Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha látok kiláncolva kutyát,...

Ha látok kiláncolva kutyát, azt én, mint 18 év alatti, feljelenthetem az állatrendőrségnél?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor csak telefonos úton, vagy hogy?
2013. márc. 10. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom.

Én is 18 év alatt vagyok, és én is látok a kocsmánál mindig kikötözve egy dobermann kölyköt... annyira sajnálom, néha a tüző napon van :C De utálom az ilyen embereket

2013. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, én megértem meg minden (az amit te gondolsz), de nem hallottál róla semmit, hogy fel lehet-e jelenteni vagy sem? Mert végső esetben szólok anyukámnak...
2013. márc. 10. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kutya él láncon palota pincsitől egészen bernáthegyiig. Végig mész egy falu utcáján minden házban kutya és jó estben minden második háznál láncon tartva. Most oké feljelented, de nem tudnak semmit tenni.

Ha a lánc 2szer hosszabb mint a kutya nem ütközik törvénybe-vagyis én így tudom.

2013. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok most találtam ezt a képet:

[link]

Egy kiemelt kérdésben.

2013. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy állatrendőrség. Van Rendőrség és van Állatvédőrség.

Hogy érted azt, hogy ki van láncolva. Pl. bolt előtt van kikötve, amíg vásárol a gazda vagy egy telken van? Az sem mindegy, hogy milyen hosszú a kötél/lánc. Ha megfelelő hosszúságú és a kutya amúgy "jól tartott", van előtte víz, akkor abban nincs törvénytelen dolog.


De egyébként igen, 18 alatt is tehetsz be/feljelentést.

2013. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Magyarországon valóban nincs állatrendőrség.


A kutya adott hosszúságú láncon, adott feltételekkel, tartható. Persze gondoskodni kell időjárás elleni menedékéről, élelméről, innivalójáról. Alaposan utána kell nézni, hogy valóban megszegi-e a gazda az érvényes állatvédelmi törvény előírásait.

Sajnos, amiért sajnálja az ember az állatot, nem biztos, hogy jogszabályba ütközik.


A rendőrségre - akár névtelenséget kérve is - az állatok kárára elkövetett bűncselekményt lehet bejelenteni; a kérdésbeli helyzet nem tartozik oda.


A rossz bánásmód miatt pedig a jegyzőhöz, vagy az illetékes állat-egészségügyi állomáshoz lehet fordulni.

Ez itt is olvasható: [link]

Hosszabb szövegben, de hivatalos formában a "A Kormány 115/2012. (VI. 11.) Korm.rendelete egyes állatvédelmi tárgyú kormányrendeletek módosításáról" 2. fejezet 3.§-a is ezt tartalmazza.


Mindenképp előnyösebb,ha felnőtt tesz bejelentést és gondosan mérlegelik a körülményeket, hogy alapos-e a kifogásuk.

2013. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!