Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csináljam?

Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, de csak érettségi után, mert itthon kéne vele lennem amíg megtanulja a szobatisztaságot és az egyedüllétet. Vagyis ha írásbeli után érkezne, az is jó, mert már itthon vagyok. Viszont most szóltak, hogy van olyan kiskutya a menhelyen amire vártam, és sürgősen el kell hozni, vagy más is lecsaphat rá. Párommal lakom és ő meg dolgozik, szóval előfordul hogy nem lesz itthon senki. Hogy oldjam meg? Hogy hagyjam magára? Nincs senki aki vigyázna rá addig.

2013. febr. 28. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire gyakran van olyan kiskutya, amilyenre vársz. Ha úgy gondolod hogy nem lesz kutya az ideális időpontban, akkor most is befogadhatod, de se neked se a kutyának nem lesz jó hogyha nincs időd vele foglalkozni, pláne ha még kicsi, bepiszkít, és szétszedi a dolgaidat.
2013. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi időt tudnál most rászánni a kutyára, és mennyit az érettségi után?

Magára hagyhatod amúgy, talán még jobb is ha nem szokja meg azt, hogy első 2-3 hétben folyton veled van-nehogy szorongása legyen később emiatt.

2013. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
utána lenne elég időm, most csak délutánonként
2013. febr. 28. 18:55
 4/9 A kérdező kommentje:
bár ősztől meg délelőtt és este
2013. febr. 28. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó de úgy értem, hogy:


Reggel felkelsz, etetés, séta-kicsit lefárasztod. Elmész suliba, hazajössz és séta vagy fél óráig. Aztán d.u. még később játék, tanítás.. este vacsi és séta. Plusz még ott vannak a hétvégék a hosszabb játékra, sétára.


Azért ezt meg tudod csinálni szerintem iskola mellett is. Nekem is volt/van iskola mellett kutyám, meg még más állatom is.

2013. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket meg.
2013. febr. 28. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg pici és nem vagytok otthon, vagy valami kisebb helyre el kell zárni, vagy a későbbi méretének megfelelő ketrechez hozzászoktatni. Nem fog rombolni, amikor pedig vele vagy megtaníthatod,mit szabad, mit nem.
2013. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zoey28 ***** válasza:
100%

szerintem nyugodtan befogadhatod a kiskutyát...

az első időszakban úgyis folyton alszik majd. Nálam is egyedül kellett lennie amíg iskolában voltam. Hogy elkerüljem a "rombolást" csak a szobámban lehetett míg nem voltam otthon. Persze rengeteg "aknát" hagyott maga után az elején,aztán fokozatosan rászokott a szobatisztaságra. abból nem lesz túl nagy gond ha napi néhány órát egyedül van,viszont ha hazaérsz foglalkozz vele rendesen!!!Hamar meg fogja szokni!!!És az érettségiszünetben majd mindent bepótolhatsz,amire nem volt időd vele!!

2013. márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez esetben szerintem sem lesz gond a kutyussal. Az jó ötlet ha hozzászoktatod a kennelhez. A kölyök kutyát sokat alszanak, mint a babák. Ha úgy hagyod otthon, hogy előtte lefárasztod, semmi gond nem lesz.

Mielőtt hazaviszed a kutyát, szerezz be neki az ételén, tálján stb. kívül egy rágókát is. Mondjuk egy fonott csontot. Ha azt adod oda neki, amikor látod, hogy valamit rongálni, akkor hamar megszokja, hogy a játékot lehet, mást nem. :)

Az én kutyámnak is első naptól kezdve volt ilyen csontja és soha még egy cipőfűzőt sem rágott meg. :)

2013. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!