Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most akkor melyik a valamir...

Na most akkor melyik a valamire való Border Collie kennel? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már régóta vágyom rá és eddig csak nézegettem a kennelek honlapját,olvasgattam itt is és máshol is de minél többet olvasok,annál inkább el bizonytalanodom.Olyan bc-ra vágyom aki nem a totál show vonalat képviseli de szőrösebb,legyen elég aktív de ne olyan módon mint a munkatípusúak,Tehát inkább "vegyes" legyen,hogy eredményes lehessen kiállításon is de akár sportban is jól működjön,éles eszű legyen.És ami feltétlen szükséges hogy SZŰRVE LEGYENEK A SZÜLŐK MINDENRE!!!Tehát van ilyen kennel?Mert eddig szimpatizáltam a Bordermánia kennelel de most olyanokat is olvastam itt a tőlük származó kutyákról hogy teljesen hülyék más kutyákkal,támadnak,vicsorognak rájuk stb. Ez valóban így van?Elvégre nem tudhatom hogy akik ezeket itt írták mennyire fedik a valóságot és ugye a kutyák hátterét se tudni hogy milyen esetleges nevelési hiányosságból adódóan lettek ilyenek. Várok minden tapasztalatot és ajánlatot minőségi kenneleket illetően! Nem zárkózok el a külföldi kennelektől sem ha úgy adódna hogy itthon nem találni az elvárásaimnak megfelelőt.Sajnos nehezen tudok utat találni egy jó borderhez mert annyi kennel van már és annyi a vélemény ami szinte sosem egyhangú egy adott kennelre nézve.
2013. febr. 27. 11:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Ilyenkor örülök, hogy abbahagytam a tenyésztést mielőtt elkezdtem volna :-D Komolyan, lehet az ember bármilyen jószándékú meg lelkiismeretes, mindig akadnak olyanok, akik lejárató-kampányt szerveznek az ember ellen, konkrét példát lehet, hogy nem tudnak mondani, de a 20. ismerősük unokabácsija azt hallotta, hogy ... és akkor megy a szöveg.

Kedves kérdező, menj el és nézd meg! És ez nem csak a Bordermania kennelre vonatkozik, hanem az összes többire is. Mondani mindenki azt mond, amit akar - sajnos. A Bordermania kennelt én elég jól ismerem, sokszor vannak közös programok, nem egyszer előfordult már, hogy egy-egy leendő gazdi csatlakozott egy össznépi sétához / tereléshez / kiskutyázáshoz / mentőkutyás gyakorláshoz. Ésatöbbi. El kell menni, meg kell nézni, és utána lehet dönteni ;-) Már csak azért is, mert a tenyésztő is szeret minél többet megtudni az esetleges leendő gazdikról :P


Még annyit, hogy ami szóba került a neveléssel kapcsolatban, azzal egyetértek, borzasztóan sokat számít a gazdi, egy alapvetően nagyon jó képességű és idegrendszerű kutyát is csúnyán tönkre lehet tenni, ha nem megfelelő kezekbe kerül :(

2013. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!