már van és ez nekik természetes,ami náluk nem mondható el.A párom Hollandiában dolgozik és én is sokat volt kint vele,ezért mondom és gondolom ezeket,én ott még acsarkodó társasági kutyát sem láttam csak tök normálisakat akik gond nélkül el szaladgálnak a tengerparton a többi kutyával együtt.
2013. febr. 27. 14:07
 6/21 A kérdező kommentje:

* nálunk

Bocsi elírtam.

2013. febr. 27. 14:08
 7/21 A kérdező kommentje:
És utolsó ismersz az általad írt kennelekből kutyát?Ők milyenek?Kiegyensúlyozottak?Mert nekem a szűrés mellett ez lenne a másik elvárásom,még is csak 15-16 évre választok.Nem szeretném ha nem tudnánk élvezni normálisan egymás társaságát a kutyával és hogy kín és szenvedés lenne egy séta vagy bármi nemű kimozdulás.
2013. febr. 27. 14:13
 8/21 anonim ***** válasza:

Én a Future Hope-ból ismerem a két szukát :)

Velük nincs semmi gond, barátságos, jól szocializált kutyusok.

2013. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mindkét kennelből ismerek kutyákat, mert edzem őket, ezért mertem ezeket leírni. Velük nincs semmi gond és ezek a tenyésztők gondot fordítanak a korai szocializálásra, játékra stb. Én csak azért nem vennék innen mert típusra egyáltalán nem jönnek be. Lehet h agyra még okék (számomra) de testalkatra semmiképp... de ez már egyéni preferencia.
2013. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A Wendigo's Windet én is nagyon tudom ajánlani, a tenyésztő rengeteget foglalkozik a kutyáival, szűréseik is megvannak. Viszont azt jobb ha tudod, hogy border collieban nem igazán működik, hogy showban és munkában is kiemelkedjen a kutya. Ezekkel a "köztes" kutyákkal(akik igazából inkább show vonalúak, csak foglalkoznak velük) hobbi szinten lehet terelgetni meg sportolgatni, esetlegesen még kiállítani is, de igazán egyikben sem fog semmi extrát felmutatni a kutya.

Egyébként ne mondj le a Bordermánia kennelről, attól, hogy egy anonim fórumon az egyik válaszoló ismerősének a szomszédjának az unokájának a mittoménkije azt mondja, hogy szar idegrendszerűek, mert ez egyáltalán nem biztos, hogy így is van. Menj el, nézd meg őket a saját szemeddel és az alapján dönts, amit látsz. Én is láttam már őket többször, nekem szimpatikusak, nem láttam, hogy bármi probléma lenne velük. Azt a borderekről egyébként érdemes tudni, hogy nem mindig jönnek ki jól a többi kutyával, ettől még nem lesz szar idegrendszerű a kutya.

2013. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!