Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harci kutya támadás?

Harci kutya támadás?

Figyelt kérdés
Ma hallottam a hírekben, hogy két "harci kutya" gazda nélkül kiszökött az utcára, és megtámadott egy kis testű kutyát, majd a gazdáját is megharapták, amikor védeni próbálta. A hölgyemény elmondása szerint úgy menekültek meg, hogy "megijedtek a kiabálásától, és elszaladtak". A kicsi kutyán nem látni komoly sérülést. Szerintem ha két sztaffi agresszív, és támad, akkor komolyabb következménye lesz. Vagy szerintetek így volt igaz a sztori, ahogy előadták?

2013. márc. 8. 19:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem, abból még tanulni is lehetne meg következtetéseket levonni, de a buta ember sokkal kifizetődőbb, és könnyebben manipulálható:)
2013. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Azzal egyet értek, hogy foglalkozni kell az utcán felügyelet nélkül lévő kutyák problémájával. Akár kóbor, akár "önsétáltató" kutyák. De miért kell ezt a dolgot "támadó harci kutyák" sztoriba fogalmazni? És igen, van sok buta kutyatulajdonos, aki menőzés szempontjából vesz ilyen fajtát, de attól még nem mindegyik automatikusan agresszív gyilkológép. Miért kell hangsúlyozni, hogy HARCI KUTYA??? Sok fajta kiszökik otthonról, meg sok keverék is okoz galibát,azokat sehol nem említik, miért csináltak pont ebből ekkora ügyet?
2013. márc. 8. 23:22
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

megkerestem már a szóban forgó videót hogy jobban tudjak véleményt is alkotni. először is nekem pitem van, az amstaff nem tudom hogy mennyire lett másabb a pitnél. tehát hogy pl. mennyire szelídebb...



először is az tény hogy a kutyákkal foglalkozni kellene így eleve el sem szöknek. szerintem nagyobb büntetést is kaphatott volna a felelőtlen gazdi. de (és most a pites tapasztalatomból beszélek ami nem biztos hogy az amstaffra is rámondható, ezt csak amstaff gazdik tudnák megcáfolni vagy épp megerősíteni) , először is ha egy agresszív (legyen az akár fölös energiából fakadó, vagy eleve antiszociális) pit ezt a kutyát elkapja az tuti hogy nem sok marad belőle, de legalább is igencsak megemlegeti a találkozást. a pit (egyépként az összes terrier még a jack russel is) elkapja és cibálja ráncigálja az áldozatát. ha kettőről beszélünk akkor ott már szabályos széttépésről beszélünk. véres horror. ha jól értelmeztem a lány fogta, védte testével a kutyáját. bizony ott nem csak egy ilyen kis harapással úszta volna meg. szó szerint leszedték volna minimum a bőrt a húst a lábáról. sőt tulajdonképpen nem maradt volna épp felület a lányon. főleg ha kettő agresszív harci kutyával számolok. ráadásul a piteknél van egy bizonyos "szájzár" is ami azt jelenti hogy egyszerűen nem ereszti az áldozatát (és ráncigálja). sajnos az sem magyarázat hogy az egészséges kutyákban van egy ösztön miszerint a megadó kutyát nem bántják. először is mert esetünkben két agresszív tehát nem egészséges mentalitású harci kutyáról beszélünk. ezekben pedig pont az a nagyon kellemetlen hogy ilyenkor már nem érdekli őket a megadás hanem életbe lép az "életre-halálra" felfogása. pont én tényleg nem akarok csúnya ellenreklámot erről a fajtáról de pl. itt egy videó ahol jól látható hogy az a kiskutya hörög, szerintem ennél jobban már meg sem tudná adni magát de a kutya ezt konkrétan már letojja és a gazdája probálkozására engedi csak el a kutyát http://www.youtube.com/watch?v=8kmUuEyQfls tehát ha ott nem lett volna gazdi ez a kiskutya sem úszta volna meg ennyivel. ezt is szintén meg lehet nézni a kutya gazdája ököllel veri a fejét hogy engedje már el azt a szerencsétlen kiskutyát amelyiket pedig a saját gazdája kezében mart meg a harci kutya, tehát itt is jól látható hogy ha a harci kutya gazdája nincsen jelen lett volna ott durvább is. http://www.youtube.com/watch?v=p514CHm5eXA



