Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyám ha...

Miért nyüszít a kutyám ha elmegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, akinek a családom szerint nem én vagyok a falkavezére. Amikor még kiskutya volt rengeteget foglalkoztam vele, és amikor elmentem mindig gyászosan sírt utánam. Kamaszkorába utánam is jött jó párszor miután elmentem. Most 5 éves, sokat vagyok suliba, olyan sok időm sajnos nincs rá, mint régen. Most már nem nyüszít utánam, de amikor újra sokat foglalkozok vele megint elkezdi.

Érdekes dolog viszont, hogy amikor hazajövök mindig bemegy a házába, ez miért van?


2013. márc. 3. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert hiányzol neki. Abban a pillanatban amikor elmész otthonról el kezdesz neki hiányozni. Velem ez a papagájommal van így. Ha itthon vagyok akkor virgonc, de ha elmegyek akkor szomorú és meg sem szólal.

Talán kérj meg otthon valakit, hogy foglalkozzon a blökivel. :)

2013. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert rosszul csinálod a vele való foglalkozást. Ez egyértelműen szeparációs szorongás.
2013. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Utolsó: játszani szoktam vele, meg sétáltatni, nevelni nem nagyon szoktam, mert elég jól viselkedik.

2013. márc. 3. 17:20
 4/5 Valletta ***** válasza:
Hát pedig nem ártana nevelni sem, már csak azért se, hogy ne sírjon mikor elmész, mert te becsukod az ajtót és nem hallod, de ő attól még nem érzi jól magát. Nézz utána a szeparációs szorongásnak, elég sok infót megtalálsz a neten is.
2013. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amikor elmegyek szinte mindig marad itthon valaki. Nagyon ritkán van az hogy senki sincs itthon.
2013. márc. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!