Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kutyust szeretnék...

Rottweiler kutyust szeretnék befogadni. Sokan mondják, hogy rengeteg tapasztalat kell. Volt már kutyusom, de nem rottweiler! Szerintetek ha kellően odafigyelek, és a kutyával " együtt tanulok " enis, akkor így működhet a dolog?

Figyelt kérdés

Volt már egy golden retriever keverek kutyusom. Nagyon aranyos , kedves jószág volt. 12 évesen el kelett altatni szegényeket :( sokat , torodtem vele. SSosem volt elhanyagola . Régóta szeretnék egy rottweiler kutyust .

Sokan mondják , hogy a rottweiler -ek könnyen meghulyulnek és agresszíva válnak ha nem törődnek velük rendesen..

Tehát a kérdés az, hogy tényleg annyira máshogy kell velük bánni mint bármi más kutyával ? Vagy csak annyira nagy dobra verik ezt? ( persze sok törődést igényel egy kutyus, csak ahogy leírják úgy tűnik mintha 5 ször annyi figyelmet kell nekik adni )


Vittük kutyasuliba a kutyusom pici kora óta , a kutyus is meg mi is sokat tanultunk belőle . Ugyan ezt tervezem a rotival is.

Szerintetek kellő figyelemmel és odaadással bele vaghatok?

Előre is köszi :)



2013. márc. 11. 07:58
1 2
 11/15 Valletta ***** válasza:
Ismerd meg a kutyákat mielőtt választasz, ez szerintem elvárás az örökbeadók részéről is, hiszen ők is szeretnék tudni, hogy hová, kihez kerül a kutya. Képezhetőség szempontjából szinte mindegy a kora. Nálunk volt felnőtt mentett roti, hihetetlenül kedves kutya volt.
2013. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat . :)
2013. márc. 11. 12:40
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Remek kutya a roti, egyik kedvenc fajtám, de rengeteg foglalkozást igényel. Ez szinte minden példányra igaz, hogy dolgozni kell vele, fárasztani, kutyasuliba is jó ha tudod vinni. A vérmérsékletük pedig egyedenként változik. Van olyan, amelyik olyan szubmisszív alkat, hogy akárhogy kényeztetheted, akkor is engedelmeskedni fog, de van olyan, amelyikkel vért fogsz izzadni, hogy beálljon mögéd. Egyszer szemeztem egy talált rotival, hogy meg kéne tartani 3. kutyának, de nagyon brutális volt, úgyhogy nem mertem bevállalni. (Nem volt agresszív, csak nagyon nehezen gátolható). De ugyanez igaz az összes fajtára, csak a roti kicsit veszélyesebb, mint mondjuk egy mopsz, ha nem kontrollálható. Azt javaslom, egy szelídebb egyedet válassz, és ha tudsz, járj vele kutyaiskolába, sportolj vele.
2013. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A sportolás nem probléma. Jarok futni , meg sokat biciglizunk barátommal . A futásban o nem csatlakozik , így jó lenne egy "társ" velem aki elkísér . :)

A rottweiler nagyon megfogott :) egyszerűen raneztem egyre , utána azért elolvasgattam néhány dolgot az interneten és éreztem azt a sugallatott , hogy ő egy tökéletes kutyus fajta nekem :) csak azért gondoltam mielőtt butaságot csinálok , felteszek itt egy kérdést . Hátha tudnak segíteni . Emberek elmondják a tapasztalatukat :)

Köszönöm mindenkinek a választ :)

2013. márc. 11. 20:19
 15/15 Imola Ágnes ***** válasza:

A Rottweiler könnyen tanul, imád dolgozni, barátságos, bátor kutya. Szerintem nem a természete, inkább mérete miatt kell jobban odafigyelni rá mint egy másikra....(ő ha kis mértékben is fegyelmezetlen, nem tudod megállítani fizikailag ha menni akar). Az hogy megőrülnek, hülyeség...lehet kölyökkorától labilis, vagy rossyul nevelt, de egy jól nevelt jó idegrendszerű kutya csak a simogatásért őrül meg, semmi másért.

Ami fontos, hogy ha ven lehetőséged a kiválasztásnál vigyél magaddal egy szakembert, aki segít megállapítani melyik a leginkább hozzád illő személyiségü kutya, esetleg le is tesztelheti a kölyköt. Azon kívül következetesség, nevelés, és szeretet, és rengeteg szocializáció.

Ja és még egy dolog...az én rottim sokszor elfelejti mekkora, és az 55 kilójával az ölömbe mészik hogy simogassam, erre készülj fel.

2013. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!