Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most akkor melyik a valamir...

Na most akkor melyik a valamire való Border Collie kennel? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már régóta vágyom rá és eddig csak nézegettem a kennelek honlapját,olvasgattam itt is és máshol is de minél többet olvasok,annál inkább el bizonytalanodom.Olyan bc-ra vágyom aki nem a totál show vonalat képviseli de szőrösebb,legyen elég aktív de ne olyan módon mint a munkatípusúak,Tehát inkább "vegyes" legyen,hogy eredményes lehessen kiállításon is de akár sportban is jól működjön,éles eszű legyen.És ami feltétlen szükséges hogy SZŰRVE LEGYENEK A SZÜLŐK MINDENRE!!!Tehát van ilyen kennel?Mert eddig szimpatizáltam a Bordermánia kennelel de most olyanokat is olvastam itt a tőlük származó kutyákról hogy teljesen hülyék más kutyákkal,támadnak,vicsorognak rájuk stb. Ez valóban így van?Elvégre nem tudhatom hogy akik ezeket itt írták mennyire fedik a valóságot és ugye a kutyák hátterét se tudni hogy milyen esetleges nevelési hiányosságból adódóan lettek ilyenek. Várok minden tapasztalatot és ajánlatot minőségi kenneleket illetően! Nem zárkózok el a külföldi kennelektől sem ha úgy adódna hogy itthon nem találni az elvárásaimnak megfelelőt.Sajnos nehezen tudok utat találni egy jó borderhez mert annyi kennel van már és annyi a vélemény ami szinte sosem egyhangú egy adott kennelre nézve.
2013. febr. 27. 11:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem mondtam még le a Bordermániáról nyilván meg fogom nézi a kutyákat élőben is,hiszen írtam is hogy egyáltalán nem biztos hogy a tenyésztő hiába ha a tőle származó kutya nem toleráns más kutyákkal.Tudom hogy nem nagyon van olyan mindenben jó legyen a kutya és őszintén meg mondom hogy nagyon jó lenne vele (is) kiállításra járni(2 éve egyébként is járunk már folyton csak más fajtával) de nagyon nem bánnám ha nem "csak" díszkutya lenne hanem agyilag és idegrendszerileg is nagyon rendben volna.Akkor bővült a listám hogy kik lesznek azok akiket feltétlen megnézek a világkiállításon.Már nagyon várom.
2013. febr. 27. 17:58
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyébként a volt kolleganőmnek a bordermániából van az egyik bordere, nagyon nem beszéltünk róla, h milyen a kutya idegrendszere, stb. De sűrűn rak fel nagy kutyás társaságos-kirándulásos képeket róla :)
2013. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Remélem hogy alaptalannak fogom tekinteni az itt olvasottakat a kennelről :) Bár ahogy nézem a Wendigo' Wind is nagyon szimpi és nem 1-2 éve kezdték,de a Future Hope is elég jó.
2013. febr. 27. 18:53
 14/21 anonim ***** válasza:
Én azt a lányt (barátnőm) ismerem aki tevaly megnyerte a Next Top Dog Modelt, egy Bordemaniás kutyával. Ő azt mondja h imádja a kutyáját, de nem egy észkombájn és h többet nem venne ebből a kennelből - pontosabban a második kutyája már nem is onnan van... mesélt egy-két dolgot. De menj és nézd meg! Szerintem inkább többször is. Meg ha teheted menj el velük kirándulni.
2013. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A Future Hope-ban nem túl gyakori az alom. Bár gondolom ezt láttad, h megnézted a honlapját :)

A mostaniból még van 1 v 2 foglalható kiskutya, de szerintem mostanában nem lesz több :)

Bár gondolom nem sürget semmi :)

2013. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Innen NE vegyél kutyát! [link]

Egy régebbi kérdésemet itt találod http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3801119-tenye..

Amikor megvettük érzékeny volt a lába azt hittem csak a körme miatt de azóta is fáj és állandóan orvoshoz járunk néha alig tud menni. És még a kedves "tenyésztő" fenyegetett bírósággal. Itt ani900104 néven írt nekem.

2013. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Persze nem hajt a tatár :) Meg egyébként se vennék úgy kis kutyát hogy nem tudok választani csak abból ami maradt.Ez az én saját véleményem.Ja meg erős szuka párti vagyok :)
2013. febr. 27. 23:18
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem fogok az tuti! Bár még fel se fedeztem a honlapjukat de most látván ha nem tudnék semmit se róluk akkor se keltené fel az érdeklődésemet.Semmit mondó.Komolyabb kennelekben gondolkodom.
2013. febr. 27. 23:44
 19/21 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ők is nagyon jók.

Járnak kiállításokra, agilityzni, terelni és engedelmeseznek is.

2013. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi 19-es! Húh hát ha az A almuk most született volna egyből vennék egy kölyköt,mert hát nagyon jó párosítás volt.Szuper szülőkkel és nem mindennapi nagy szülőkkel és még rá adásul a kennel kutyái szűrtek mindenre és mindenben mentesek is!Gratula nekik ahhoz a párosításhoz innen is!
2013. márc. 2. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!