sőt a vér szaga teljesen elborítja az elméjüket. nem akarok itt senkit sem riogatni de pont ezeknél a fajtáknál nem úszta volna ennyivel meg a lány és főleg nem úgy hogy ő idétlenül kiabált, ha két agresszív harci kutyáról beszélünk. itt egy link ellenpéldaként milyen az amikor valakit tényleg brutálisan megtámadnak és milyen könnyen lehet az ilyen agresszív kutyát leszerelni [link]


véleményem szerint a lány elkövette azt a klasszikus hibát hogy felkapta az ő "kiskutyáját" a fenevadaktól akik szerintem erre egy kissé morcosak lettek. ott kezdődtek a gondok, ugyanis a két kutya így a kézben lévő kutyára támadt majd a lányra aki ha jól értelmeztem folyamatosan próbálta védeni ily módon a kutyáját. viszont tény hogy a támadás akkor is támadás. az enyém sem szívleli ha valaki felkapdossa a kutyáját , igaz én már megtanítottam arra hogy ilyenkor fegyelmezetten üljön le ha barátkozni akar. ellenben nem tudom hogy ha én nem lennék jelen, tehát ha pl. valami oknál fogva kiszökne és egy ilyen esettel találkozna akkor is ugyanolyan szépen viselkedne e mint a jelenlétemben. ugyanis ez a kutyáknál nem normális viselkedés hogy nem szagolhatják meg egymást, ez stresszeli mind a földön mind a kézben tartozkodó kutyát. nem értik az ilyet.


van a házban egy hölgy és annak egy pomerámiai törpe spicce. anno amikor az enyém pici volt és még nem voltak meg az oltásai felvettem kézbe amikor ez a hölgy jött a kutyájával. hát nem volt semmi amit az a törpe lerendezett nagyon bedurvult, mondta is a hölgy hogy miért nem engedem mire mondtuk hogy nincsenek meg még az oltásai. ennek ellenére én mindig minden esetben odatartottam a popóját a kutyáknak hogy megszagolhassák, és érdekes ez a kis törpe is visszább vett miután megszimatolhatta. a vicc persze az hogy mostmár (miután nagyobb lett már akkor elkezdte) ez a hölgy nem engedi énhozzám a kutyáját mert fél hogy az enyém megeszi vagy nem tudom. a múltkor is beszaladtunk az állatorvoshoz féreghajtóért mire a nőci azonnal felkapta a kis fehér kutyáját, az enyém is kissé nyűgös lett ettől de amint rászoltam szépen elhallgatott és leült. viszont a nőci kutyája úgy üvöltözött mint a sakál, végül már kínjában letette az enyém elé és mit ad isten a kutya épségben megúszta. és hiába akárhogy is nézem (aki akarja lepontozhat szíve joga) de csak oda lyukadok ki hogy ezt az egészet a csaj generálta magának és a kutyájának , mert ha csak ész nélkül neki estek volna mert agresszív kutyák az tuti biztos hogy nem úszták volna meg ennyivel.

2013. márc. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szép okfejtés, kedves utcsó válaszoló, tényleg így is van!


Alapból én is szánalmasnak tartom a felkapkodás, indokolatlan pánikolást. De azért egy kis testű kutyával sétáló, esetleg félős lánynak ez hatalmas sokk lehetett...biztos más is összecarná magát ilyen helyzetben, mert NEM LEHET TUDNI, MIT AKARNAK A KUTYÁK ÉS GAZDA HÍJÁN NEM IS LEHET MIT TENNI BALHÉ ESETÉN...ha én sétálok a roti-nj keverékemmel és szembe jönne két izmos amstaff, főleg, ha kanok lennének, gazda meg sehol, valszeg én is betojnék egy csöppet...tuti, hogy a kutyámat lefektetném és elébe mennék a kutyáknak, próbálnám őket elzavarni.

2013. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

multkor sétáltattam a kutyámat, amikor egy a lakotelepen élő néni aki eteti a kobor kutyákat macskákat éppen kukázott.. ott nyüzsgöt körülötte egy németjuhász féle kutya. a kutya amikor meglátta az enyémet ránkrontott, és csak azért állt meg, mert a pórázzal magam mögé huztam a kistestű kutyámat és rá dobbantottam. Utána nagy ivben meg került minket és hátulról probált közeliteni, csak akkor apám megállt mögöttünk...


persze a hölgy egyből elkezdett kiabálni hogy ne féljünk nem bánt a kutya... hát nekem arról hogy ugatva vicsoritva támadóállásban elkezd felém rohani egy kutya nem az jutt eszembe hogy nem bánt... (főleg ha kobor és várja a kajáját)

2013. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!