Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kérdés?

Törzskönyves kérdés?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kutyám, akinek az apja törzskönyves az anyja viszont nem. Az anya szülei viszont mindketten törzskönyvezettek voltak. Tudok így az én kutyámnak törzskönyvet intézni?
2013. márc. 13. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
78%

dehogy fél milla !

Kutya & Macska


Alomellenőrzés: leszármazás megállapítása egy kölyök, az anya és a feltételezett apa mintája alapján


A három minta vizsgálat díja összesen 36 000 Ft + ÁFA. További kölykök mintánként 10 000 Ft + ÁFA.


Kutya DNS-profil: egyedi genetikai profil meghatározása 11 mikroszatellita lokusz alapján


A vizsgálat díja 18 000 Ft + ÁFA mintánként.

2013. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a dns vizsgálatos válaszommal a probléma amire 26%kaptam ? ... 2szer is leírtam hogy elég drága mulatság és nem éri meg. De a kérdésre válaszoltam....... és az állításom is igaz
2013. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet DNS vizsgálattal sem. Az csak a szülők kilétét bizonyítja, de mivel az anyjának sem volt törzskönyve, így nem volna mit beírni a kicsi törzskönyvébe. Szóval előbb az anyjának és az anya szüleinek kellene egy DNS vizsgálat és őt kellene törzskönyveztetni, utána a kicsinek és az apának egy DNS vizsgálat és akkor lehetne a kicsit. De így se lehet, mert egyrészt kizárt, hogy ebbe a procedúrába belemenjenek a szülők és dédszülők gazdái, ráadásul ha az anyakutya bármely tesója esetleg törzskönyveztetve lett, akkor onnantól veszett ügy az egész, mert egy almot csak egyben lehet. Így elméletben lehetne a kutyádnak egy felülbélyegzett törzskönyve. Meg aztán mire kifizetetd az összes felmerülő költséget, abból a pénzből 2 másik egészséges, szűrt, a megfelelő minősítésekkel rendelkező törzskönyves kutyát tudnál venni. Előre kellett volna gondolkodni és nem szaporítótól venni kiskutyát!
2013. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg semmi értelme se lenne utólag. Így jártál, szeresd azt a kutyát és ivartalaníttasd, hogy nek már véletlenül se legyenek utódai!
2013. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

Diesel en mindenkinek zöld kezet nyomok!


Koszonom a valaszokat

2013. márc. 13. 10:23
 16/61 anonim ***** válasza:
79%
várjatok a kutya 3 hónapos tehát az anya kutya dns vizsgálata elég a szülei neki törzskönyvesek! Ha neki megvan a tk-e akkor ha még a kiskutya aki jelenleg 3 hónapos nem tölti be a 6 hónapot elvileg lelehet törzskönyveztetni. Ha nem akkor még mindig meg lehet csináltatni a kicsinek is a DNS vizsgálatot ami cirka 100 ezer forintból meglenne mindenestől! Itt az a kérdés, hogy a kutyád küllemben és minőségben megállja e a helyét, hogy ezeket végigcsináld!
2013. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
64%

Ugyan, szaporítótól van a kölyök, a szaporító meg úgy sem fogja kifizetni a szuka kutyája dns vizsgálatát. Neki ez hol éri meg, anélkül is el tudja adni a keverék kutyákat, mint látható.


De a tk kérdés már ott megbukott, hogy az egyik szülő keverék és nincs se fedeztetési jegy, se alombejelentő lap.

2013. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
73%

Sosem értettem, ha valaki megvesz egy tk nélküli kiskutyát, miért is kezd el törzskönyvért kepeszkedni?

Persze, olcsón hozzájut, aztán szeretné megszerezni hozzá azokat a járulékokat, amire eredendően nem adott ki több pénzt.

2013. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 neger ***** válasza:
27%
tudsz neki intézni,nyugodj meg.és nem értem ha az anyjának mindkét szülője törzskönyves volt,akkor hogy minősülhet keveréknek a kicsi?eltudod intézni ez biztos.
2013. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Eddig nem minősült keveréknek, csak itt:)
2013. márc. 13. 16:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!