Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslát lehet lakásban...

Magyar vizslát lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Lakásban szeretném tartani a vizslámat. Ez lehetséges?
2013. márc. 9. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
nem tudom miért lettem lepontozva mindkétszer, de igazából mindegy is..
2013. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a vizsla vadász kutya. És ha csak egy egészen picikét vennétek a fáradságot és utána néznétek, tudnátok, hogy kialakulása során mindig is a lakásban élt a vadász mellett! Mert anno a vadásznak a kutyája volt a legfontosabb. Mert egy jó vizsla biztosította a vadász megélhetését. Még 200 évvel ezelőtt ha valaki a kertbe kidobta volna a vizsláját, az biztos, hogy a telet már fedél nélkül töltötte volna az illető, mert akkor még bizony becsben tartották ezt a fajtát. Ha még régebbre néznétek, láthatnátok, hogy csak a nemesek tarthattak ilyen kutyát. Még nagyobb értéke volt ennek a fajtának. Soha az életben nem volt kerti kutya! Ez csak az elmúlt úgy 50-70 év ostoba, paraszti felfogása, hogy a vizsla kerti dísznek való!

Mellesleg a szőre sem alkalmas a kerti tartásra. Úgy 2mm a szőrhossza összesen és semmi aljszőre nincs! Hogy lehetne már így kirakni télre? Gondolkozzatok már, kérlek.


Se tenyésztők, se fajtamentők, se menhelyek nem adnak kerti tartásra vizslát! Vajon miért... Fejlettebb országokban, ahol kicsit jobban tisztelik a magyar vizslákat, mint nálunk, el is koboznák a kutyát, ha kertben tartanák és bizony állatkínzásért, elhanyagolásért súlyos bírságokat szabnának ki a gazdának.

2013. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Lehet lakásban tartani a vizslát, feltéve, hogy kielégíted a mozgásigényét minden nap! Plusz szellemileg is lefárasztod! Sajnos sokan gondolják úgy, hogy a kutyának kinn a helye, mert ott kimozoghatja magát, stb., pedig ez nem így van. Egy normális gazdi lakásban tartott kutyája sokkal többet mozog, mint egy kerti dísz kutya... (tisztelet a kivételnek)
2013. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13as vagyok.


Nekem is a lakásban van mindkét kutyám és teljesen jól elvannak (kertes házban lakom). Ha dolog van, akkor mozognak, pörögnek, ha pedig benn vannak, akkor játszanak vagy pihennek.


És ahogy már azt írtam, a mozgásigényt nem lehet a kertben kielégíteni... Hiába van kinn azért mert vadászkutya, attól még nem fog magától mozogni a kertben... Plusz egy vizsla nagyon szeret a gazdi közelében lenni, na meg az ölében :) De tényleg fontos, hogy kielégítsd a mozgásigényét... ha lefárasztod, semmi gond nem lesz vele!

2013. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nagytestű kutya lakásba nem való!
2013. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a nagytestű kutya lakásba nem való dolgon mindig jót mosolygok :)

Ugyan miért nem? Tán nem fér el? Nincs számára pár négyzetméter?

2013. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A vizsla kimondottan lakásban való tartásra alkalmas.
2013. márc. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!